Körfezdeki kriz Bitcoin alımını artırabilir

1 Dakikada Okunabilir


Umman Körfezi bugün karıştı. ABD’li üst düzey bazı kişiler İran tarafından 2 yük taşıyan gemiye bilinmeyen bir cisim ile saldırı düzenlendiğini açıkladı. ABD’nin bu iddiasına İran ”Vurulan gemilerin güvertesinde yangın çıkmış bundan patlamış olabilirler” açıklamasını yaptı. ABD, Almanya, Japonya, AB, BM ve diğer birçok ülkeden resmi açıklamalar üst üste gelirken İran’ın bu konuda sorumlu olduğu iddia edildi.

ABD’nin uyarıları sonrasında bölgede büyük bir krizin her an patlak vermeye neredeyse ‘sıfır noktasında’ olduğu iddiası ile birçok İran vatandaşının kripto para satın alabilecek olduğu tahmin edildi.

İranlılar, kripto para erişiminde çok ciddi engeller ile karşı karşıya kalsalar da ülkede bazı internet sitelerinden kripto para satın almak mümkün ve özellikle de dış ülkelerdeki kripto para birimi borsaları İranlılar tarafından çokça fazla tercih ediliyor.

Körfez’de yaşanan her bir kriz bölgenin güvenliğini en üst düzeyde etkiliyor ve büyük ve geri dönüşümü olmayacak büyük bir savaşın ayak izlerine benziyor.

Kripto para birimi satın alan ve bu sebeple daha fazla kripto para satın alabilecek olan sadece tek başına İran değil, Umman, Ürdün ve diğer birçok ülkenin bulunduğu biliniyor. Kripto paraların güvenilir bir liman olarak görülme sebebi ise olası bir savaş durumunda dünyanın her yerinden ulaşım imkanı olması ve her an çekim yapılabilecek olması ve erişimin hep olması bir neden.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!