Kripto Para Haberleri

Kanada’da vergi ödemeleri kripto paraları güçlendirecek

Bitcoin (BTC) Perşembe günü kabul edilen vergi ödeme kabulü sayesinde bir kez daha vergi ödemesinde gündeme geldi. Belediye idaresi, programın bir yıl boyunca deneme bazında başlatılacağını belirtti ve Kanada’da uygulanacak olan bu program sayesinde vergi ödemeleri 1 yıl kripto para ödemesi olarak yapılmasına izin verilecek.

Kasaba, dijital para birimi ödeme seçeneği sunan Toronto’da bulunan bir dijital varlık alım satım platformu olan Coinberry ile el ele çalışacak. Şirket, Kanada Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi’ne (FINTRAC) kayıtlı.

Nisan ayından itibaren, belediyenin internet sitesinde BTC’yi 36.000’den fazla sakinine ödeme seçeneği olarak sunacak. Açıklamaya göre, Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi diğer kripto para birimleri de yakın gelecekte bir ödeme seçeneği olarak dahil edilebilir.

Coinberry Pay dijital para ödeme işlem çözümü, sakinleri tarafından BTC’de emlak vergisini Innisfil’in dijital cüzdanına ödemek için kullanılacak.

Bir sonraki adımda, BTC derhal Kanada dolarına çevrilecek ve Coinberry tarafından belediyeye transfer edilecektir. Fonların işlenmesi ve dönüştürülmesi sırasında, Coinberry kesinlikle “mevcut finansal düzenleme gereksinimlerini” izleyecektir. Kasaba anında Kanada Dolarına çevrilecek olan kripto para birimleri sayesinde zarar etmeyecek ve anlık tutar belirlenecek.

Gelişme konusundaki görüşlerini dile getiren Lynn Dollin (Innisfil belediye başkanı), kripto para biriminin kullanımda ve popülerlikte büyüyeceğini belirtti. Bu nedenle, belediye “oyunun önünde” olduğundan emin olmak istedi. Yetkili, dünyaya yenilikçi bir topluluk olduğumuz izlenimini vermede yardımcı olacaktır.

Daha önce, Kasım 2018’de ABD’nin Ohio eyaletinde BTC’de vergi ödemeleri kabul edildiğini de açıklamıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kanadalı işadamı Kevin O'Leary: Bitcoin uyum sorunları getiriyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu