Kripto Para Haberleri

Kanadalı Düzenleyiciler Coinsquare’e 2,2 Milyon Dolar Ceza Kesti

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Coinsquare ve yöneticilerine wash trading yaptıkları için ceza kesti.

Anlaşmanın bir parçası olarak, şirketin CEO’su Cole Diamond ve şirketin başkanı Virgile Rostand görevlerinden istifa etmeyi kabul ettiler. Cole Diamond 1 milyon dolar ve Virgile Rostand ise 900 bin dolar ceza ödeyecek.

Kanada’nın Coinsquare Kararı

Kanadalı Düzenleyiciler Coinsquare’e 2,2 Milyon Dolar Ceza Kesti - Koinbox.Net

https://coinmarketcap.com

Diamond ve Rostand’ın üç yıldır kayıt memuru ve yönetici olarak görev yapmaları yasaklandı, yani en az 3 yıl Coinsquare’in yönetimini etkilemeyecekler. Şirketin baş uyum görevlisi Felix Mazer de görevden istifa etti ve düzenleyiciye gönüllü olarak 50.000 dolar ödedi. Mazer ayrıca bir yıl boyunca tescil ettiren bir yönetici veya memur olarak görev yapmaktan men edilmiştir.

Ayrıca şirket, Diamond ve Rostand’ı araştırma çabalarının maliyeti olarak 300.000 bin dolar ek ceza ödeyecek.

Düzenleyiciler kripto para borsasının 2018-2019 yılları arasında şişirilmiş ticaret hacimlerini açıklayarak piyasa manipülasyonu yaptığını belirtti. Kripto para borsası, tahmini 590.000 Bitcoin (şu anda yaklaşık 5,5 milyar dolar) civarında yaklaşık 840.000 wash trading yaptı. Düzenleyici, bu işlemlerin “ekonomik bir etkisi” olmadığını söyledi.

2014 yılında kurulan Coinsquare, Canaccord Genuity de dahil olmak üzere yatırımcılarından bugüne kadar yaklaşık 40 milyon ABD doları fon topladı.

“Bitcoin Neden Değerli?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-neden-degerli/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu