Kraken’de Bitcoin fiyatı yüzde 99 düştü

1 Dakikada Okunabilir


Kraken borsasında Kanada Doları karşısında Bitcoin fiyatları, büyük siparişlerin yarattığı bir aksaklık sebebinden ötürü %99’luk büyük bir düşüş yaşadı ve kripto para birimi sahipleri bu olaya inanamadı. Fiyatlar 2 Haziran’da 101 Kanada Dolarına kadar düşüş göstererek büyük oranda düşüş yaşamış oldu. Birçok Twitter ve Reddit kullanıcısı, aksaklık saldırısı olasılığını dışlamadığı halde bir kaçının CAD (Kanada Doları) karşısında düşük işlem hacminden kaynaklanabileceğine inandığını ifade ediyor.

4 Haziran’da BTC / USD, Bitcoin fiyatlarını 8.000 $’ın altına düşüren önemli bir düşüş kaydederek 800 dolardan daha fazla bir düşüşe varan toplam düşüş yaşadı. Tüm bunlar kripto para biriminin değerinin büyük oranda gerilemesine sebep olmakla kalmadı yatırımcıların da telaş yapmasına sebep oldu.

BTC/CAD, 7,700 dolara kadar düşen fiyatlar ile daha da büyük zarar gördü. Bununla birlikte, son fiyat düşüşünün sebebi, Kraken borsasındaki aksaklıktan ziyade balinalar ve diğer büyük kripto para yatırımcıları tarafından yapılan satışlar sebebiyle olabilir.

Kraken, dünyanın en tanınmış kripto para birimi borsaları arasındadır ve fiat ile para çekme, BTC’nin fiat’a çevrilmesi ve aynı zamanda USDT’ye karşı fiat bir işlem çifti olan tek borsadır.

Kripto para yatırımcılarının değeri sürekli olarak değişebilir ve yatırımcılar binlerce dolara varan kayıplar yaşayabilir. Kripto para birimi sahipleri kısa zamanda bu kayıplar ve yükselişlerin olabileceğini geçmişten tecrübe ile bildiklerinden bugün bunlar artık pek fazla sorun olmuyor. Yatırımcılar tekrar yükseliş olabileceğini düşünerek piyasada alım yapıyor.


error: Kopyalama Engellendi!