Bitcoin Haberleri

Korkunç Tahmin: Robert Kiyosaki ”Bitcoin 24.000 dolara düşecek”

Etkili finansör Robert Kiyosaki, dünya tarihindeki en büyük düşüşü tahmin etti. Bitcoin fiyatının 24.000 dolara düşeceğini belirtti.

Hatırlatmak gerekirse, Aralık 2020’de Robert Kiyosaki Bitcoin satın almayı tavsiye etti. Fiyatı 20.000 doları geçene ve ilk kripto para biriminin büyümesini 50.000 dolara kadar tahmin edene kadar…

Ayrıca, Mayıs ayında Bitcoin fiyatı önemli ölçüde düşmeye başladığında Kiyosaki, insanları aşağıdan satın almaya çağırdı: “Sızlanmayı bırakın ve harekete geçin.”

Ardından 30 Mayıs’ta Bitcoin fiyatı 37.000 dolara düştüğünde Kiyosaki, “Bitcoin düşüyor. Harika haber, fiyat 27.000 dolara ulaştığında tekrar alışverişe başlayabilirim.

Hatta bu yılın Nisan ayında Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 1,2 milyon dolara ulaşacağını söyledi. Ve hükümetin para basması, aşırı teşvikler ve ABD dolarının devalüasyonu Bitcoin ve altını çekici kılıyor.

Robert Kiyosaki: Çok yakında, tarihin en büyük kazası

bitcoin düşüş

Bu arada, Robert Kiyosaki, finansal eğitim üzerine çok satan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarıdır. Kitap 1997’den Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılmıştır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alıyor. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Bitcoin ile ilgili olarak Kiyosaki, Twitter’da şunları yayınladı: “Dünya tarihinin en büyük balonu büyüyor. Dünya tarihinin en büyük çöküşü yaklaşıyor. Daha fazla altın ve daha fazla gümüş satın almak. Bitcoin’in 24.000 dolara düşmesini bekliyorum. Zengin olmak için en iyi zaman engellendi. Kendine iyi bak”.

Eğlenceli bir gerçek olarak, Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyat tahminini nasıl ortaya çıkardığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Kiyosaki’nin Bitcoin’in potansiyelini eleştirmediğini belirtmekte fayda var. Geleceği tahmin ediyor ama bununla bile insanların kolayca satın alabileceği için bunun da bir fırsat olacağını ifade ediyor. Bu yüzden panik yapmayın.

Endişe verici bir tahminde bulunan tek kişi o değil

Kiyosaki’ye ek olarak, istatistikçi Willy Woo da Bitcoin için daha fazla olumsuzluk görüyor. Ona göre, borsa doların yenilenen gücünün hemen ardından çökerse, kripto para birimi ciddi bir düzeltme yaşama riskiyle karşı karşıya.

“Aşağı yönlü riskle ilgili tek endişem, hisse senetlerinde BTC fiyatını düşürecek büyük bir düzeltme almamız. Zincirin temelleri ne gösterirse göstersin. ”

Son olarak, Robert Kiyosaki’nin öngörüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kutusunda bize bildirin.

Robert Kiyosaki’nin şu sözüyle kapatıyoruz: “Depresyonlar zengin olmak için en iyi zamandır.”

İlgili İçerik: Bitcoin Neye Göre Düşer?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu