Anasayfa Sektörel Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi, Dev Borsadan İstifa Etti!

Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi, Dev Borsadan İstifa Etti!

Sektörel

Binance'in Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi Jennifer Hicks, görevinden istifa etti.

Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi, Dev Borsadan İstifa Etti!

Binance'in Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi Jennifer Hicks, LinkedIn profilinde açıklandığı üzere dünyanın en büyük kripto para borsasından resmen istifa etti.

Binance'e yaklaşık iki yılını adayan ve daha önce Chainalysis ve ABD Donanması'nda deneyim kazanmış bir araştırma uzmanı olan Hicks, kripto para endüstrisi için kritik bir dönemeçte istifa etti.

Milletvekilleri Kriptonun Terörizmdeki Rolünü İnceliyorlar

Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi, Dev Borsadan İstifa Etti!

Bloomberg, Hicks'in ayrılışını ilk haber yapan kuruluş oldu. Hicks'in istifası, kripto paranın terörizmin finansmanındaki rolüne ilişkin son tartışmaların ortasında endişelere neden oldu. Bu, Hicks'in Binance'teki görev süresi boyunca bulunduğu ABD'de özellikle dikkat çekti.

Hamas'ın İsrail'e yönelik önemli bir saldırıdan önce fon toplamak için kriptodan yararlandığını iddia eden raporlar ortaya çıktı. ABD'li milletvekilleri; şu anda Başkan Joe Biden'a, Hamas'ın operasyonlarında kriptonun potansiyel rolü hakkında bilgi edinmesi için baskı yapıyor.

İsrail-Hamas çatışmasının ortasında Hamas'ın milyonlarca dolarlık kripto bağışı aldığına dair raporlar vardı. Bu açıklamaların ardından blockchain analiz şirketi Elliptic, Hamas'a yönelik kripto bağışlarına dair verilerin abartılı olduğunu dile getirdi.

Binance'in Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi'nin görevinden ayrılması, özellikle kripto para borsalarında Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve terörle mücadele önlemlerinin etkinliğine ilişkin süregelen tartışmalara yeni bir katman ekledi.

Platform ve kurucusu Changpeng Zhao için artan düzenleyici sorunlar nedeniyle bu yıl birkaç Binance yöneticisi borsadan ayrıldı.

Kaynak: Cryptonews

Kıdemli Terörle Mücadele Yetkilisi, Dev Borsadan İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik