Anasayfa Sektörel Kefaleti İptal Edilen FTX Kurucusundan Dikkat Çeken Çağrı!

Kefaleti İptal Edilen FTX Kurucusundan Dikkat Çeken Çağrı!

Sektörel

İflas eden kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, savunma davasına hazırlanmak için tahliye çağrısında bulundu.

Kefaleti İptal Edilen FTX Kurucusundan Dikkat Çeken Çağrı!

Adalet Bakanlığı'nın FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in kefaletini iptal etmesinden bir hafta sonra söz konusu isim, avukatlarıyla savunma davası üzerinde çalışmak için haftada beş gün dışarı çıkmak istiyor.

ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan'a Cuma günü gönderilen bir mektupta; SBF'yi temsil eden avukatlar, müvekkillerinin Brooklyn'deki Metropolitan Gözaltı Merkezi'nde kilitli kalarak davadaki büyük belge yığınını düzgün bir şekilde inceleyemeyeceğini söylediler. 

SBF'nin avukatı Christian Everdell, şunları yazdı:

Daha geçen hafta hükûmet, aylar önce üretilmiş olması gereken ve Bankman-Fried'in bu programa göre gözden geçirme umudunun olmayacağı bir milyon sayfalık Slack yazışmalarının dörtte üçünü üretti.

Everdell, Bankman-Fried'in adliyedeyken hukuk ekibiyle görüşmesine ve internet özellikli bir dizüstü bilgisayar kullanmasına izin verilmesinin süreci hızlandıracağını belirtti. Avukata göre, dolandırıcılık davasının Ekim ayında başlaması planlandığı için bu çok önemli.

SBF, kendisine kişisel amaçlarla FTX müşteri fonlarından milyarlarca dolara yetkisiz erişim imkânı tanıyan kapsamlı bir dolandırıcılık planını düzenlemekle suçlanıyor.

Savcılar, SBF için Bir Çıkış Yolu Buldu

Kefaleti İptal Edilen FTX Kurucusundan Dikkat Çeken Çağrı!

Cuma günü ilerleyen saatlerde savcılar, hâkime yazdıkları bir mektupta memnuniyetsizliklerini dile getirdiler ve Bankman-Fried'in, planladığı savunmayla ilgili gerekli tüm bilgileri sağlamadığını eklediler.

Savcılar, Bankman-Fried'in aldığı tavsiye ve bu tavsiyenin kaynağıyla ilgili ayrıntıları derhal vermediği takdirde, duruşma sırasında bu savunmayı yapmasına izin verilmemesi gerektiğini ileri sürdüler.

Savcılar, Bankman-Fried için sabit disklere bilgi koyabileceklerini söylediler. Bankman-Fried; bu sabit diskleri, insanların duruşmalarını beklediği bir yer olan MDC'deki bilgisayarlarda kullanabilir. Ancak tüm bilgileri bir dizüstü bilgisayara koyamazlar. 

Savcılar ilk başta Bankman-Fried'ı şehir dışında daha küçük bir yere nakletmeyi düşündüler. Orada interneti olan bir dizüstü bilgisayar kullanabilirdi. Ancak hapishaneden sorumlu kişiler bu fikri beğenmedi ve hayır dedi. Yargıcın SBF'nin taleplerini kabul edip etmeyeceğini görmek ilginç olacak.

Kaynak: CoinGape

Kefaleti İptal Edilen FTX Kurucusundan Dikkat Çeken Çağrı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar