Kevin O’Leary: Bitcoin gerçek para değil

1 Dakikada Okunabilir


Popüler ABD ticari gerçeklik şovu olan Shark Tank’ı biliyorsanız, o zaman Kevin O’Leary’yi ve iş dünyasındaki etkisini bilmelisiniz. Geçenlerde CNBC’ye verdiği röportajda Kevin O’Leary, Bitcoin’e karşı halka açık bir tartışma başlattı ve değerinin asla olmadığını ve gerçek bir kripto para birimi olarak anılan para biriminin olmadığını iddia etti.

Varlığından habersiz olanlarınız için O’Leary, Owler’in yıllık 29 milyon dolar gelir elde edeceğini tahmin ettiği SoftKey’in kurucusudur.

CNBC’nin 14 Mayıs’ta yayınladığı gibi, O’Leary’nin iddiaya göre Bitcoin’e bir çöp yatırımı adı verdiği ve kripto para biriminin hiçbir değerini görmediğini açıkladığı öğrenildi.

Kevin O’Leary, kripto paranın yani Bitcoin’in neden değeri olmadığı konusunda da açıklama yaptı.

Bitcoin’de ne kadar piyasa hacminde ve piyasa fiyatında yükseliş olursa olsun o değeri korumak için ille de satış yapmak ve sürekli kripto paranızı yönetmek zorundasınız. O gerçek bir para birimi değil ve sabit bir değeri olmayan şeyler gerçek para birimi olamazlar!

Kevin O’Leary açıklamaları nedeniyle bazı isimlerden tepki çekse de kripto para sahiplerinin bazıları da destek vermeyi sürdüreceklerini ve Kevin O’Leary’i desteklemeye devam edecek olduğunu, Bitcoin ve benzer altcoinlerin asla gerçek bir para birimi değil, sadece bir yatırım aracı ve ödeme aracı olarak kalacak olduklarını ifade ettiler. Bu kişiler Kevin O’Leary destekçisi ve yakın takipçisi kişilerdi.

Bitcoin şu anda oldukça iyi durumda ve Temmuz 2018’den bu yana ilk kez 8 bin dolarlık fiyat rekorunu kırdı.


error: Kopyalama Engellendi!