Anasayfa Sektörel Kripto Dolandırıcıları TikTok'ta: Bu Kez Elon Musk'ı Kullanıyorlar!

Kripto Dolandırıcıları TikTok'ta: Bu Kez Elon Musk'ı Kullanıyorlar!

Sektörel

Elon Musk temalı kripto hediye dolandırıcılığı TikTok'u sarmış durumda. İşte ayrıntılar...

Kripto Dolandırıcıları TikTok'ta: Bu Kez Elon Musk'ı Kullanıyorlar!

Kötü niyetli kişiler, şimdi de kullanıcıları sahte kripto hediyeleri ile kandırıp dolandırmak için video paylaşım platformu TikTok'a yöneliyor. BleepingComputer'ın ortaya çıkardığına göre; TikTok, "Elon Musk'tan saatlik kripto hediyeleri"ni kullanan sahte gönderilerle dolup taşıyor. Rapora göre; kötü niyetli videolar, Elon Musk ile Fox News için yapılan ve sahte bir kripto hediyesini tanıtan derin bir sahte röportaj içeriyor.

Rapor, dolandırıcılık videolarının çoğunun bitoxies[.]com, moonexio[.]com, altgetxio[.]com, cratopex[.]com gibi benzer web sitesi alan adlarını kullandığını belirtiyor. BleepingComputer, farklı alan adlarına rağmen bunların çoğunun bir yatırım platformu gibi davranarak aynı dolandırıcılık şablonunu kullandığını söylüyor.

Kripto Dolandırıcıları TikTok'ta: Bu Kez Elon Musk'ı Kullanıyorlar!

Kullanıcılardan Para Yatırmaları ve KYC Bilgilerini Girmeleri İsteniyor

Dolandırıcılar, çekilişe katılmak için kullanıcıları web sitesine kaydolmaya ve TikTok'ta paylaşılan bir promosyon kodunu girmeye ikna ediyor. Web sitesi, kodu girerek kullanıcının cüzdanına Bitcoin (BTC) yatırıyormuş gibi yapıyor.

Fakat kriptoyu çekmek için dolandırıcılar, kurbanların önce 0.005 BTC yatırarak hesaplarını etkinleştirmelerini istiyor. Dahası dolandırıcılar, para çekme işlemini gerçekleştirmek için kullanıcılardan KYC bilgilerini girmelerini de istiyor. Dolandırıcılar istediklerini elde ettikten sonra tüm bağları koparıyorlar.

Dolandırıcılar, birden fazla sosyal medya platformunda kullanıcıları kandırmak için hiç vakit kaybetmiyor. 8 Temmuz'da merkeziyetsiz finans platformu Wombex Finance, Threads'te projeyle ilişkiliymiş gibi davranan bir sahtekârın görüntüsünü paylaştı.

Wombex, kullanıcıları derhal uyararak projeleri Threads platformunda olmadığı için dolandırıcıların hesabı potansiyel olarak kullanabilecekleri konusunda uyardı.

Kripto Dolandırıcıları TikTok'ta: Bu Kez Elon Musk'ı Kullanıyorlar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar