Kripto Para Haberleri

Kaspersky: Siber saldırganlar milyarlarca dolarlık ”kazı” yaptılar!

Kaspersky araştırmanın yayınladığı son rapor dünyanın birçok farklı ülkesinde kripto para madenciliği ve ‘kazı’ işlemlerine yönelik olarak siber saldırılar yapıldığını açıkladı. Siber saldırganların bu süreçte milyarlarca dolarlık parayı çok yorulmadan kazandıklarını açıklayan Kaspersky, kripto para madenciliğine yönelik olarak siber saldırganların daha fazla yazılım ile çalışmalar yaptıklarını ve siber saldırganlar tarafından zararlı yazılımların üretilmeye sık sık devam edildiğini açıkladı.

Kaspersky araştırmacıları yaptıkları araştırmalarda son aylardaki düşen kripto para fiyatları ve kripto para madenciliği kazançlarının kripto para madenciliğine yönelik olarak üretilmiş kötü amaçlı yazılımlar sayesinde çok fazla kazanç elde ettiklerini madencilerin ise büyük oranlarda zarar ettiklerini açıkladı.

Madencilikten zarar edenler saldırganlar olmadı

Kaspersky araştırmacıları madencilikten zarar eden kişilerin kazı yapan madenciler olduğunu, bu süreçte kripto para saldırganları ve kripto para madenciliği saldırganlarının ise tam tersine kazançlarının çok ciddi arttığını açıkladı. Bitcoin fiyatındaki düşüşler madencilik fiyatlarındaki düşüşler ile madencilik yazılımlarının çok fazla kayıp yaşatmış olmasına rağmen kötü amaçlı olarak madencilik yazılımı geliştiren siber saldırganların kazançları ise bu düşüşlerden etkilenmedi. Bitcoin fiyatındaki düşüşler dolayısı ile siber saldırganların yaşadıkları en büyük düşüş ve kaybın ise madencilikten kazandıkları kazançların daha fazla olmasının önüne geçmesi dolayısı ile olduğu belirtildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blockchain teknolojisi AB'nin ilgi alanında

Kaspersky bilgisayar sahipleri ve madencilik yapan kazıcıların dikkatli ve tetikte hareket etmesini, virüslerden uzak durmaları ve önlemler almaları gerektiğini açıkladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu