Anasayfa Bitcoin Kıdemli Analist Uyardı: Eylül, Bitcoin için "Kırmızı Ay" Olacak!

Kıdemli Analist Uyardı: Eylül, Bitcoin için "Kırmızı Ay" Olacak!

Bitcoin

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin'in bu ay derin bir düzeltici harekete tanıklık edebileceğine dair uyarıda bulundu.

Kıdemli Analist Uyardı: Eylül, Bitcoin için

Yeni bir strateji oturumunda analist Benjamin Cowen, Bitcoin'in Eylül ayında muhtemelen negatif getiri sağlayacağını söylüyor.

Eylül ayı kripto için harika bir ay olmama eğiliminde. Gördüğünüz gibi Bitcoin, Eylül ayında diğer aylardan çok daha kötü bir ortalama ile negatif getiri sağlıyor.

Cowen'a göre; Bitcoin fiyatı, bu ay mevcut seviyelerden yüzde 10'un üzerinde bir düşüşe tanık olabilir.

Bitcoin'in sezonsallığı, momentumu ve 27.000 doların altında bir aylık kapanış yaptığı gerçeği göz önüne alındığında, en azından Bitcoin'in 23.000 doları test etmesi ihtimalinin bulunduğu mantıklı olacaktır. Eylül ayında bunun gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Geçen ayın sonlarında Cowen, Bitcoin'in Eylül ayında 23.000 dolara düşebileceği konusunda tarihsel emsallere dayanarak bir uyarı yayınladı. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 25,789 dolardan işlem görüyordu.

Kıdemli Analist Uyardı: Eylül, Bitcoin için "Kırmızı Ay" Olacak!

Cowen, ayrıca genel olarak altcoin piyasalarının yeniden canlanabileceği bir senaryonun da ana hatlarını çiziyor. Analiste göre, makro rüzgarların bir araya gelmesi, altcoin piyasalarına gelecek yıl bir şans verebilir.

Volatilite normalde halving yılında tekrar yükselir çünkü o yıl aynı zamanda bir seçim yılıdır. Ve seçim yıllarının çok daha fazla belirsizlik getirdiğini unutmayın.

Ayrıca, daha önce hiç görmediğimiz bir faiz artırım döngüsü içindeyiz - bu kadar agresif. Bu gidişle işgücü piyasasının, tüm bu faiz artışlarının gözle görülür etkilerini bu yılın sonunda, gelecek yılın başlarında görmeye başlayacağız.

Dolayısıyla enflasyon düşerken işgücü piyasası da zayıflık belirtileri göstermeye başlarsa, çünkü belki de bir resesyona giriyoruz ve aynı zamanda iktidar sahiplerinin iktidarda kalmak için ellerinden geleni yapmak isteyecekleri bir seçim yılımız var, muhtemelen daha gevşek bir para politikasına geri dönmek için bazı siyasi baskılar olacaktır. Sırf sonsuza kadar zam yapmaya devam edip tüm bu şirketlerin iflasını izlemeyelim diye.

Dolayısıyla seçim yılının bir noktasında, tıpkı 2020'de gördüğümüz gibi, parasal genişlemenin bir şekilde geri döndüğünü göreceğiz. Benim tahminim bu yönde. Ve geri döndüğünde, normalde altcoin piyasasının yeniden iyi performans göstermeye başlamasını beklersiniz.

Kıdemli Analist Uyardı: Eylül, Bitcoin için "Kırmızı Ay" Olacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar