Anasayfa Altcoin Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi!

Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi!

Altcoin

Koreli yatırımcılar, Bitcoin SV (BSV) fiyatının 24 saat içinde yüzde 65 artmasını sağladı.

Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi!

Bitcoin SV (BSV), son 24 saat içinde yüzde 65'lik kayda değer bir artış yaşadı. Güney Kore'nin en büyük borsası Upbit, ticaret faaliyetlerinin odak noktası olarak ortaya çıktı.

İşlem hacminin yüzde 65'i Upbit'te yoğunlaşıyor. Bu da Koreli traderların, BSV'nin yükselişinde sahip olduğu önemli etkinin altını çiziyor.

CoinGecko verilerine göre; Bitcoin SV fiyatı, son yedi günde yaklaşık yüzde 74 ve son 24 saatte yüzde 55 artış yaşadı ve yazım sırasında 85,26 dolardan işlem görüyor.

Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi!

ABD merkezli en büyük borsa Coinbase, 9 Ocak 2024'ten itibaren BSV desteğini sonlandıracağını duyurmuştu.

Bitcoin Fiyatı 43.000 Doların Üstünde

Buna paralel olarak önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), Perşembe günü erken saatlerde bir kez daha 43.000 dolar sınırını geçerek 1,71 trilyon dolarlık genel piyasa değerine katkıda bulundu.

Piyasanın dikkati şu anda bir spot Bitcoin ETF'inin yakında potansiyel olarak onaylanmasına odaklanmış durumda ve analistler böyle bir onayın Ocak 2024'ün ilk haftasında gerçekleşebileceğini tahmin ediyorlar.

Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi popüler altcoinler arasında olumlu piyasa hareketleri gözlemlendi.

Upbit'in Piyasadaki Hâkimiyeti Güçlendi

Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi!

Daha önce bildirildiği gibi Upbit'in Güney Kore kripto borsa piyasasındaki hâkimiyeti sağlamlaştı. Upbit, yüzde 80 gibi etkileyici bir piyasa payına ulaştı.

Bithumb, Coinone ve Korbit gibi diğer büyük borsalar da değişen piyasa paylarıyla varlıklarını hissettirdiler. İkinci en büyük oyuncu olan Bithumb, yüzde 15 ila yüzde 20 arasında değişen önemli bir paya sahipken Coinone ve Korbit, sırasıyla yüzde 3 ila yüzde 5 ve yüzde 1'in altında daha mütevazı pozisyonları koruyor.​

Kaynak: Cryptonews

Koreli Yatırımcılar, Bu Altcoin'e Bir Günde Yüzde 65 Artış Getirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar