Bitcoin Haberleri

Kripto Boğaları Kaçışırken Bitcoin’in 100.000 Dolar Olma İhtimali de Kayboluyor

Bitcoin’in 2021’in sonundan önce 100.000 dolar olma olasılığı, Bitcoin’in bugünkü keskin düşüşünün ardından büyük oranda azaldı.

Financial News tarafından yayınlanan bir analize göre, Bitcoin’in bu yıl 100.000 doları aşma ihtimali 19 Mayıs itibarıyla %16.7’ye düştü. Bitcoin’in son iki hafta içinde yüksek seviyelerde olduğu sırada bu ihtimal %20’lik sabit bir orana sahipti.

Bitcoin neden ve ne kadara düştü?

Bitcoin’in fiyatı, son 24 saatte %30 değer kaybetti ve bugün 30.000 dolara kadar düştü.

Kripto para borsaları, Coinbase ve Binance dahil olmak üzere ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu dönemlerde büyük kesintiler yaşadı. Bitcoin’in düşüşü, Şubat ayında otomobil üreticisi Tesla’nın kurumsal yatırımı için 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığını açıklaması ile aynı seviyelere geldi.

Diğer kripto para birimleri de daha geniş bir satış gördü, Ethereum %30 düştü ve Bitcoin cash, Stellar, EOS ve Litecoin %40’ın üzerinde düşüş yaşadı.

EToro’da kripto para analisti olan Simon Peters, günün erken saatlerinde Financial News’e verdiği demeçte; “Bu fiyat düşüşü, yapım aşamasındaki birkaç haftanın sonucudur.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin tarihinin en kötü günlerine geri mi dönüyor?

Simon Peters:

Ancak, ana fikir tüm piyasalarda iniş ve çıkışların olmasıdır. Kripto para, enflasyonist bir ortamda henüz test edilmeyen yeni ve değişken bir varlık sınıfıdır. Yatırımcılar bu nedenle temel bilgileri hatırlamalı ve yalnızca fiyata dayalı kararlardan kaçınmalıdır

Bu arada Bitcoin’in bu yıl 10.000 doların altına düşme şansı, 13 Mayıs’taki %21’lik düşüşe göre değişmeden kaldı. Bitcoin’in yılı 50.000 doların üzerinde bitirme olasılığı ise %52 ihtimale sahip.

btc düşüş

Dogecoin’in 5 dolar olma ihtimali de azaldı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın yeni favori kripto para birimi olan Dogecoin için ise 5 doların üzerinde bitirme ihtimali bir hafta önceki %29’dan 19 Mayıs’ta %28.6’a düştü. Dogecoin, son 24 saatte %16 düşüşle daha geniş satışlar gördü

Coinshares’in verilerine göre, son yedi günden 17 Mayıs’a kadar kripto para çıkışları sadece Bitcoin’den geldi ve bu toplam Bitcoin’in 98 milyon dolarına veya %0.2’sine denk geliyor. Bu oran biraz küçük olmasına rağmen, Coinshares 2019’un başlarında verileri kaydetmeye başladığından beri görülen en büyük çıkış oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tesla'nın Bitcoin Yatırımı Neden Büyük Bir Haber? İşte 7 Sebebi

Son haftalarda kripto paraya maruz kalan popüler şirket MicroStrategy hisselerden %50 getiri elde eden kripto para eleştiricisi Argonaut Capital’den Barry Norris; “Spekülasyon olarak yatırım yapma fikri azalacak ve nihayetinde bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi. Buna ek olarak Barry Norris:

Kripto para birimleri hakkında bu tür bir dini gayretle konuşan insanların çoğunun yatırım hakkında hiçbir fikri yok. Çok fazla insan bir tür keskin yükseliş istiyor, bakalım bu düşünce onları nereye götürecek.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu