Anasayfa Sektörel Kazan Kaynıyor: SEC'in Kripto Gözetimi Sınırlandırılacak mı?

Kazan Kaynıyor: SEC'in Kripto Gözetimi Sınırlandırılacak mı?

Sektörel

ABD'li Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC'in kripto gözetiminin sınırlandırılmasına destek veriyor.

Kazan Kaynıyor: SEC'in Kripto Gözetimi Sınırlandırılacak mı?

Daha önce ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu'nun (SEC) kripto para sektöründeki eylemleriyle ilgili endişelerini dile getiren ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer, 8 Eylül'de SEC'in dijital varlık yaptırımlarında fon kullanımını kısıtlayan bir ödenek değişikliğini destekledi. 

Emmer, yaptığı açıklamada, SEC Başkanı Gary Gensler'ı eleştirerek, "yetkisini aştığını ve bunun da Amerikan halkını olumsuz etkilediğini" iddia etti.

Emmer; Kongre'yi, vergi mükelleflerinin fonlarının Gensler ve SEC tarafından olası kötüye kullanımını engellemek için mevcut yöntemleri ve uygun prosedürleri kullanmaya çağırdı. Emmer, daha önce de Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenleyici şeffaflığı arttırmayı amaçlayan çeşitli yasa tasarılarına destek vermişti.

Ödenek değişikliği, kapsamlı kurallar ve düzenlemeler yürürlüğe girene kadar SEC'in dijital varlık uygulaması için fon kullanımını sınırlayacaktır. Emmer'e göre; kripto para düzenlemelerinin yokluğu, SEC'in çok sayıda kripto kuruluşuyla yasal anlaşmazlıklarda önemli harcamalar yapması ve potansiyel olarak vergi mükellefi fonlarını daha etkili hale getirmesi konusunda endişelere yol açtı.

Kazan Kaynıyor: SEC'in Kripto Gözetimi Sınırlandırılacak mı?

Buna karşılık Emmer, blockchain geliştiricilerinin ve hizmet sağlayıcılarının, tüketici fonlarını gözetimde tutmadıkları için para aktarıcısı olarak kabul edilmediklerini açıklığa kavuşturan Blockchain Düzenleyici Kesinlik Yasası'nı tanıttı.

Tasarı, gözetim sağlayıcıları ile gözetim dışı sağlayıcılar arasında ayrım yaparak, ikincisini Amerika Birleşik Devletleri'nde yeniliği engelleyebilecek gereksiz uyumluluk yüklerinden kurtarıyor. Bu açıklama; doğrulayıcıların, madencilerin ve gözetim hizmeti vermeyen diğer hizmet sağlayıcılarının, gözetim hizmeti verenlerle aynı şekilde kategorize edilmemesini sağlamaktadır.

Gary Gensler'ın Görevden Alınması İsteniyor

Blockchain Association CEO'su Kristin Smith ve Crypto Council CEO'su Sheila Warren da dâhil olmak üzere blockchain sektöründeki önemli isimler, önerilen mevzuata desteklerini ifade ettiler. Emmer, ayrıca Temsilci Warren Davidson'ın Gary Gensler'ı SEC başkanlığı görevinden almayı amaçlayan SEC İstikrar Yasası'na da destek verdi.

Kazan Kaynıyor: SEC'in Kripto Gözetimi Sınırlandırılacak mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik