Anasayfa Kimdir Kemal Cenk Erdem Kimdir?

Kemal Cenk Erdem Kimdir?

Yöneticiler

Kemal Cenk Erdem Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Bitexen hakkında bilinmesi gerekenler...

Kemal Cenk Erdem Kimdir?
Hızlı İçerik

Kemal Cenk Erdem, Bitexen Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Hayatı

Kemal Cenk Erdem, popüler bir stratejist ve ekonomisttir. Bitexen Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı olmasıyla piyasada tanınan bir isim haline gelmiştir. 

Eğitimi

Kemal Cenk Erdem, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi gördü. New York Şehir Üniversitesi’nde Bilişim Bilimi Yönetimi okuyan Erdem, daha sonra Long Island Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yaptı. 

Kariyeri

Kemal Cenk Erdem, Westrock Advisors Inc.’de opsiyon ve fon hesabı müdürlüğü yaparken vadeli işlem ve opsiyon piyasası için ürünler geliştirmesiyle ön plana çıktı. Daha sonra Tacirler Menkul Değerlerde ekonomist olarak görev yürüten Erdem, Destek Türev’de finans ürünleri, satış ve pazarlama ile ilgili pozisyonlarda yer aldı. 

Erdem, Smart Live Markets için genel müdürlük rolünü üstlendi. Finanstrend.com olarak bilinen web sitesinde ekonomi ve finans ile ilgili makaleler yazan Erdem, European Reclimate Investment House’da baş ticaret sorumlu olarak çalıştı. Erdem, IKON Menkul Kıymetler’de önce genel müdür yardımcısı, ardından yönetim kurulu üyesi oldu. 

Zirve Forex’i kuran Erdem, 2020 yılında Ocak ayında Bitexen Teknoloji şirketinin yönetim kurulu başkanı oldu. Erdem, 2021 yılında ise Exenpay’in kurucu ortağı oldu. Söz konusu isim, aynı zamanda Business Softwares yatırımcısı olmaya devam ediyor. 

Bitexen

Bitexen Teknoloji, online dijital varlık alım-satım platformu olan Bitexen’i geliştirmiştir. Söz konusu şirket, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te faaliyet göstermektedir. Bitexen Teknoloji, mevcut dijital varlık alım-satım platformlarının analiz edilmesiyle yatırımcıların temel gereksinimlerini en uygun şekilde karşılayacak küresel bir platform yaratma hedefiyle kurulmuştur. Bitexen platformunda çok sayıda dijital varlığın listelendiği görülüyor. 

Kemal Cenk Erdem Kimdir?
Kemal Cenk Erdem Kimdir? Kemal Cenk Erdem Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Bitexen hakkında bilinmesi gerekenler...

Kemal Cenk Erdem Kimdir? ile ilgili Haberler