Bitcoin Haberleri

Kar Satışları Bitcoin’i 40.000 Dolar’ın Altına Çekti!

Sert düşüşten zarar görmemek ya da az zarar ile yatırımlarını sonlandırmak isteyen yatırımcılar ve son olarak dip seviyeden alım yapıp kar eden yatırımcıların satışları ile birlikte Bitcoin’de büyük düşüş yaşandı. 37.000 Dolar seviyesine gerileyen bitcoin hali hazırda yatay ivmesine devam ediyor. Çin ve İran’ın yaptığı açıklamalar da Bitcoin’in gerilemesindeki en önemli etkenlerden bazılarıdır.

Ethereum da bu düşüşe ayak uydurdu ve son 24 saatlik süreç içerisinde %0.28’lik bir düşüşe imza atarak 2.689.47 Dolar’a geriledi. Dijital varlığın haftalık kaybına baktığımızda ise %2.91’lik bir oran karşımıza çıkıyor.

Kar satışları ile birlikte birçok ülkede madencilik faaliyetlerinin durdurulması da piyasalardaki olumsuz havanın en büyük nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz bu haberlere de kısa kısa göz atalım ve madencilik faaliyetlerinin önemine bir kez daha vurgu yapmış olalım.

Çin ve İran, Faaliyetleri Durdurdu!

Çin ve İran

Çin, madencilik faaliyetlerinin en yoğun olduğu ve hatta zirve olarak lanse edildiği ülkelerden biri. Onu yakından takip eden diğer ülke ise Amerika Birleşik Devletleri. Çin, kısa bir süre önce düzenlemeler kapsamında madencilik faaliyetleri ile ilgili karar aldığını ve aynı zamanda finans oluşumlarının kripto para ile ödeme yapamayacağını duyurmuştu. Bu haber ile birlikte gerek bitcoin gerek ethereum büyük düşüş yaşadı ve piyasadaki dalgalanmanın en önemli nedenlerinden biri de kesinlikle budur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitfinex hacklenme davasında 2 İsrailli kardeş tutuklandı

Devamında ise İran, halkın tepkisine kayıtsız kalamadı ve elektrik kesintilerini önlemek adına madencilik faaliyetlerini 4 ay süre ile durdurduğunu açıkladı. Tüm bu gelişmeler kripto para piyasasını olumsuz etkileyen ve büyük düşüşe neden olan unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Toparlanma elbette yaşanacaktır ancak bu sürede kayıp yaşayan yatırımcıların sayısı da bir hayli fazla. Elon Musk’ın Bitcoin madenciliği açıklaması ve çevreye verdiği zararı vurgulaması da yine düşüşün en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Yakın gelecekte madencilik faaliyetlerinin daha sağlıklı bir şekilde yürütüleceği müjdesi verilse de piyasalar toparlanabilmiş değil ve hali hazırda dengesizlik devam ediyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu