Kripto Para Haberleri

Koronavirüs Krizi, CBDC’leri Odak Noktası Haline Getiriyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Yenilik Merkezi başkanı geçtiğimiz hafta geç saatlerde devam eden koronavirüs krizinin merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) daha keskin bir odak noktasına” getirdiğini açıkladı.

Bu yorumlar, Accenture, Dijital Ticaret Odası ve Bretton Woods Komitesini 17 Nisan’da yeniden düzenleyen bir web semineri sırasında geldi. Benoit Coeure, COVID-19 sonrası bir dünyada dayanıklılık ve teknolojinin önemini açıkladı.

Benoit Coeure:

“Kriz, ekonominin mesafeli olarak çalışmasını sağladı ve sosyal mesafenin korunmasına kısmen yardımcı olan teknolojilerin değerini ortaya çıkardı. İş ve tüketim alışkanlıklarında görüşen bu değişikler en çok çevrimiçi alışverişte görüldü. Bu tür değişikliklerin ekonomik ilişkiler üzerinde kalıcı bir etkisi vardır.”

“Merkez bankası dijital para birimi (CBDC)hakkındaki mevcut tartışma da daha keskin bir odak haline geldi. COVID-19’un nakit kaybını hızlandırıp hızlandırmayacağı açık bir sorudur. Ancak, farklı ödeme yöntemlerine erişimin değerini ve çok çeşitli tehditlere karşı dayanıklı olmak için herhangi bir ödeme yöntemine duyulan ihtiyacı açıkça ortaya çıkarmıştır.”

“COVID-19, ödemelerde dijital geçişi hızlandıracak.”

Bu ayın başlarında BIS, kağıt banknotların koronavirüsü için bir enfeksiyon vektörü olarak hizmet edebileceğine dair endişeler göz önüne alındığında, salgının ödeme alışkanlıklarında bir değişime yol açabileceğini öne sürdü.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Nedir?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu