Anasayfa Sektörel Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum...

Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum...

Sektörel

Kripto, 490 günle şimdiye kadarki en uzun ayı piyasasını yaşıyor. Peki, analist Michaël van de Poppe bunu nasıl yorumluyor?

-Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum...

MN Trading CEO'su ve kurucusu Michaël van de Poppe, mevcut ayı piyasasının 2015'te tanık olduklarımızla nispeten karşılaştırılabilir olduğunu söyledi. Van de Poppe, "sağlam bir temel büyüme gerçeğine rağmen" kriptoya olan inancın da yavaş yavaş kaybolduğu, esasen yatay bir hareket dönemi olduğunu da dile getirdi.

Bitcoin Ayıları Yerinden Ayrılmıyor 

Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum...

Bitcoin fiyatları, yaklaşık iki yıl önce görülen bir önceki zirveye kıyasla yüzde 62 oranında gerilemiş durumda. Bu nedenle ayı piyasası, 490 gün boyunca, önceki döngü diplerinden çok daha uzun sürdü.

Bu döngüde kripto kışının uzun sürmesinin birkaç olası nedeni var. Eşi benzeri görülmemiş bir pandemi dünyayı kasıp kavurdu ve hükûmetleri kilitlenmeye zorlayarak ekonomilere ve geçim kaynaklarına sonsuz zarar verdi.

2022 yılında yaşanan birkaç önemli kripto çöküşü, sektörü çökertmeye istekli düzenleyicilerden büyük bir tepki gelmesine neden oldu. 

Yükselen faiz oranları da dünyanın hırpalanmış ekonomilerini etkiledi ve yatırımcılar için daha düşük riskli getiriler sağladı ancak aynı zamanda borç dağına da katkıda bulundu.

Bununla birlikte her şey karamsar değil. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, büyük madencilik şirketlerinde hisseleri bulunan ve bir spot ETF için başvuruda bulunan Bitcoin ve kriptoya meraklı. Analistler, böyle bir ürünün bu yıl onaylanmasını bekliyor ki bu da büyük kurumsal yatırım anlamına geliyor.

Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum...

Hong Kong ve Asya'da kriptoya yönelme ve Bitcoin halving gibi başka temel faktörler de var. Analist Van de Poppe, şunları ekledi:

Mesele şu ki, mevcut dönemde bu olaylar fiyata hiç yansımıyor. Piyasa 'ayı piyasası modunda' sıkışıp kaldığı için geride kalıyorlar çünkü son 2 yıldır fiyat düşüyor.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Bitcoin fiyatı hafta sonu boyunca neredeyse hiç hareket etmedi ve 26.000 dolar seviyesinde kaldı. Varlık, yazının hazırlandığı sırada 26.045 dolar seviyesinde yatay seyrediyor.

Fiyat, 17 Ağustos'taki yüzde 10'luk düşüşünden bu yana konsolidasyon için yeni bir destek bölgesi buldu. Volatilite ve hacimler tekrar azalıyor, bu nedenle işler bir süre daha bu şekilde kalabilir.

Ayrıca, çok sakin geçen bir hafta sonunun ardından Pazartesi sabahı Asya işlem seansında toplam piyasa değeri 1,09 trilyon dolar seviyesindeydi.

Kripto, En Uzun Ayı Piyasasında! Analistten Çarpıcı Yorum... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar