Anasayfa Sektörel Kripto Cüzdan Şirketi Zor Durumda: Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Kripto Cüzdan Şirketi Zor Durumda: Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Sektörel

Kripto cüzdan şirketi Ledger, personelinin yüzde 12'sini işten çıkaracağını duyurdu.

Kripto Cüzdan Şirketi Zor Durumda: Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Fransız donanım cüzdanı sağlayıcısı Ledger, ayı piyasası daha da derinleşirken çalışanlarını işten çıkaran son sektör oyuncusu oldu. Bu ay, diğer önemli kripto ve blockchain şirketlerinde de işten çıkarmalar yaşandı.

Ledger CEO'su Pascal Gauthier, 5 Ekim'de personele bir mektup göndererek, çalışanların yüzde 12'sini işten çıkarmaya yönelik zor bir karar aldığını belirtti. Gauthier, "Ledger, birden fazla ayı piyasasından geçti. Odaklanılması gereken en zor günler bunlar." dedi.

LinkedIn'e göre, Ledger'ın toplamda yaklaşık 734 personeli var. Bu da yaklaşık 88 kişinin işten çıkarılabileceği anlamına geliyor.

Gauthier; karar için makroekonomik durumu, mevcut kripto ayı piyasasını ve geçen yılki çoklu çöküşlerden kaynaklanan sonuçları suçladı.

Makroekonomik olumsuzluklar, gelir elde etme kabiliyetimizi sınırlıyor. Mevcut piyasa koşullarına ve iş gerçeklerine yanıt olarak küresel iş dünyasındaki rolleri azaltmamız gerekiyor.

Gauthier, firmanın "bu dönemden daha güçlü çıkacağını" söyledi ve kripto cüzdanlarının satışlarını lanse etti. Mart ayında Ledger, 109 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu duyurdu ve değerlemesini 1,4 milyar dolara çıkardı.

Kripto Cüzdan Şirketi Zor Durumda: Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Firma, son birkaç yıldır çeşitli fiyaskolara ve tartışmalara karıştı. Bunlar arasında binlerce müşterinin kişisel bilgilerinin sızdırıldığı büyük sunucu ihlâlleri de yer alıyor. Bunlar, kullanıcılara yönelik bir hack ve saldırı dalgasıyla sonuçlandı.

Ayrıca, saklanan tohum ifadelerine üçüncü tarafların erişimini sağlayan Ledger Recover hizmeti, sektör uzmanları tarafından geniş çapta eleştirildi. Nisan ayında Ledger tekrar eleştirildi. Bu kez Ledger Nano X OnChain kripto cüzdanının bir parçası olarak bir kolye ürününü tanıttığı için.

Gautier, "Yol boyunca hatalar yaptık." itirafında bulundu ve "Başarısız olmak, sürecin bir parçasıdır." diye ekledi.

Kripto Alanındaki Diğer İşten Çıkarmalar

Ledger firmasındaki işten çıkarmalar, blockchain analitik sağlayıcısı Chainalysis'in benzer hamlelerini takip ediyor. Firma, 3 Ekim'de çalışanlarının yüzde 15'ini, yani yaklaşık 150 kişiyi işten çıkarmıştı. 

Firma, bu hamle için "piyasa koşullarını" suçladı. Bu, Chainalysis'in bu yılki ikinci işten çıkarma turu oldu. Bir Chainalysis sözcüsüne göre; devam eden kripto ayı piyasası, ticari ürünlerine olan talebi azalttı.

Bu ayın başlarında Chia Network, 70 çalışanının 26'sını yani işgücünün üçte birini işten çıkararak, personel azaltan kripto firmaları arasındaki istikrarlı trende katıldı.

Eylül ayında Binance.US, düzenleyici baskılar arttıkça ve şirket Amerika'daki faaliyetlerini sonlandırdıkça personelinin üçte birini işten çıkardı. Girişim destekli blockchain firması R3, Eylül ayında işgücünün beşte birini işten çıkardı.

Kaynak: BeInCrypto

Kripto Cüzdan Şirketi Zor Durumda: Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Pepe Coin Satın Alma Rehberi: Yükselen Trende İlk Adımı Atın!
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar