Anasayfa Sektörel Kripto Borsasının Eski Başkanı Sarsıldı: 8 Yıl Hapsi İsteniyor!

Kripto Borsasının Eski Başkanı Sarsıldı: 8 Yıl Hapsi İsteniyor!

Sektörel

Kripto para borsası Bithumb'ın eski başkanı için 8 yıl hapis cezası isteniyor.

Kripto Borsasının Eski Başkanı Sarsıldı: 8 Yıl Hapsi İsteniyor!

Güney Koreli savcılar, yerel kripto para borsası Bithumb'ın eski başkanı Lee Jeong-hoon'un karıştığı iddia edilen dolandırıcılık davasında temyiz başvurusunda bulundu.

Seoul Economic Daily'nin haberine göre; savcılar, Ekim 2018'de Bithumb'ın devralınması önerisi etrafında şekillenen bir davayla bağlantılı olarak Lee için bir kez daha 8 yıl hapis cezası istiyorlar.

Kripto Borsasının Eski Başkanı Sarsıldı: 8 Yıl Hapsi İsteniyor!

Lee, Bu Yılın Başlarında Beraat Etmişti

Son temyiz başvurusu, savcıların başlangıçta 8 yıl hapis cezası istemelerine rağmen Lee'nin suçsuz bulunarak bu yılın başlarında beraat etmesinin ardından geldi.

Davada Lee ve BK Medical Group'un başkanı ve estetik cerrah Kim Byung-kun hakkında en az 110 milyar won (85,2 milyon dolar) tutarında dolandırıcılık suçlaması bulunuyor. Yerel basında yer alan haberlere göre, temyiz kararının 18 Ocak 2024 tarihinde verilmesi planlanıyor.

Yasal işlemler, Bithumb'ın eski başkanına dair hikâyeye yeni bir bölüm ekliyor. Bu yasal gelişme, tesadüfen Bithumb'ın Kore'de halka arz (IPO) planlarını araştırdığını belirten raporlardan kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Edaily'den gelen son haberler, Bithumb'ın geçen ay Samsung Securities'i yüklenici olarak seçtiğini ve 2025'in ikinci yarısında Kosdaq'ta potansiyel bir halka arzın sinyalini verdiğini ortaya koydu.

Kaynak: Cryptonews

Kripto Borsasının Eski Başkanı Sarsıldı: 8 Yıl Hapsi İsteniyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar