Anasayfa Bitcoin Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek?

Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek?

Bitcoin

Kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının yaklaşık 10.000 dolara doğru düşebileceği konusunda uyardı.

Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto para analisti, olası bir resesyon da dâhil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle Bitcoin (BTC) çöküşü yaşanabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

DataDash sunucusu Nicholas Merten, yeni bir strateji oturumunda 512.000 YouTube abonesine, Bitcoin'in 2021'de oluşan alçalan bir birikim kanalına girdikten sonra mevcut değerinden yaklaşık yüzde 63 düşebileceğini söylüyor.

Burada hesaba katmamız gereken şey; Bitcoin'in muhtemelen bu seviyelerden daha da aşağıya, yaklaşık 10.000 dolara doğru düşebileceği fikridir. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum.

Merten'e göre, FED'in şahinliği nedeniyle piyasa likiditesinin daha da azalması ve olası bir resesyon, Bitcoin'in çöküşünü tetikleyebilecek faktörlerden ikisi.

Bitcoin, daha önce hiç resesyon yaşamadı. Ve buradaki talihsiz gerçek şu ki bu piyasada likidite nispeten az. Beklentilerinizde mütevazı olmalısınız. Bu bir düşüş senaryosu olabilir ama aynı zamanda en azından likiditenin azaldığı temel gerçeğine dayanan bir senaryodur.

Merten: Bitcoin'i En Tepeye Çıkaran Ortam Kısa Vadede Geri Gelmeyebilir!

Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek?

Merten, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı olan makroekonomik ortamın yakın zamanda geri gelmeyebileceği konusunda uyarıyor:

Bitcoin'in 2010'dan 2021'e kadar son on yılda olağanüstü bir performans gösterdiğini anlıyorum. Fakat esasen bu, çok daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğu, halving olayının çok daha fazla etkiye sahip olduğu ve Bitcoin'in onu destekleyen çok daha fazla FED ve merkez bankası likiditesine sahip olduğu bir dönemdi.

Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde demografideki düşüş ve FED'in bazen devreye girmesi gerekebilecek değişen makro faktörler göz önüne alındığında bile bu ortama geri dönmeyebiliriz. Enflasyonu mütevazı bir hedefe geri getirmek ve orada kalmasını sağlamak için muhtemelen bu kadar agresif bir şekilde devreye girmeyecekler.

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yüzde 2,6 artış yaşadı ve şu anda 27.019 dolardan işlem görüyor.

Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin 10.000 Dolara mı Düşecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar