Kripto Para Borsaları

Kraken Nedir? Kraken Güvenilir mi?

Bünyesinde 40’tan fazla kripto para birimini bulunduran ABD merkezli kripto para borsası Kraken başarılı çalışmalara imza atmaya devam etmektedir. Kripto para borsası Kraken, değişik arayüzü ile dikkat çektiği gibi müşterilerine sunduğu ilk deneyimlerde de olumlu geri dönüş alabilmektedir. Yapılan tüm işlemlerde aranılan ilk özellik güvenliktir. Kraken’de müşterilere hesapların güvenliği için farklı teknik ve güçlü bir altyapı sunulmakta.

Kraken

Kraken Nedir?

Yüksek güvenlikli, ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Türkiye’de çok popüler olmasa da yabancı ülkelerde sık sık itibar edilen borsaların başında gelmektedir. Bünyesinde bulundurduğu çeşitli kripto paralarla da yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Kripto para alış ve satış işlemlerini hızlı ve basit arayüzü ile yapabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkan Kraken 28 Temmuz 2011’den beri hizmet vermektedir. Yatırımcıların dikkatini çekmesindeki önemli bir diğer etmen ise 2011’den bu yana gelen köklü bir borsa olmasıdır.

Kraken borsasının popülerlik kazanmasında kurduğu ortaklıklar, yapmış olduğu lansmanlar büyük önem taşımaktadır.

Kraken Ne İşe Yarar?

Kraken; Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve çok daha fazlasını bünyesinde bulunduran bir kripto para borsasıdır. Bu borsa ile istediğiniz kripto para birimi için alış ve satış işlemlerinde bulunabilir, küçük ya da büyük çaplı yatırımlarınızda kullanabilirsiniz.

Kraken alış ve satış işlemlerinin yanı sıra gelişmiş arayüz görünümü ile de coinler hakkında çok daha detaylı bilgiler alabilmenizde, incelemelerde bulunabilmenizde yardımcı olmaktadır. Zamana yayılmış grafikler ile kripto para birimleri hakkında tahminler yürütülebilir, yatırımlarınızda yardımcı platform Kraken’den faydalanabilirsiniz.

Kraken Nasıl Kayıt Olunur?

Kraken web sitesine gitmeli ardından sağ üst kısımda yer alan hesap oluştur seçeneğine tıklamalısınız. Eposta, kullanıcı adı, şifre ve ikamet bilgisi ile birlikte kayıt işlemlerinizi hızlı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Kraken Avantajları Nelerdir?

Özelleştirilebilir ayrıntılı API anahtarları, yüksek öncelikli iletişim ihtiyacınız için 7/24 destek, 2 faktörlü koruma ve çok daha fazlası Kraken üzerinden sizlere sunulan avantajlardır. Hesabınızda güvenliği hiç olmadığı kadar hissedebilecek ve alışverişlerinize devam edebileceksiniz. Kraken avantajları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Güvenli işlemlerin yanında basit arayüzü ile de işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kraken

Kraken Dezavantajları Nelerdir?

Kraken dezavantajları arasında çok örnek gösterebilmemiz mümkün olmasa da ABD merkezli bir kripto para borsası zaman zaman yanlış çeviriler ya da yetersiz Türkçe ile karşılaşmamızda etkili olabilmektedir.

Bir diğer dezavantaj ise banka işlemlerinin yabancı bankalar aracılığıyla gerçekleşmesi yüksek komisyon ücretleri ile karşılaşmamıza neden olacaktır. Bu yüzden Kraken borsası ile alış satış yapacak yatırımcılar çekme ve yatırma ücretlerinde fazla komisyonla karşılaşabilir.

Kraken Kullanıcı Yorumları

Kraken yabancı bir kripto para borsası olduğundan Türkçe kaynak bulmak ya da Türkçe yorumlar bulmak zaman zaman zor olabilmektedir. Bazı forumlar aracılığıyla Kraken kullanıcı yorumlarına göz atabilir ve sistem hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Kraken Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para borsasında hesap silme işlemi birçoğunda benzerlik göstermektedir. Bu borsalarda profilleriniz ya da ayarlarınız üzerinden silme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Kraken web sitesinde Support adı altında bulunan “Submit a request” kısmına geliyoruz. Burada genel form seçeneğini seçip hesap silme talebinde bulunduğunuzu iyi bir şekilde karşı tarafa aktarıyoruz. Kısa bir süre içerisinde de işleminizin gerçekleştirildiği bilgisini almanız gerekmektedir.

Kraken Güvenilir mi?

Kraken, güvenli coin depolama tekniği ile varlıkların %95’ini çevrimdışı bir şekilde soğuk cüzdanlarda tutmaktadır. Sık sık kendi sistemlerinin teste tabii tutulması, site üzerindeki bugların yakalanması için belirli ödüllerin sunulması gibi daha birçok yöntemle Kraken güvenlik önlemlerini hiç olmadığı kadar ileriye taşımaktadır.

Kraken

https://www.kraken.com/tr-tr/

Kraken Komisyon Oranları

Kraken komisyon oranları hacim tabanlı değişim göstermektedir. 30 günlük işlem hacmi 0 $ – 50,000 $ arasında olan piyasa yapıcı oranı % 0.16, piyasa alıcı ise % 0.26’dır. İşlem hacmi arttıkça piyasa alıcı ve yapıcı oranlarında da azalma görülmektedir. Tüm bu komisyon oranı değişiklikleri Kraken sitesindeki “Fee Schedule” bölümünden incelenebilir.

Kraken Nasıl Kullanılır?

Kraken basit arayüzü kullanımı bir hayli kolaydır. Bir üyeliğe sahip değilseniz yeni bir üyelik oluşturabilir ve kripto para alış-satış işlemlerine başlayabilirsiniz. Üst menüde yer alan fiyatlar kısmına tıkladığımızda Kraken borsasında yer alan kripto para birimlerini görebiliriz. Bu kripto para birimlerinden istediğinizi seçerek “Al/Sat” kısmı ile işlemler gerçekleştirebilir ya da gelişmiş piyasa görünümüne göz atabilirsiniz. Gelişmiş piyasa görünümü kripto para birimi hakkında birçok bilgi verebilir. Bu bilgilerin arasında geçmiş piyasa değerleri, 24 saatlik değişim ve daha fazlası yer almaktadır.

Kraken Kimin?

2011 yılından beri hizmet veren ve Amerika Birleşik Devletlerinin de ilk kripto-bankası olan Kraken’in CEO’luğunu Jesse Powell yapmaktadır. Kraken borsasında başarılı çalışmalara imza atan Powell, platformda güvenliğe önem verdiği gibi beraberinde değişime, yenilikçiliğe de öncülük ediyor.

Kraken Ne Zaman Kuruldu?

ABD merkezli popüler kripto para borsası Kraken, 28 Temmuz 2011 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk zamandan beri de CEO’luğunu Jesse Powell üstlenmektedir. Başarılı çalışmalar, güvenilirliğin kazanması ve ilkleri elde etmekle beraber yabancı ülkelerde sık sık tercih edilen kripto para borsalarından oldu.

Kraken İletişim Numaraları

Kraken kripto borsası üzerinden soru işaretlerinizi gidereceğiniz desteği birçok yolla alabilirsiniz. Fakat Kraken iletişim numaraları üzerinden destek bulamazsınız. Site üzerinden canlı destek alabilir ya da destek kısmından yeni bir talep oluşturabilirsiniz.

Kraken Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kraken kripto para borsası üzerinde yapacağınız para yatırma işlemleri için deposit kısmına gelmeniz gerekiyor. Deposit kısmında ise bizleri “Deposit Method” karşılamaktadır. Kendinize uygun metodu seçmenin ardından ödeme işlemlerine geçiyor ve para yatırma işlemini de başarılı bir şekilde sonlandırıyoruz.

Kraken Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kraken para çekme işlemi, para yatırma işlemi ile benzerlik göstermektedir. Deposit kısmının yanında yer alan “Withdraw” bölümü ile seçim yaptığınız para birimi üzerinden işleminiz gerçekleşecektir.

Kraken Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

Kraken para çekme ücreti yapacağınız işleme göre değişiklik göstermektedir. Kripto para birimleri için yatırma ücreti bulunmasa da para çekme ücretleri her para biriminden alınmaktadır. Litecoin çekim ücreti 0.001 LTC, Ripple çekim ücreti 0,02 XRP ve Tether para çekme ücreti ise 5 USDT’dir. Kraken üzerinde işlem yapabileceğiniz para birimleri USD, EUR, GBP, JPY olarak bilinmektedir.

Kraken

Kraken Yaş Sınırı Var mı?

Kraken borsasında hizmet alabilmek için belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Desteklenen bölgede olup en az 18 yaşında olmanız gerekiyor, böylece Kraken üzerinden alış ve satış işlemlerine dâhil olabilirsiniz.

Kraken Müşteri Hizmetleri

Kraken müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek istiyorsanız web sitesi üzerinden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Soru ve sorunlarınıza en iyi şekilde dönüş yapacak ilgili ve profesyonel bir ekibin yer aldığı destek merkezine 7/24 sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Kraken Anlaşmalı Bankalar Hangisi?

Kraken üzerinden alış ve satış yapabileceğiniz kripto para birimleri fazlasıyla çeşitli olsa da bankalar konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İşlemler USD, EUR, GBP, JPY para birimleri ile yapılmaktadır.

Transfer türlerinde ise kripto para biriminizin transferi ya da banka transferi şeklinde 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Fakat banka transferlerini yabancı bankalar üzerinden yapabileceğinizden yüksek meblağda komisyon ücretleri ile karşılaşmanıza yol açabilir. SWIFT, FewWire gibi bankalar aracılığıyla para yatırma ve çekme işlemleri yapılmaktadır.

Kraken Ekşi Sözlük Yorumları

Kraken Ekşi Sözlük yorumları ile sistem hakkında bilgiler edinebilir, eleştirilere göz atabilirsiniz. Bu yorumlar sizin ileride vereceğiniz kararlarda etkili olabilir. Bu yüzden Ekşi Sözlük ve diğer forumlarda kripto para borsaları hakkında bilgiler almaya, önerileri dinlemeye özen göstermelisiniz. Yorumlardan elde edebileceğiniz tecrübelerle de doğru kararlar vermek çok daha kolay olacaktır.

Kraken

Kraken Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Kraken Bitcoin (BTC) alımı yapmak için sisteme giriş yapmalısınız. Hemen ardından para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir ve kripto para birimlerinin bulunduğu listeye göz atarak devam edebilirsiniz. Bu listeye erişmek için yukarıda menüde yer alan “Fiyatlar” yazısına tıklamanız yeterlidir. Böylece Kraken’in bünyesindeki 47 kripto para birimi için alış ve satış işlemlerini yapabilirsiniz. Listede Bitcoin’i (BTC) bulup yanındaki Al / Sat butonuna basıyoruz. Alım yapacağımız miktarı belirterek işlemlerimizin sonuna geliyoruz.

Kraken Bitcoin (BTC) Nasıl Satılır?

Kraken Bitcoin (BTC) satışı için yapmanız gereken adımlar Bitcoin alış işlemi ile aynıdır. Basit arayüzden faydalanmak için fiyatlar kısmından Bitcoin (BTC) seçilerek satış işlemi yapılabilir ya da gelişmiş piyasa görünümüne geçilerek borsadaki kripto para birimlerinden BTC’nin yükseliş, düşüş grafiklerini inceleyebilirsiniz. Grafiklerin hemen yanında al, sat bölümü yer almaktadır. Miktar girilerek güncel kura göre bir fiyat belirtilir. İncele & sat butonu ile de kazancınız hesabınıza yüklenir.

Kraken Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

En popüler kripto para birimlerinden Ethereum (ETH) Kraken borsasında yer almaktadır. Kraken Ethereum (ETH) alış işlemlerini gerçekleştirmek için üyelik girişi yapmalı hemen ardından sol üstte piyasalar bölümünden ETH seçilerek alış ve satış emirlerinin girilmesi gerekmektedir. Burada ister klasik görünümden faydalanabilir ister gelişmiş görünüm ile farklı arayüzlerin getirdiği avantajları kullanabilirsiniz.

Kraken Ethereum (ETH) Nasıl Satılır?

Kraken Ethereum (ETH) satışı yapmak için borsada ETH sahibi olmalısınız. Kraken piyasaları bölümünden ETH’ı seçerek satış bölümüne gidip buradan satacağınız ETH miktarını belirtebilirsiniz. Böylece girdiğiniz ETH miktarına göre de elde edeceğiniz kazanç ekranda gözükmektedir. Onaylamanın ardından satış işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Kraken

Kraken Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Günden güne kendini gösteren kripto para birimi Ripple (XRP) yatırımcılara güven vermeye devam ediyor. Kripto para borsaları sayesinde alabileceğiniz Ripple (XRP) ile yatırımlarınızda kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Kraken üzerinden Ripple (XRP) alımı için yapmanız gereken ilk adım gelişmiş piyasa görünümü ya da klasik grafik görünümünden birini seçmenizdir. Alış ve satış işlemleri için sol üstte yer alan piyasalar kısmından Ripple (XRP) para birimini seçiyoruz. Alınacak miktarın girilmesiyle de hesabımıza Ripple aktarımı yapılıyor.

Kraken Ripple (XRP) Nasıl Satılır?

Kraken Ripple (XRP) satışı yapabilmek için hesabınıza giriş yapın. Piyasalar bölümünden satışı yapılacak Ripple (XRP) kripto para biriminizi seçin. Gelişmiş arayüzünü kullanmanın yanı sıra basit arayüzü ile de işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Satışı yapılacak miktarın girilmesi ile XRP biriminden elde edeceğiniz gelirde ekranda gözükecektir. İşlemler onaylanarak kazancı hesabınıza çekebilirsiniz.

Kraken Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Kraken Tether (USDT) alışı yapmak için hesabınıza para yatırmış olmalı ve alacağınız miktarın ederi kadar da yeterli bakiyeye sahip olmalısınız. Ardından piyasa bölümünden USDT para birimi seçilir ve alış için miktar girilerek işlem tamamlanır.

Kraken Tether (USDT) Nasıl Satılır?

Kraken Tether (USDT) satışı için sol üstte yer alan piyasalar kısmından ya da menüde fiyatlar bölümünden kripto para birimlerinin olduğu alana gelinmelidir. Burada USDT seçiminin yapılmasıyla beraber satış işlemi seçilip satışı yapılacak miktarın girdisi yapılmalıdır. Hemen ardından elde edilen kazanç hesabınıza yansıyacaktır.

Kraken

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu