Anasayfa Sektörel Kripto Borsası Tüm Ticaret Faaliyetlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

Kripto Borsası Tüm Ticaret Faaliyetlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

Sektörel

Kripto para borsası CatalX, güvenlik ihlali nedeniyle işlemleri durdurdu.

Kripto Borsası Tüm Ticaret Faaliyetlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

Kanada merkezli kripto para borsası CatalX, müşteri kripto varlıklarının kaybıyla sonuçlanan bir güvenlik ihlalini keşfettikten sonra tüm alım satım faaliyetlerini ve para çekme işlemlerini askıya aldı.

CatalX, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yönetiminin kısa süre önce müşteriler adına tutulan belirsiz miktarda kripto para birimine yetkisiz erişime izin veren bir ihlal tespit ettiğini açıkladı.

Calgary merkezli kripto para borsası, Kanada genelinde bireysel ve kurumsal kripto yatırımcılarına hizmet veriyor. Bununla birlikte ortaya çıkan bir soruşturma; gevşek iç güvenlik protokollerinin, kötü aktörlerin kullanıcı fonlarını kötüye kullanmasına olanak sağlamış olabileceğini göstermektedir.

Kripto Borsası Tüm Ticaret Faaliyetlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

Kurum İçindeki Bir Çalışanla İlgili Olabileceği Belirtildi

CatalX, güvenlik ihlalinin büyük olasılıkla kurum içindeki kötü niyetli bir çalışanla ilgili olduğunu belirtti. Firma, ihlalin kapsamlı bir incelemesini yapmak üzere Deloitte soruşturma ve hukuk ekiplerini görevlendirdi.

Deloitte tarafından bağımsız denetim tamamlanıncaya dek CatalX'teki tüm para çekme ve para yatırma işlemleri durduruldu. Kripto varlık kaybının kesin boyutu ise belirsizliğini koruyor.

CatalX, yaptığı açıklamada, soruşturmaların sonucunu gelecek durum güncellemelerinde şeffaf bir şekilde paylaşmayı taahhüt etti. Eyalet düzenleyicilerine uyum konusundaki tepkisi de inceleme altında.

Kripto varlık hırsızlıkları dijital varlık endüstrisini uzun süredir rahatsız etse de bu, önemli bir müşteri fonu kaybıyla Kanada'daki ilk büyük borsa ihlaline işaret ediyor.

Kripto Borsası Tüm Ticaret Faaliyetlerini Durdurdu! Neler Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik