Kripto Para Haberleri

Kenevir Üretimi İhbarı Madencilik Faaliyetlerini Deşifre Etti

İngiltere’nin West Midlands bölgesinde düzenlenen bir operasyonda büyük bir madencilik faaliyetine tanıklık edildi. Kenevir ihbarı üzerine eve baskın yapan polisler, büyük şok yaşadı. Bu bölgede kenevir üretimin yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği ve ihbarların da çok fazla olduğunu belirtmek gerekiyor fakat durum bu kez farklı.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi ihbar kenevir üretimi üzerine idi ancak eve baskın yapıldığında kripto para madenciliği için gerekli olan cihazların var olduğunu ve büyük bir madencilik faaliyetine imza atıldığı gerçeği ortaya çıktı.

Kaçak elektrik kullanılarak yapılan madencilik faaliyetinin önüne geçmek için tüm cihazlar toplatıldı. 100’den fazla bilgisayar ve karmaşık kablolar vardı açıklaması ile birlikte gerçekler ortaya çıktı. Burada cezai durum gerektiren olay ise biraz daha farklı ve polisler de bunu şu şekilde ifade ediyor…

Madencilik Yasak Değil Fakat…

Madencilik

Bölgede madencilik faaliyetlerine izin veriliyor ve bunun yasak olmadığını bir kez daha dile getirmek isteriz ancak buradaki asıl sorun kaçak elektrik kullanımının yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor olmasıdır. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki madencilik faaliyetlerinde elektrik tüketimi bir hayli fazla ve bu da yüksek faturaları beraberinde getiriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  En Güvenli Bitcoin Cüzdanları Nelerdir ?

Kaçak elektrik kullanımının en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur. Madenciler, üretimde elde edecekleri geliri arttırmak ve aynı zamanda masrafları azaltmak adına bu tür bir yol tercih ediyorlar. Kaçak elektrik kullanımı he bölgede yasak ve polisler de tam olarak bunu tespit etmiş durumda.

Madencilik faaliyetlerini illegal bir şekilde yürüten çete, başarılı bir operasyon ile çökertildi. İşin ilginç kısmı ise polisler bu bölgeye ve eve kenevir üretimi ihbarı ile gelmişlerdi. Eve girdiklerinde gördükleri manzara karşısında şoke oldular. Havalandırma detayına kadar tüm ince ayrıntılar düşünülmüş ve küçük çapta bir madencilik faaliyet alanı oluşturulmuş. Cihazlar toplanarak çete tutuklandı ve aynı çetenin daha önce buna benzer bir girişimde bulunduğu da ortaya çıktı. Umuyoruz ki bu tutuklama sonrası vazgeçmiş olacaklardır.

İlgili İçerik: Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır ?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu