Anasayfa Sektörel Kraken Kurucu Ortağı SEC'i Sert Eleştirdi: "Decel, Mazoşist..."

Kraken Kurucu Ortağı SEC'i Sert Eleştirdi: "Decel, Mazoşist..."

Sektörel

Kraken kurucu ortağı Jesse Powell, borsaya dava açan SEC'i "decel" ve düzenleyici kurumun başkanı Gary Gensler'ı "mazoşist" olarak nitelendirdi.

Kraken Kurucu Ortağı SEC'i Sert Eleştirdi:

Kraken kurucu ortağı Jesse Powell, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) borsaya açtığı davaya öfkeyle tepki gösterdi. Powell, menkul kıymetler düzenleyicisi SEC'i "decel" olarak nitelendirdi. Decel, teknoloji çevrelerinde ilerlemeyi yavaşlatan birini aşağılamak için kullanılan bir terimdir. 

Powell, SEC Başkanı Gary Gensler'ı ise "mazoşist" olarak nitelendirdi. Powell, bu kez SEC'e karşı savunma yapmayı planlıyor.

Kraken Kurucu Ortağı Jesse Powell, SEC'i Suçluyor

Powell, SEC tarafından Kraken'e açılan davaya tepki gösterdi. Kraken, Şubat ayında 30 milyon dolarlık bir anlaşmayla SEC'in tüm endişelerini giderdiğine inanıyordu ancak SEC, borsanın peşinden gitmeye devam ediyor.

Powell, konu ile ilgili olarak X üzerinden şöyle bir paylaşım yaptı:

ABD'nin en üst düzey decel'i Amerika'ya yeni bir saldırıyla geri döndü. Mazoşistler NY'da yedikleri dayaklardan memnun kalmadılar ve CA'da farklı bir RegDom tadı için alışveriş yapıyorlar. Şubat ayında 30 milyon dolar karşılığında tüm endişelerini giderdiğimizi sanıyordum. Şimdi ikinci kez mi döndüler?

Powell, SEC'in kripto endüstrisine yönelik mantıksız yaptırım eylemlerini durdurarak savunma yapma niyetini netleştirdi. Söz konusu isim, "30 milyon dolar, SEC sizi tekrar gasp etmek için gelmeden önce size yaklaşık 10 ay kazandırır." dedi.

Kraken Kurucu Ortağı SEC'i Sert Eleştirdi:

SEC, kripto firmalarının SEC'e verecekleri 100 milyon dolardan fazlasını karşılayamıyorlarsa şirketlerini ABD dışına çıkarmalarını istiyor.

SEC, Kraken'in kayıt dışı bir ulusal menkul kıymetler borsası, broker ve takas ajansı işlettiğini iddia etti. Kraken, SEC'in iddialarına katılmıyor ve bu kez güçlü bir savunma yapmaya hazırlanıyor.

Kripto egemenliği dünya çapında ilerleme kaydederken ABD'nin geri adım atmasını önlemek için partizan olmayan Kongre eylemi en etkili yoldur.

SEC, Davaları Kaybetmeye Devam Ediyor

SEC'in kripto endüstrisine karşı eylemleri, federal hakimler tarafından keyfi ve kaprisli olarak adlandırılıyor. SEC, ayrıca ikiyüzlülüğü nedeniyle de eleştiriliyor.

SEC, Ripple Labs ve Grayscale'e karşı kaybetti. Yargıçlar, SEC'in argümanlarının mantıksız olduğunun tespit edilmesi üzerine kripto firmalarını desteklediler. Powell, bu kez SEC'e karşı savaşma ve onları yenme niyetini açıkladı.

Kaynak: CoinGape

Kraken Kurucu Ortağı SEC'i Sert Eleştirdi: "Decel, Mazoşist..." içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar