Anasayfa Rehber Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Rehber

Kredi kartı ile Bitcoin alma yöntemleriyle hızlı ve güvenli bir şekilde kripto varlık alımı yapılabilir. Kredi kartı ile Bitcoin alma yöntemleri içeriğimizde...

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Kripto para sektörüne ilgi gösteren kişilerin, kredi kartı ile Bitcoin alma konusunda birçok soruları olduğunu görüyoruz. Bu yazımızda sizlere, kredi kartı ile nasıl Bitcoin alınabileceği ve bu işlemin nerelerden yapılabileceği ile ilgili bilgilere yer verdik.

Kredi Kartı ile Onaysız Bitcoin Alma

Kredi kartı ile Bitcoin almak için, genellikle sitelerin içerisinde sahip olduğunuz bankamatik veya kredi kartını bir kez de olsa onaylatmanız gerekiyor. Bu onayın alınmasının en temel nedeni ise sizlerin güvenliğinizi sağlamaktır. Bu işlemleri onaya gerek kalmadan yaptığını iddia eden borsaların güvenilirliğine ise her zaman şüphe ile yaklaşılmıştır.

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler 2022

Kredi kartı ile Bitcoin alınabilecek siteler, 2022 senesinde de en çok sorulan konuların başında geliyor. Sizlere kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz siteleri şu şekilde sıraladık:

Coinmama: Merkezi Slovakya’da bulunan fakat, İsrail merkezli New Bit Ventures şirketi tarafından yönetilen Coinmama, Amerika Birleşik Devletleri’nin 23 eyaletinin yanı sıra 188 ayrı ülkede kullanım gösteriyor.

Coinmama borsası, Bitcoin’in yanı sıra Litecoin, Cardano, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum gibi altcoinlere de yer veriyor. Kredi kartı ile Bitcoin alımı için, borsa üzerinden açmış olduğunuz hesabınızı doğrulatmanız gerekiyor. Hesabınızı doğrulattıktan sonra ise günlük 5 bin, aylık ise 20 bin dolarlık harcama limiti ile işlemlerinize başlayabiliyorsunuz.

Coinmama’nın, kredi kartı ile yapılan Bitcoin işlemlerinden aldığı komisyon ücretinin ise yüzde 5,9 olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra aracı kurum görevini gören Simplex de yüzde 5 değerinde bir ücret alıyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Cex.io: Sektörün en eski borsalarından olan Cex.io da kredi kartı ile Bitcoin alımı için en güvenilir sitelerin başında geliyor. Londra merkezli olarak 2013 senesinde kurulan Cex.io, Amerika Birleşik Devletleri’nin 24 eyaleti ile birlikte tüm dünyanın neredeyse tamamında faaliyetlerine devam ediyor.

Özellik bakımından rakiplerine göre fark yaratmayı başaran Cex.io, dört ayrı doğrulama seviyesini içerisinde bulunduruyor. Bu seviyeleri Identity, Address, Enhanced, Corporate olarak sıralayabiliriz.

Bitcoin alım işlemini kredi kartı ile gerçekleştirebilmeniz için ise ilk seviye olan Identity yani kimlik doğrulamasını yapmanız yeterli oluyor. Birçok borsanın yanı sıra anlık olarak Bitcoin alabileceğiniz gibi, kredi kartınıza para çekimi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Cex.io’nun, kredi kartı ile Bitcoin alma işlemlerinden aldığı ücretin ise yüzde 7 oranında olduğunu görüyoruz. Identity doğrulaması yapılmış hesabınız ile günlük bin, aylık ise 3 bin dolar limit ile işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bitpanda: Listemizin bir diğer üyesi Bitpanda ise SEPA (Single Euro Payment Areas) adlı organizasyonun içerisinde yer alan ve 2014 senesinden beri hizmetlerini sürdüren bir kripto para borsasıdır.

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Bitcoin başta olmak üzere Ethereum, Dash, Litecoin, Ripple gibi altcoinleri de listeleyen Bitpanda, doğrulaması yapılmış hesapların kredi kartı ile işlem yapabilmesine imkan veriyor.

Bitpanda’nın kredi kartı ile Bitcoin alımlarında aldığı komisyon ücreti ise yüzde 1,49’dur. Komisyon ücretinin oldukça düşük olması ise borsa içerisindeki Bitcoin fiyatının diğer borsalara kıyasla daha fazla olması ile bağlantılıdır.

Bitstamp: Bitstamp, tıpkı Bitpanda gibi SEPA üyesi bir borsadır ve daha çok bu organizasyon içerisindeki müşterilere hizmet verir. Slovenya merkezli olan ve 2011 senesinden bu yana hizmetlerine devam eden Bitstamp üzerinden 60’ın üzerinde ülkeden işlem yapılabiliyor.

Bitstamp borsası da hesapların doğrulanmasının ardından kredi kartı ile işlem yapılabilmesini sağlıyor. Ancak Bitstamp’in doğrulama süreci, diğer borsalara oranla daha uzun sürüyor. Birçok bilginin verilmesi gereken doğrulama adımlarının tamamlanmasının ardından, kredi kartı ile Bitcoin alımı gerçekleştirilebiliyor.

Bitstamp’in, kredi kartı ile Bitcoin alım işlemlerinde aldığı ücret ise yüzde 5’tir. Visa veya Mastercard gibi sağlayıcılar tarafından ek ücretler alınabileceğine de vurgu yapan Bitstamp, en güvenilir borsalar arasında yer alıyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin’in nasıl alınacağı, en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Oldukça basit işlemler gerektiren bu yöntem için, öncelikle işlem yapmak istediğiniz borsa üzerinden bir hesap oluşturmanız ve bu hesabı gereklilikleri yerine getirerek doğrulatmanız gerekiyor.

Doğrulama aşamalarını tamamlamış olduğunuz hesabınız ile borsaların ana sayfaları üzerinden ilgili adımları izleyerek kolaylıkla Bitcoin alabilir ve yatırımınıza başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma Güvenli midir?

Kredi kartı ile Bitcoin almak isteyenler, güvenlik konusunda ise haklı endişelere sahip oluyorlar. Bu konuda da sizlere, daha önce saymış olduğumuz borsaların güvenlik durumlarını inceleyerek yardımcı olmaya çalıştık:

Coinmama: Coinmama, aylık olarak 600 binin üzerinde müşteriye hizmet veren bir borsa olmasıyla dikkat çekiyor ve şu zamana kadar güvenlik konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşmış değil. Coinmama’nın güvenlik konusunda attığı en önemli adımın ise kullanıcıların varlıklarını ellerinde tutma gereği duymamalarını sağlamasıdır.

Cex.io: Cex.io da 700 bin gibi yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip durumda. Ayrıca dünya üzerinde yer alan katı mali yasaların birçoğuna uyum sağlaması, Cex.io’nun güvenilirlik konusunda soru işaretlerine sahip olmamasını sağlıyor. PCI DSS uyumlu olarak çalışan Cex.io, aynı zamanda bütün kullanıcılarının verilerini şifrelemesi ile de dikkat çekiyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Bitpanda: Bitpanda da en önemli borsalardan biri konumunda ve hiçbir hack saldırısına maruz kalmış durumda değil. Buna rağmen borsa hakkında yeterli derecede bilgi bulunamaması, güvenilirlik konusunda şüpheleri de beraberinde getiriyor. Açık kaynaklı kod kullanmamasına ve ücret politikasının net olmamasına rağmen, kendisini yüzde 100 güvenli olarak tanıtan Bitpanda’nın, bu iddiasını neye dayandırdığı ise henüz bulunamamış durumda.

Bitstamp: Bitstamp ise bu listede yer alan en güvenilir borsalardan birisi durumunda. Güvenlik konusuna verdiği büyük önem ile tanınan Bitstamp, kullanıcılarının varlıklarının yüzde 98’ini çevrimdışı olarak depoluyor. Çevrimiçi olarak depolananlar ise her türlü olumsuz duruma karşı sigortalanıyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Kredi Kartı ile Bitcoin Alımında Komisyon Uygulanır mı?

Kredi kartı ile yapılan Bitcoin alımlarında, bu işlemlere imkan veren borsaların komisyon uygulayıp uygulamadıkları da sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu borsalar, kredi kartı ile yapılan işlemlerinden, belirlemiş oldukları oranlarda komisyon ücreti alıyorlar.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alımında Komisyon Oranları 2022

Kredi kartı ile Bitcoin alımlarında alınan komisyon oranları, 2022 yılında da çokça merak ediliyor. Kredi kartı yoluyla Bitcoin alımına imkan veren bazı borsaların aldıkları komisyon oranları şu şekilde sıraladık:

Coinmama: %5,9 (Ek olarak aracı kurum Simplex’e de %5)

Cex.io: %7

Bitpanda: %1,49

Bitstamp: %5

Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

5 Kolay Adımda Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin alımının 5 kolay adımda nasıl gerçekleştirileceğini, Cex.io borsasını ele alarak şu şekilde anlatmaya çalıştık:

NOT: Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, Cex.io üzerinden kredi kartı ile işlem yapabilmeniz için, oluşturmuş olduğunuz hesabınızı onaylatmanız gerekiyor.

  1. Adım: Hesabınıza giriş yapın ve ‘Deposit’ adlı butona tıklayın.
  2. Adım: Karşınıza çıkan sayfada, ödeme yöntemi olarak ‘Payment Card’ seçeneğini belirleyin.
  3. Adım: Sağ tarafta yer alan bölümün üstündeki kısma, yatırmak istediğiniz miktarı girin ve ‘Deposit’ yazan butona basın.
  4. Adım: Paranız hesabınıza geçtikten sonra ‘Buy/Sell’ bölümüne geçin. Bu bölümde almak istediğiniz BTC miktarını, ilgili alana girin ve ‘Buy’ yazan butona tıklayın.
  5. Adım: Son olarak karşınıza çıkan pencerede yer alan ‘Confirm the Order’ butonuna basarak işleminize onay verin ve sonlandırın.
Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge