Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Kasım ayında patlama yapması beklenen 4 Altcoin

Dünyanın en popüler kripto parası Bitcoin çıktığından beri 12 yıl geçti. Bugün kripto para piyasasında 6,000’den fazla kripto para ve token bulunuyor. Yatırımcılar ise Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi güvenilir altcoinlere mi yoksa Polkadot (DOT) ya da Uniswap (UNI) gibi yeni çıkmış altcoinlere mi yatırım yapacaklarını bilmiyor. Bugün alınabilecek en iyi altcoinler nelerdir?

Kasım ayında izlenilmesi gereken 4 Altcoin

Ethereum (ETH)

2020’nin 3. çeyreğinde Ethereum’un piyasa değeri 25 milyar dolardan 40,05 milyar dolara yükselerek %60 artış yaşamıştır. 1 Eylül’de ETH fiyatı 483,64 dolara kadar yükselmiştir ve bu sırada Ethereum piyasa değeri 54,4 milyar dolara çıkmıştır. Yine de ETH, eylül ayını 358,5 dolarda kapatmıştır. İlerleyen haftalarda lider altcoin 22 ekim’de 410 dolara yükselerek yatırımcıları şaşırtmıştır.

Ethereum (ETH) Transfer Süresi

Ethereum şu anda merkezi olmayan finans patlamasının tam merkezinde yer almaktadır. DeFi trendi devam ederse ETH duyulan kurumsal ilgi ve yatırımcı ilgisi artabilir. Ethereum vadeli işlem piyasası Bitcoin ile karşılaştırıldığında hala küçük kalmaktadır. Örneğin 2 ağustos ETH vadeli işlemlerinde günlük ticaret hacmi 14 milyar dolara yükselmiştir. Geçtiğimiz eylül ayında bir aylık ETH vadeli işlem hacmi geçen aya göre 163,1 milyar dolardan 172,2 milyar dolara çıkmıştır.

DeFi popülerliğini korumayı başarır ve Ethereum 2.0 sorunsuz bir şekilde çıkarsa ETH’nin kullanım alanları artacaktır ve bu da ETH fiyatında keskin bir boğa işaretidir. Bu nedenlerden dolayı Ethereum günümüzde her yatırımcının cüzdanında bulundurması gereken bir altcoindir. Şu anda Ethereum 380 dolardan işlem görmektedir.

Cardano (ADA)

2015 yılında endüstriye katılan kripto para Cardano (ADA) 2020’de dip seviyesi olan 0,024 dolara düştü. Mart ayı satışlarında görülen bu seviyeden başlayarak altcoin bu yıl temmuz ayında 0,15 dolara kadar çıktı. Bu tarihten sonra gelen 3 haftada 0,14 dolarda işlem gören ADA düşüş trendine girdi ve 24 eylül’de 0,075 dolara düştü. Bu düşüşü %33’lük güçlü bir ralli izledi ve ADA tekrardan 0,1 doların üzerine ve 13 ekim’de 0,113 doların üzerine çıktı.

Cardano (ADA)

https://www.google.com/finance

Cardano başarılı bir şekilde Byron döneminden çıkarak Shelly güncellemesine geçti. Cardano ağı ve geliştiricileri şu anda Voltaire güncellemesi üzerinde çalışıyor.Kısa süre önce Cardano Google Play Store ile ortaklık kurdu. Buna ek olarak ADA cüzdanı Daedalus Wallet son zamanlarda çok önemli güncellemeler aldı.

Cardano’nun yeni güncellemesi olan Goguen’e geçme tarihi yaklaşıyor. Goguen güncellemesi ağa akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar gibi ağda olmayan yeni özellikler getirecek. Cardano’nun bu güncelleme ile gerçek bir Ethereum rakibi olacağı tahmin ediliyor. Cardano takvimine göre Goguen güncellemesinin önümüzdeki yıl şubat ay da mart ayında gelmesi bekleniyor. Cardano tarafından görülen bu gelişmeler ve fiyat hareketi sayesinde ADA şu anda en iyi altcoin yatırımlarından biridir. ADA şu anda 0,094 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Ripple piyasa değeri olarak en büyük üçüncü kripto para koltuğunu Tether’e (USDT) kaybettiğinden beri zor zamanlar yaşıyor. Son zamanlarda XRP’de diğer kripto paralar gibi düşüyor. Mart ayı düşüşünde 0,15 dolara gerileyen coin bu seviyeden toparlanarak 0,2350 dolara kadar yükseldi.

Ripple (XRP)

Bugün Ripple hala piyasada bulunan en büyük kripto paralardan biridir. Ripple açık kaynaklı ağı sayesinde hızlı ve ucuz ticari işlemlere olanak sağlar. Geçtiğimiz yıllar içinde Ripple; Bank of America, HSBC Holdings, JP Morgan, HDFC Bank Limited, Mizuho Financial Group, Sumitomo Mitsui Financial Group ve MoneyGram gibi şirketler ya da finansal kurumlarla ortaklık kurmuştur.

Ripple şirketi kısa süre önce XRP ile kredi-borç (lending) sektörüne gireceğini duyurdu. Şirket yeni Line of Credit servisini RippleNet İsteğe Bağlı Likidite kullanıcılarının kullanabileceğini açıkladı.

Çoğu kişi geleneksel finansal sistemin blockchain ve kripto paralara dönüşmesinin köşede olduğunu düşünüyor ve Ripple kurumsal seviyede bir geçiş imkânı sunduğundan dolayı böyle bir durumda XRP şu anda yatırım yapılacak en iyi altcoinlerden biri olabilir. Ripple (XRP) şu anda 0,2362 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ne kadar altcoinlerin babası olsa da BTC kripto para yatırımcıların en çok sevdiği kripto paradır. Bitcoin kripto para piyasa değerinin %65’ine sahiptir.

Bitcoin

Mart ayında 4,000 doların altına düşen Bitcoin, artan piyasa duyarlılığı ve halving etkinliği ile ralli yapmaktadır. 9 mayıs’da Bitcoin 9,961 dolara yükseldi. Bu tarihten sonra BTC rallisi başladı ve fiyat temmuz ayının başında 10,000 doların üzerine çıktı, 17 ağustos’da fiyat 12,319 dolara yükseldi.

Eylül ayının başlarında BTC değer kaybetmeye başladı 7 eylül’de 9,943 dolara düştü. Bu düşüşlere rağmen yeni bir ralli başladı ve lider kripto para 28 ekim’de 33 aydır görülmeyen bir seviye olan 13,000 doların üzerine çıktı. 31 ekim’de fiyat 14,000 doların üzerine yükseldi. Bitcoin’in genel olarak 2020’de ralli yapması ve halving etkisi yüzünden BTC şu anda yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto paralardan biridir. Bitcoin şu anda 13,735 dolardan işlem görüyor.

“Ünlü analist açıkladı: ABD seçim sonuçları için 3 ayrı düşüş teorisi…” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-acikladi-abd-secim-sonuclari-icin-3-ayri-dusus-teorisi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu