Anasayfa Sektörel Kripto Borsasından Flaş Duyuru: 10.000 Dolar Ücret Alınacak!

Kripto Borsasından Flaş Duyuru: 10.000 Dolar Ücret Alınacak!

Sektörel

Hong Kong merkezli kripto para borsası HashKey, token listelemeleri için 10.000 dolar başvuru ücreti talep ettiğini açıkladı.

Kripto Borsasından Flaş Duyuru: 10.000 Dolar Ücret Alınacak!

Hong Kong merkezli kripto para şirketi HashKey Group, kriptolarını Asya bölgesine getirmek isteyenler için bir listeleme politikası açıkladı. HashKey, bir destek sayfası duyurusunda, tokenlerini platformda kullanıma sunmak isteyen başvuru sahiplerinin 10.000 dolar inceleme ücreti ödemeleri gerektiğini söyledi.

Şirket, başvuru ücretinin "iade edilemez" olduğunu belirtti ve başvuru ücretinin ödenmesinin "HashKey Exchange'de başarılı bir listelemeyi garanti etmediğini" de ekledi. İnceleme ücretine ek olarak başvuru sahiplerinin, HashKey Exchange'de resmî olarak listelenmeden önce 50.000 dolar ila 300.000 dolar arasında değişen bir "tek seferlik listeleme ücreti" ödemeleri gerekmektedir.

Firmaya göre; listeleme ücreti, "tokenin karmaşıklığına, benzersiz özelliklerine ve işlem yapısına" ve "uzman görüşüne ve düzenleyici onay sürecine" dayanmaktadır. Listeleme sürecinde HashKey'in çıkarlarını uzman olarak kimin temsil edeceği belli değil.

Kripto Borsasından Flaş Duyuru: 10.000 Dolarlık Ücret Alınacak!

Token Türünün Karmaşıklığı, Listeleme Ücretlerini Artırıyor

Hong Kong merkezli şirket, tokenlerin farklı özelliklere ve işlevlere sahip olabileceğini belirterek, ERC-20 veya BEP-20 olmayan varlıkların Ethereum ağında veya BNB Chain'de (eski adıyla Binance Smart Chain) basılanlardan çok daha pahalıya mal olabileceğini öne sürdü.

HashKey, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Token türü ne kadar karmaşık olursa borsanın o kadar fazla inceleme ve analiz yapması gerekecektir. Bu ek karmaşıklık genellikle borsa personeli, hukuk uzmanları ve düzenleyici danışmanlar için ek çalışma ile sonuçlanır ve bu da listeleme ücretlerinin artmasına neden olur.

Borsa, yönetişim modelleri de dâhil olmak üzere karmaşık işlem yapılarının, listeleme ücretini etkileyecek şekilde derinlemesine analiz ve değerlendirme gerektireceğini de sözlerine ekledi. HashKey, fiyat aralığının değişebileceğini öne sürerek bu politikayı değiştirme hakkını saklı tuttuğunu belirtti. 

Yazım sırasında HashKey Exchange, profesyonel yatırımcılar için Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) dâhil olmak üzere altıdan fazla kripto para birimiyle ticareti desteklemektedir.

HashKey'in listeleme ücreti, diğer ticaret platformlarının birkaç yıl önce istediklerine benzerdir. Örneğin, 7 Şubat 2019 tarihli ve artık silinmiş durumda olan bir blog yazısında Binance CEO'su Changpeng Zhao, şirketinin merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan Binance DEX'te token listelemesi için "muhtemelen 100.000 ABD dolarına yakın" ücret talep edeceğini aktardı. 

Merkezi kripto borsaları, merkeziyetsiz platformlardan daha fazla likiditeye sahiptir. Bu nedenle üst düzey kripto para borsaları, bugünlerde muhtemelen 100.000 doların çok üzerinde ücret almaktadır.

Kripto Borsasından Flaş Duyuru: 10.000 Dolar Ücret Alınacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar