Anasayfa Sektörel Kırmızı Alarm Verildi: BNB Chain'de Yüzlerce Riskli Dapp Var!

Kırmızı Alarm Verildi: BNB Chain'de Yüzlerce Riskli Dapp Var!

Sektörel

BNB Chain üzerinde yüzlerce riskli merkeziyetsiz uygulama (Dapp) yer aldığı ifade edildi.

Son Güncelleme
08 Aralık 2023 11:33
Ne Değişti?

Risk teşkil ettiği tesbit edilen DeXe DAO Studio, DappBay Red Alarm listesinden kaldırılmıştır.

2DK 0 2065
Kırmızı Alarm Verildi: BNB Chain'de Yüzlerce Riskli Dapp Var!
Hızlı İçerik

BNB Chain'deki kullanıcılar için bir Web3 Dapp mağazası olan DappBay, son güncellemesinde 100'den fazla riskli merkeziyetsiz uygulamayı işaretledi. BNB Chain, bulguları X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaştı. 

BNB Chain, Temmuz 2022'de DappBay'i hayata geçirerek kullanıcıların yeni Web3 projelerini keşfetmelerine ve risk düzeylerini gerçek zamanlı olarak takip etmelerine imkân tanıdı.

DappBay'in merkezinde, akıllı sözleşmelerdeki mantık kusurlarını veya dolandırıcılık risklerini kontrol ederek olası rug pull ve dolandırıcılık projelerini belirlemeye yardımcı olabilecek bir risk tarama aracı olan Red Alarm bileşeni bulunmaktadır.

Bu araç, dolandırıcılık olarak değerlendirilen veya olağanüstü yüksek düzeyde risk taşıdığı düşünülen Dapp'ler ve akıllı sözleşmeler ile listesini düzenli olarak güncellemektedir.

Riskli Dapp'ler

Kırmızı Alarm Verildi: BNB Chain'de Yüzlerce Riskli Dapp Var!

DappBay'in riskli Dapp'ler listesinde öne çıkan isimlerden biri, BNB Smart Chain üzerine inşa edilmiş, NFT kart keşif oyunu olan Genesis Universe oldu. Bu oyunda oyuncular, giderek daha popüler hale gelen play-to-earn yaklaşımını izleyerek yeni bir dünyayı keşfediyor ve savaşıyor. Bununla birlikte Red Alarm listesindeki varlığı, işleyişindeki olası risklere işaret etmektedir. Bu nedenle hem kullanıcıların hem de yatırımcıların dikkatli olmaları tavsiye etmektedir.

Bir ilk giren ilk çıkar defi yatırım platformu olan Web3 Pilot, yüksek riskli bir Dapp olarak tanımlanmıştır. Red Alarm'ın belirttiğine göre; platformun ana riski, yatırımcıları alışılmadık derecede yüksek getirilerin cazibesiyle yanıltıcı bir şekilde cezbeden olası bir saadet zinciri olması etrafında dönüyor.

Red Alarm'ın listesinde vurgulanan diğer merkeziyetsiz uygulamalar arasında QuickPay, Silo ve Defi Ujm yer alıyor. İlk ikisi saadet zinciri olarak kategorize edilirken, üçüncüsünün bir kimlik avı web sitesi olduğundan şüpheleniliyor.

Kırmızı Alarm Verildi: BNB Chain'de Yüzlerce Riskli Dapp Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar