Anasayfa Sektörel Kraken Para Yatırma

Kraken Para Yatırma

Sektörel

Kraken borsasına nasıl para yatırılır? Kraken'den nasıl kripto para alınır? Kraken komisyon oranları ne kadar?

Kraken Para Yatırma

Kraken 2011 yılında ABD’de Jesse Powell açılmış ve 2013 yılında hizmet vermeye başlamış bir kripto para birimi borsasıdır. Kraken en eski kripto para borsalarından biridir. Kraken dünya genelinde birçok ülkede kullanılabiliyor ve birkaç ülkede düzenleniyor.

Kraken borsası günlük işlem hacmi ile en büyük beşinci borsadır. Bu yüzden Kraken her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır. Kraken’de hesap açıktan sonra kripto para almak ne kadar kolay? Kraken para yatırma nasıl? Kraken nasıl kullanılır? Kraken komisyon oranları ne kadar?  Kraken kripto para alma süreci nasıl? Kraken borsası hakkında merak edilen konulara detaylı bir şekilde bakalım.

İlgili içerik: Kraken Giriş

Kraken Nasıl Kullanılır?

Kraken nasıl kullanılır? Kraken kullanmak için ilk olarak hesap açmanız gerekiyor. Kraken’de hesap açmak için:

 1. Kraken ana sayfasına gidin ve hesap açma kısmına gelin.
 2. E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 3. E-posta adresinize gelen yetkilendirme mailine tıklayın.
 4. Kraken hesabınız açılmış olacak.

Kraken’de hesap açtıktan sonra kripto para birimi alabilmeniz için hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Kraken hesap doğrulamaları Starter, Orta düzey ve Pro olarak sıralanıyor. Bu hesap seviyeleri aşağıdaki gibidir:

Kraken Para Yatırma

Starter doğrulaması yaparsanız Kraken hesabınıza sadece kripto para yatırma yapabilirsiniz. Kripto para çekme limitinizde günlük olarak 5 bin dolar ile sınırlandırılıyor. Orta düzey doğrulama yaparsanız bankanızdan Kraken hesabınıza para yatırabilir ve kripto para alabilirsiniz. Orta düzey doğrulamada günlük kripto para çekme limiti 500 bin dolardır. Kraken hesap doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınızın aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

Kraken Para Yatırma

Kraken hesabınız doğrulandıktan sonra bankanızdan para yatırabilirsiniz. Kraken para yatırma işlemlerine bakalım.

Kraken Para Yatırma

Kraken para yatırma işlemleri çok kolaydır. Kraken şu anda fonlama seçenekleri adlı bir sisteme sahiptir. Kraken fonlama seçeneklerinde hangi bankalar ve hangi aracı kurumlar ile Kraken hesabınıza para yatırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kraken fonlama seçeneklerini görmek için sitenin fonlama kısmına gidin.

Kraken Para Yatırma

Kraken para yatırmada kullanılan itibari paralar şu şekildedir. ABD doları, Euro, Kanada doları, Japon yeni, sterlin, İsviçre Frangı ve Avustralya doları. Kraken para yatırmak için uluslararası banka transferi, SWIFT banka transferi, SEN, Etana Custody gibi aracı kurumları ve bankaları kullanabilirsiniz. Daha sonra Kraken fonlama kısmına gidin ve para yatırma işleminizi tamamlayın.

İlgili içerik: Kraken Güvenilir mi?

Kraken Kripto Para Yatırma

Kraken borsasına kripto para yatırma işlemi de çok kolaydır. Elinizde Kraken borsasında listelenen kripto para birimlerinden varsa bu kripto paraları Kraken hesabınıza yatırabilirsiniz. İlk hesap doğrulamasını yaptıktan sonra Kraken hesabınıza limitsiz olarak kripto para yatırabilirsiniz. Kraken kripto para yatırma işlemleri anlık olarak gerçekleşir ve 10 dakika içinde ticarete başlayabilirsiniz.

Kraken kripto para yatırmak için https://www.kraken.com/u/funding adresine gidin ve yatırmak istediğiniz kripto parayı bulun. Daha sonra  Para yatırma adresi oluştur tuşuna basın ve paranızı karşınıza çıkan adrese gönderin.

Kraken Para Yatırma

Kraken Kripto Para Alma

Kraken hesabınıza para yatırdıktan sonra hızlı bir şekilde kripto para alabilirsiniz. Kraken kripto para alma sürecine bakalım.

 • Kraken hesabınıza giriş yapın.
 • Yatırdığınız paraların cüzdanınıza geçtiğini kontrol edin.

Kraken Para Yatırma

 • Bitcoin alacağımızı varsayalım. Bitcoin AL/Sat tuşuna tıklayın.

Kraken Para Yatırma

 • Karşınızı BTC al ve sat sayfası gelecektir. Buradan al ve sat yapabilir ve emir tipini değiştirebilirsiniz.

Kraken Komisyon

Kraken kripto para borsası kullanıcılarına 9 komisyon türü sunmaktadır. Borsa sizin 30 günlük işlem etkinliğinize bağlı olarak size teşvikler ile birlikte komisyon oranı uygular. Kraken komisyon oranları aşağıdaki listedeki gibidir:

30 Günlük Hacim (USD)MakerTaker
$0 – $50,0000.16%0.26%
$50,001 – $100,0000.14%0.24%
100,001$ – 250,000$0.12%0,22%
$250,001 – $500,0000.10%0.20%
$500,001 – $1,000,0000.08%0.18%
$1,000,001 – $2,500,000%0.06%0.16
$2,500,001 – $5,000,0000.04%0.14%
$5,000,001 – $10,000,0000.02%0.12%
10,000,000$ +%0.000.10%
Kraken Para Yatırma içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Yorumlar(0)