Bitcoin Haberleri

Kripto Anne Hester Peirce; “Bitcoin Yasağı Aptalca Olur” Dedi

Amerikalı bir avukat ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi olan Hester Peirce, Bitcoin hakkındaki bir hükumet yasağının aptalca olacağını söyledi. Herhangi birinin dijital para birimlerinde işlem yapmasını engellemenin zor olacağını da sözlerine ekledi.

MarketWatch tarafından düzenlenen sanal bir panelde Hester Peirce, ABD’de açık bir kripto para düzenleme çerçevesinin önemini vurguladı. SEC Komisyoneri; “Bence ABD’de Bitcoin’i yasaklama noktasını geçtik çünkü bunun için interneti kapatmak zorunda kalacaksınız.”

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Bitcoin bu yıla yaklaşık 29.000 dolar civarından başladı. Şu anda ise Bitcoin 1,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 59.000 dolar civarında işlem görüyor.

Hester Peirce, ABD’de Bitcoin dostu tanınmış bir avukattır ve bu yüzden kripto para topluluğu Hester Peirce’e “Kripto Anne” unvanını verdi. Şimdiye kadar SEC komisyoneri ABD’de Bitcoin ve diğer dijital para birimleri için iyi bir düzenleyici çerçeve oluşturma konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Peter Brandt, Bitcoin'in 200.000 Dolar’a Giden Yolculuğunda Düzeltmelerin Olacağını Söyledi

Hester Peirce:

Yaklaşımımız daha çok ‘ilk olarak hayır deyin ve insanlara beklemelerini söyleyin’ yaklaşımı oldu, bu yüzden bunu tersine çevirmemiz ve bu sektöre uygun bir çerçeve oluşturmak için çalışmaya istekli olmamız gerekiyor.

Bitcoin İyimserliği Artışa Geçti

Miami eyalet başkanı Francis Suarez Ocak 2021’de Fox Business ile yaptığı röportajda, şehrin vatandaşlarının Bitcoin aracılığıyla vergi ve harç ödemesine izin vermeyi planladığını söyledi. Suarez ayrıca yakın tarihli bir röportajda ABD’nin Bitcoin madenciliği için temiz enerji sağlama kabiliyetine sahip olduğunu da belirtti.

Peirce ve Suarez’in son açıklamaları, ABD’de Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserlik olduğunu gösteriyor. ABD’de net bir düzenleyici çerçeve olmamasına rağmen, kripto para borsaları ve ticaret platformları perakende ve kurumsal yatırımcılardan gelen talepte büyük bir artış olduğunu bildiriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu