Anasayfa Sektörel Kötü Haber Geldi: Paxful, Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Kötü Haber Geldi: Paxful, Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Sektörel

Eşler arası pazar yeri Paxful, faaliyetlerini süresiz olarak durdurma kararı aldığını duyurdu.

Kötü Haber Geldi: Paxful, Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Önde gelen bir eşler arası (P2P) pazar yeri olan Paxful, faaliyetlerini süresiz olarak durdurma kararı aldı.

Paxful CEO'su Ray Youssef, firmanın web sitesinde kapanışa işaret eden ayrıntılı bir not yazdı. Youssef, şirketin önde gelen ekip üyelerinin ayrıldığını vurgularken şu ifadeleri kullandı:

Bugün Paxful, pazar yerini askıya alacak. Geri gelip gelmeyeceğinden emin değiliz. Bu, muhtemelen büyük bir şok etkisi yaratacak. Şu anda hikâyenin tamamını paylaşamasam da ne yazık ki bazı önemli personel çıkışlarımız olduğunu söyleyebilirim.

Youssef, aynı zamanda firmanın kurucu ortağı Artur Schaback tarafından açılan davanın yansımalarına dikkat çekerken şunları aktardı:

Kurucu ortağım, şirkete ve bana dava açtı. Bunu anlamak çok güç.

CEO'ya göre; dava, üst düzey personelin ayrılmasına neden oldu.

Düzenleyici Baskı, Paxful'u Zor Duruma mı Soktu?

Kötü Haber Geldi: Paxful, Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Görünüşe göre ABD'de kripto para endüstrisi ile ilgili belirsiz ve katı düzenlemeler devreye girdi. Youssef, bölgede P2P ağlarının karşı karşıya geldiği zorlukları dile getirdi. Paxful CEO'su, şunları söyledi:

Endüstriye yönelik düzenleyici zorluklar, özellikle eşler arası pazar yerinde ve en yoğun olarak ABD'de artmaya devam ediyor. 

Son haberler, kesinlikle endüstri için zararlıdır. Bu, insanların kendi aralarında Bitcoin ticareti yapma seçeneklerini kısıtlıyor. LocalBitcoin kapatıldıktan iki ay sonra Paxful'un da faaliyetlerini durdurduğu görülüyor. 

Binance gibi siteler P2P ticareti sunsa da Paxful ve LocalBitcoin, birkaç tanınmış P2P firması arasındaydı. Youssef, firmasının son beş yıl boyunca nasıl geriye doğru eğildiğini anlattı. 

Mücadeleye rağmen düzenleyiciler, firmanın yüksek standartlara uymaya çalıştığı gerçeğini anlamıyorlar. Bu noktalara ek olarak Twitter'da birkaç kişi, fonların çekilmesiyle ilgili herhangi bir sorun olmadığını kaydetti. 

Kötü Haber Geldi: Paxful, Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik