Anasayfa Sektörel Kripto Borsası FTX'in Ne Kadar Parası Kaldı? İşte Cevabı

Kripto Borsası FTX'in Ne Kadar Parası Kaldı? İşte Cevabı

Sektörel

Cuma günü yayınlanan yeni bir FTX raporu, iflas etmiş kripto para borsası için harcama ve satış gelirlerini ortaya koyuyor...

Kripto Borsası FTX'in Ne Kadar Parası Kaldı? İşte Cevabı

FTX, mahkeme belgelerine göre iflas etmiş kripto para borsasının Mart ayı sonuna kadar toplam 86 milyon dolar harcadığını gösteren bir dizi ara mali güncellemenin dördüncüsünü Cuma günü yayınladı.

Rapor, FTX'in harcamalarının büyük çoğunluğunun, 67 milyon dolar değerindeki yasal ücretlere gittiğini gösteriyor. Şirket, 2 milyar dolar nakit parası olduğunu ve varlıkların satışından 48 milyon dolar kazandığını söyledi. Ancak raporun yalnızca Mart ayı sonuna kadar geçerli olması nedeniyle, LedgerX'in satışından elde edilecek 50 milyon dolarlık FTX standını içermiyor. Şirket, M7 Holdings, LLC ile anlaşmasını 25 Nisan'da tamamladı.

Bölüm 11 iflas işlemleri sırasında şirkete liderlik eden FTX CEO'su John Ray III, fonları kurtarmanın ne kadar zor olduğu konusunda açıktı. Şubat ayının mali raporunun yayınlanmasının ardından: 

"Buraya kadar gelmek çok büyük bir çaba gerektirdi. Borsaların varlıkları oldukça karışıktı ve defterleri ve kayıtları eksik ve çoğu durumda tamamen yok. Bu nedenlerle, bu bilgilerin henüz ön bilgi olduğunu ve değişikliğe tabi olduğunu vurgulamak önemlidir."

86 milyon dolarlık harcama beş "siloya" dağıldı. FTX'in ABD merkezli West Realm Shires'ının kısaltması olan WRS, FTX'in harcamalarının neredeyse tamamını oluşturuyordu: toplam 80,5 milyon dolar. Harcamanın dört buçuk milyonu Dotcom veya FTX.com'dan geldi; Alameda'dan 798.177 dolar; FTX'e ait seçmen analizi firması Deck Technologies Inc.'den 327.548 dolar; ve Ventures'tan 50.000 dolar.

Tahılla dolu çiftlik silolarının aksine, bu silolar FTX'in sahip olduğu şirketler veya "borçlular" ile doludur.

FTX: Ödemeler Normal İşin Bir Parçası

Tüm bu raporlarda olduğu gibi FTX, borçlu şirketler arasındaki içeriden bilgi ödemelerinin normal işlerin bir parçası olduğunu ve "kurucuya veya yakınlarına yapılan herhangi bir ödemeyi içermediğini" kaydetti.

Mart raporu, FTX'in Şubat 2023'teki son raporundan bu yana alabildiği para miktarında önemli bir sıçrama olduğunu gösteriyor. Bu rapor, borsanın yalnızca 13,5 milyon dolar aldığını gösteriyor. Varlıkların satışından elde edilen 48 milyon dolar, öncelikle FTX'in Sequoia Capital Fund, LP'deki 45 milyon dolarlık pozisyonundan çıktı. Diğer 3 milyon dolar, kripto muhasebe platformu Tactic'i işleten Spoak Inc.'deki bir hisse senedi pozisyonundan çıktı.

Kripto Borsası FTX'in Ne Kadar Parası Kaldı? İşte Cevabı

Kasım 2022'de Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulunduktan sonra şirket, diğer şirketler ve girişimlerdeki varlıkları ve pozisyonları satarak fonları telafi etme çabalarını artırdı. Mart ayında, blockchain altyapı şirketi Mysten Labs, FTX'ten 95 milyon dolarlık hissesini ve 1 milyon dolarlık SUI tokenini geri satın aldı.

Bu ayın başlarında FTX, şirketin 6,2 milyar dolarlık varlığı geri kazandığını gösteren bir vaka güncellemesi yayınladı. John Ray III: 

"Kesinliğe ulaşana kadar beklemektense, bu bilgiyi şimdi kamuya açıklayarak paydaşlara şeffaflık sağlamanın daha önemli olduğuna inanıyoruz." 

Kaynak: Decrypt

Kripto Borsası FTX'in Ne Kadar Parası Kaldı? İşte Cevabı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
DeFi Dünyasında Yenilikçi Bir Adım: Cetus Protokolü Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik