Kripto Para Haberleri

Güney Kore Merkez Bankası Yeni Bir Blockchain Sistemi Kuruyor

Kore Bankası, Asya’daki en büyük pazarlardan biri olan Kore tahvil piyasası için yeni bir blockchain sistemi geliştirmeye çalışıyor.

Kore finans haber sitesi Yonhap Infomax, salı günü Kore merkez bankasının pazar içi hesap tutmayı iyileştirecek yeni bir blockchain sistemi kurabilecek bir şirket aradığını doğruladı.

Yerel bir yetkiliye göre, tahvil işlemleri blockchainde kaydedilebilir ve hatta “gerçek zamanlı eşzamanlı ödeme ticaret sistemi” için temel oluşturabilir. Sistem ilgili finansal kurumlar, Kore Merkez Bankası ve Kore’nin mali gözlemcisi Adil Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından kullanılacak.

Raporda, Güney Kore merkez bankasının herhangi bir arıza veya kazadan nihai olarak sorumlu olup olmayacağı konusunda daha fazla düzenleyici netliğe sahip olana kadar bir blockchain tahvil sistemi başlatmasının olası olmadığı belirtildi.

Finansal veri sitesi Cbonds’a göre Kore tahvil piyasası Asya’nın en büyük pazarlarından biridir. Hükumet düzenli olarak yabancı yatırımcılar tarafından satın alınabilecek tahviller çıkarıyor. Ülke, yeşil tahviller gibi sorumlu tahvillerin ortaya çıkmasıyla hızla bölgesel bir lider haline geldi.

Güney Kore merkez bankasının, Avustralya Commonwealth Bankası ile birlikte Ethereum blockchaininin özel bir versiyonunda yapılan iki tahvil satışı ile toplamda 108 milyon dolar toplayan Dünya Bankası’ndan ilham aldığı söyleniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Madencilik cihazlarına talep azaldı

Kore merkez bankasının önerilen blockchain girişiminin yalnızca devlet tarafından sunulan tahvillere entegre edilip edilmeyeceği veya kurumsal tahvilleri de içerecek şekilde genişletilip genişletilemeyeceği belirsiz. Benzer şekilde, blockchain tahvil platformunun bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) destekleyip desteklemeyeceğin de belirsizdir.

Güney Kore merkez bankası, geçen yılın sonunda CBDC’leri araştırmak için bir görev gücü kurdu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu