Anasayfa Kimdir Kevin Worth Kimdir?

Kevin Worth Kimdir?

Yöneticiler

Kevin Worth Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve CoinDesk hakkında bilinmesi gerekenler...

Kevin Worth Kimdir?
Hızlı İçerik

Kevin Worth, CoinDesk'in CEO'sudur.

Hayatı

Kevin Worth; meslektaşlarından sürekli olarak aldığı geri bildirimlerin, "mükemmel bir iletişimci olduğunu, sonuç odaklı olduğunu, gayretli bir iş ahlâkı sergilediğini, iyi bir mizah anlayışına sahip olduğunu, ekip çalışmasını takdir ettiğini ve üst düzey stratejik diyalogdan ayrıntılı çalışmaya kolayca geçebildiğini" ortaya koyduğunu dile getirmektedir.

Eğitimi

Kevin Worth, Lehigh Üniversitesi'nde Finans üzerine lisans eğitimi almıştır. Worth, Harvard Business School'da İşletme üzerine yüksek lisans programına katılmıştır.

Kariyeri

Kevin Worth, hem gelişmekte olan girişimci şirketlerde hem de büyük ve köklü küresel şirketlerde üst düzey yönetici rollerinde çalışmıştır. Liderlik görevleri arasında strateji, birleşme ve satın alma, operasyonlar ve finansal yönetim yer almıştır. Worth, finansal performansı artıran bütünsel işletme kararları alma konusunda iyi olmak için bu deneyimlerini harmanlamıştır. Söz konusu isim; yatırımcıların, çalışanların ve müşterilerin ihtiyaçlarını optimize ederek şirketlerin içeriklerden ve verilerden para kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Daha önce The New York Times Company'nin kurumsal stratejik planlamasından sorumlu olan Worth, çok sayıda finansal durum tespiti çalışmasına yardımcı olmuş ve hem büyük ölçekli birleşme ve satın alma faaliyetleri hem de çeşitli dijital startup'lara yapılan stratejik yatırımlarla ilgili olarak üst yönetime tavsiyelerde bulunmuştur.

Worth, The Deal LLC'nin kurucu CEO'su olarak da görev yürütmüştür. "The Daily Deal" ve iki haftada bir yayınlanan "The Deal" dergisi ile birlikte The Deal LLC, iş ve finans haberlerine odaklanan önemli bir haber yayıncısı olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Worth; burada CEO, operasyon direktörü, mali işler direktörü, satış şampiyonu, pazarlama stratejisti, ürün geliştirme yenilikçisi, girişimci ve editoryal danışman gibi birçok unvana sahip olmuştur. TheStreet.com'a ait olan The Deal LLC, 2018 yılının Kasım ayında Euromoney'ye satılmıştır. Worth, satışın ardından buradan gönüllü olarak ayrılmıştır.

Warburg Pincus'ın operasyonel danışmanlığını yapan Worth, medya ve bilgi hizmetleri sektörüne yatırım yapan üst düzey özel sermaye fonuna danışmanlık hizmeti vermiştir. Worth, Bloomberg Digital Media & TV'nin mali işler direktörü olarak çalışırken şirketin New York, Londra ve Hong Kong'daki küresel medya operasyonlarını denetlemiştir. Consumer Digital Media ve Bloomberg TV için milyonlarca dolarlık işletme bütçelerini hazırlayan Worth, hem orijinal video serileri için stratejik planlamadan hem de sosyal ve mobil dağıtım için yayınların optimize edilmesinden sorumlu olmuştur. Worth, ayrıca Avrupa ve Asya bölgelerindeki medya ortaklıkları için strateji ve finansman desteği sağlamıştır.

Worth, 2017 yılından beri CoinDesk'in CEO'su olarak çalışmalarına devam etmektedir.

CoinDesk

CoinDesk, kripto varlık ve blockchain teknolojisi topluluğu için önde gelen dijital medya, etkinlik ve bilgi hizmetleri şirketidir. CoinDesk, kripto yatırım şirketi olan DCG, Inc'in bir yan kuruluşudur. Güvenilir bir günlük haber sağlayıcısı olarak CoinDesk'in görevi, küresel toplumu bilgilendirmek, eğitmek ve birbirine bağlamaktır.

2013 yılının Mayıs ayında kurulan CoinDesk; web sitesi, sosyal medya, haber bültenleri, podcast'ler ve videolar aracılığıyla blockchain teknolojisiyle ilgilenen milyonlara ulaşmaktadır. CoinDesk, Bitcoin Fiyat Endeksi (XBX) olarak bilinen ve Wall Street Journal, Financial Times, CNBC ve diğer birçok medya kuruluşunda günlük olarak geniş yer bulan orijinal referans oranını oluşturmuştur. Söz konusu endeks, Bitcoin'in spot fiyatı için USD cinsinden bir referans oranı sağlamaktadır. Endeks, temsili bir spot fiyat sağlamak için birden çok kurucu borsadan alınan gerçek zamanlı fiyatlardan yararlanmaktadır.

CoinDesk, her yıl sayısız sektör etkinliğine ve web seminerine ev sahipliği yapmaktadır. Buna her yıl Mayıs ayında düzenlenen ve küresel kripto ve blockchain ekosistemindeki paydaşların buluşması olan "Consensus" zirvesi etkinliği de dâhildir.

Kevin Worth Kimdir?
Kevin Worth Kimdir? Kevin Worth Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve CoinDesk hakkında bilinmesi gerekenler...