Bitcoin Haberleri

Kendi Kendini Bildiren Bitcoin Mucidi Jörg Molt, Kripto Dolandırıcılığı İddiasıyla Tutuklandı

2019'da Fabio benzeri saçları olan bir adam, bir dizi insana Bitcoin'in yaratılmasına yardımcı olduğunu söylediğinde şüpheli iddialarla kripto para birimi sahnesine girdi. Kendi kendini Bitcoin mucidi ilan eden Jörg Molt, yalnızca bir “Satoshi Okulu” önermekle kalmadı, iddiaya göre bir dizi dolandırıcılık yaptı. Bild gazetesi, 48 yaşındaki adamın Bavyera polisi tarafından Frankfurt Havalimanı'nda dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle tutuklandığını bildirdi.

2019’da Fabio benzeri saçları olan bir adam, bir dizi insana Bitcoin’in yaratılmasına yardımcı olduğunu söylediğinde şüpheli iddialarla kripto para birimi sahnesine girdi. Kendi kendini Bitcoin mucidi ilan eden Jörg Molt, yalnızca bir “Satoshi Okulu” önermekle kalmadı, iddiaya göre bir dizi dolandırıcılık yaptı. Bild gazetesi, 48 yaşındaki adamın Bavyera polisi tarafından Frankfurt Havalimanı’nda dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle tutuklandığını bildirdi.

Kendi Kendini Bildiren Bitcoin Mucidi Jörg Molt Frankfurt’ta Tutuklandı

Jörg Molt bir keresinde Bitcoin’in icat edilmesine yardım ettiğini iddia etti ve ayrıca 2019 WCC Vegas Blockchain Haftası konferansında çılgın bir görünümün ardından Andreas Antonopoulos ile iyi arkadaş olduğunu söyledi. Molt, iddiaya göre Las Vegas’taki konferansı Bitcoin’in ortak mucidi olduğunu iddia ederek dolaştı. Hikaye viral hale geldikten sonra, Antonopoulos iddialarını yalanladı ve Molt’u hiç tanımadığını vurguladı.

Antonopoulos, “Görünüşe göre, ‘Jörg Molt’ adlı bir Alman, benimle çekilmiş bir özçekimi gösteriyor ve insanlara arkadaş olduğumuzu söylüyor – Bu bir YALAN,” diye tweet attı Antonopoulos . “Onu hiç tanımıyorum – Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia ettiğini ve binlerce BTC’ye sahip olduğunu başkalarından duydum – A LIE.”

Kendi Kendini Bildiren Bitcoin Mucidi Jörg Molt, Kripto Emeklilik Dolandırıcılığı İddiasıyla Tutuklandı

Bölgesel yayın Bild, Molt’un yakın zamanda Frankfurt Havalimanı’nda uçağa binmek üzereyken tutuklandığını bildirdi. Kolluk kuvvetleri, Molt’un, arkadaşı olduğu iddia edilen 54 yaşındaki bir kadının da dahil olduğu bazı dolandırıcılıkların arkasında olduğuna inanıyor. Bavyera polisi ayrıca Molt’un evini aradı ve soruşturmayla bağlantılı kanıtlar buldu.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Alman ‘DJ Sun Love’ 2020’de Dükkanı Kapatan Bir Bitcoin Emeklilik Fonu Başlattı

Molt, “Bitcoin Emeklilik” projesi adı verilen bir planla 50 kişiyi 2.14 milyon dolara dolandırmakla suçlanıyor. Almanya’da da tanınmış bir DJ olan Molt’un yatırımcılara, elde ettiği fonların İsveç’teki BTC madencilerine gideceğini söylediği bildiriliyor . Fonların %40’ının güvenli bir hesapta tutulduğu iddia edildi, ancak 2020’de Bitcoin Pension operasyonları durdurdu ve yatırımcılar bunu dolandırıcılık olarak nitelendirdi.

İlginizi Çekebilir: 10 Adımda Evde Bitcoin Üretmek! Detaylı Anlatım

Müfettişler, kendini Satoshi ilan eden kişinin fonları madenciliğe yatırmadığını ve büyük getiri vaatleri için suçlandığını iddia ediyor. 2019’da, WCC Vegas Blockchain Haftası etkinliği sırasında Molt, insanlara 250.000’den fazla bitcoin tuttuğunu söyledi. Ancak Molt’un iddialarına rağmen, eski karısı , Bitcoin ağı başlatıldığında 2008’de Molt’un bir bilgisayarının bile olmadığını iddia eden bir Youtube videosu çekmişti .

Jörg Molt’un Almanya’da tutuklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu