Anasayfa Rehber Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

Rehber

Hayvan sağlığı ve evcil hayvan sahiplenme bilincini yaymak için eğlenceli bir meme topluluğu oluşturan Baby Doge Coin hakkında merak edilenler burada...

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

Meme coin sektörü, iyi vakit geçirme ve eğlence üzerine kurulmuştur. Dogecoin ve Shiba Inu gibi projeler, kripto benimsemesini neşeli hale getirmek için bu hevesin üzerinde durmuştur. Şu anda ilgi çeken başka bir proje var: Baby Doge Coin (BabyDoge).

Baby Doge Coin, köpek yavrusu temalı yönleriyle denkleme bazı iyileştirmeler ve başka bir sevimlilik düzeyi ekliyor. Bu eğlenceli koleksiyon token protokolü, hem hayranların hem de kripto yıldızlarının ilgisini önemli ölçüde çekmeyi başarıyor.

Örneğin; ünlü milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu X (önceki adıyla Twitter) üzerinden "Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo" şeklinde bir paylaşım yaparak, bir çocuk şarkısı olan ve YouTube'un en çok izlenen videosu haline gelen Baby Shark Dance'e açık bir göndermede bulunmuştur.

Baby Doge Coin (BabyDoge) Nedir?

Baby Doge Coin (BabyDoge), hayvan sağlığı ve evcil hayvan sahiplenme bilincini yaymak amacıyla BNB Smart Chain (önceki adıyla Binance Smart Chain) üzerine inşa edilmiş eğlenceli bir koleksiyon tokenidir. 1 Haziran 2021 tarihinde piyasaya sürülen Baby Doge Coin, orijinal Dogecoin projesinin bazı teknik eksikliklerini gideriyor.

Öncelikle çok daha ölçeklenebilir olan Baby Doge Coin, özel bir blockchain kullanmak yerine gelişmiş BNB Smart Chain'den faydalanıyor. Bu strateji, protokole çok daha iyi ölçeklenebilirlik ve iyileştirilmiş işlem süreleri sağlıyor. Baby Doge Coin, her 5 saniyede bir işlem bloğunu onaylıyor.

İşte Baby Doge Coin ile ilgili bazı önemli ayrıntılar:

 • Deflasyonist token:

Baby Doge Coin, zaman içerisinde daha kıt hale gelmek üzere tasarlanmış deflasyonist bir tokendir. Baby Doge Coin, eski kripto para birimlerine ilişkin önemli bir endişe olan enflasyonu ortadan kaldırmayı başarıyor.

Enflasyon, bir varlığın satın alma gücünün azalmasını ifade ediyor. Enflasyon, birçok nedenden kaynaklansa da genellikle varlığa yönelik talebi azaltan token akışı ile ortaya çıkıyor. Baby Doge Coin kullanıcıları, ağın hiper-deflasyonist yapısı sayesinde bu endişelerden kaçınıyorlar.

Dolaşımdaki toplam Baby Doge Coin miktarı zaman içerisinde azalıyor ve bu da talebi artırmaya yardımcı oluyor. İlginç bir şekilde ağ, yazının hazırlandığı sırada elde edilen verilere göre toplam arzın yüzde 48'ini yakmış ve bu da talebin artmasını sağlamıştır.

Deflasyonist protokoller, bir para biriminin değer deposu özelliklerini geliştirmeye katkıda bulunuyor. Baby Doge Coin, bu şekilde hodler'ları (kripto parayı alan ve uzun süre tutan yatırımcıları) güçlendirmeyi hedefliyor.

 • Token ekonomi:

BEP-20 tabanlı bir meme coin olan Baby Doge Coin'in ilk arzı 420 katrilyon token olmasına rağmen yüzde 48'i yakılmış yani yok edilmiştir. O zamandan beri geliştirme ekibi, tokenleri aylık olarak yakmaya devam ediyor. Yakımlar, arzı yönetmenin ve potansiyel olarak talebi artırmanın bir yolu olarak kabul ediliyor ancak söz konusu yakımlar, her zaman fiyat artışlarıyla aynı zamana denk gelmiyor.

Baby Doge Coin'in önemli özelliklerinden biri, her işlemden yüzde 10 ücret almasıdır. Yani 1 milyon BabyDoge satmak istemeniz halinde işlem ücreti için 100 bin dolar ödemeniz gerekecektir. Yüzde 10 ücret ikiye bölünüyor: Yüzde 5'i, mevcut tüm Baby Doge Coin sahiplerine yeniden dağıtılıyor. Diğer yüzde 5'i de alım satım için likidite sağlamak üzere kullanılıyor.

İkinci yüzde 5'lik kısım yine iki eşit parçaya bölünüyor. Yarısı Baby Doge Coin olarak kalırken diğer yarısı ise BNB'ye dönüştürülüyor. Her iki token de daha sonra merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan PancakeSwap'teki bir BABYDOGE/BNB likidite havuzuna yatırılıyor. Bu, insanların Baby Doge Coin ve BNB arasında alım satım yapabilmeleri için havuzun fonlanmasına yardımcı oluyor.

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

 • Bağış cüzdanı:

Baby Doge Coin'in amacı daha az şanslı olanlara yardım etmektir. Protokol, hayır işlerini desteklemek için oluşturulmuş bir bağış cüzdanını entegre ediyor. Hayır kurumları, bu cüzdana hak kazanmak için başvuruda bulunabiliyorlar.

Baby Doge Coin, "köpekleri kurtarma" misyonuna sahiptir. Protokolün hayırseverlik çabaları, dünyaya kriptonun hayvanlar için olumlu bir itici güç olabileceğini gösteriyor. Baby Doge Coin, bağışlar yoluyla ortakları için yeni bir gelir akışı yaratıyor. Bu da protokolün, köpekleri kurtarma hedefine ulaşmasına katkıda bulunuyor.

Baby Doge Coin; North Shore Animal League America, The Humane Society of The United States, ASPCA USA, Best Friends Animal Society ve Paws with Cause gibi kuruluşlara yaptığı bağışlar ile ortaklarının barınak hayvanları için yemek sağlamalarına yardımcı oluyor, köpekleri kurtarıyor ve sonsuza dek yaşayacakları bir yuva bulana kadar onları barındırıyor, hasta veya yaralı hayvanlara yönelik tıbbi bakım için destek sağlıyor.

 • Baby Doge Card:

Baby Doge Coin'lerinizle Virtual Visa veya Mastercard ön ödemeli kartlarını oluşturabilir ve para yatırabilirsiniz. Baby Doge Card, Baby Doge Coin'lerinizi normal itibari para gibi harcamanıza imkân tanıyor.

Satış noktasında kartı okuttuğunuz zaman coin'leriniz, otomatik olarak itibari paraya dönüştürülüyor. Söz konusu kart, sezgisel bir merkeziyetsiz uygulama (Dapp) tarafından destekleniyor.

Kriptolarınızı doğrudan Baby Doge Dapp'ten alabilir, satabilir ve takas edebilirsiniz. Ayrıca, bakiyenizi doldurabilir ve önceki işlemleri inceleyebilirsiniz.

 • Baby Doge NFT'leri:

NFT koleksiyonu, 10.000 benzersiz Baby Doge'den oluşuyor. Her Baby Doge; gözler, şapkalar, ağız, kürklü giysiler, şapkalar, gözlükler vb. dâhil olmak üzere 200'den fazla olası özellikten üretilmiştir. Tüm NFT'ler farklı nadirliklere sahiptir. Baby Doge NFT'leri, Ethereum blockchain üzerinde ERC-721 tokenleri olarak depolanıyor.

Baby Doge NFT'sine sahip olduğunuz zaman hayvan sahiplenme bilincini yaymak için fark yaratmaya yardımcı olduğunuzu bilerek harika hissedebilir ve yavru köpeklere olan nihai desteğinizi göstermek için NFT'nizi sosyal medyada profil fotoğrafı yapabilirsiniz. Ayrıca, NFT'ye sahip olduğunuz sürece onu kullanmak için ticari haklara da sahip olursunuz.

 • Baby Doge Swap:

Baby Doge Coin, web sitesinde doğrudan canlı swap sunan ilk meme coin'lerden biridir. BNB Chain'deki herhangi bir tokeni saniyeler içerisinde takas edebilirsiniz.

Baby Doge Swap üzerinde token takasları, otomatik likidite havuzları aracılığıyla bir BEP-20 tokenini diğeriyle takas etmenin basit bir yoludur.

Bir token takası yaptığınız zaman pariteye ve cüzdanınızda ne kadar Baby Doge Coin tuttuğunuza bağlı olarak takas ücreti ödersiniz. Ne kadar çok Baby Doge Coin tutarsanız ödeyeceğiniz ücret o kadar az olur.

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

Baby Doge Coin (BabyDoge) Nasıl Satın Alınır?

Baby Doge Coin (BabyDoge) satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Kripto para borsası seçin.

Baby Doge Coin satın almak için ilk yapmanız gereken şey itibarlı bir kripto para borsası seçmek olacaktır. Bunun için CoinMarketCap veya CoinGecko gibi platformları ziyaret edebilir, arama çubuğuna "BabyDoge" yazabilir ve "Piyasalar" sekmesine tıklayarak kripto para biriminin listelendiği borsaların listesine ulaşabilirsiniz.

 • Kripto para borsasında hesap oluşturun.

Seçtiğiniz kripto para borsasında bir hesap oluşturun. Kişisel bilgiler ve hesap bilgileri gibi alanları doğru bir şekilde doldurun ve kimlik doğrulama sürecini tamamlayın.

 • Hesabınızı finanse edin.

Borsa hesabınızı Türk lirası gibi bir itibari para birimi veya uygun bir kripto para birimi ile finanse edebilirsiniz.

 • Alım emri verin.

Son olarak borsanın trade paneline giderek piyasa emri veya limit emri gibi emir türlerinden birini seçin ve alım emri verin. Bu aşamadan sonra emrinizin yerine getirilmesini beklemeniz yeterli olacaktır.

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir?

Baby Doge Coin (BabyDoge) Nasıl Saklanır?

Baby Doge Coin (BabyDoge) varlıklarınızı güvence altına almak için BNB Smart Chain üzerine inşa edilmiş tokenleri destekleyen bir kripto para cüzdanı kullanabilirsiniz. İşte bazı seçenekler:

 • Trust Wallet:

Trust Wallet, Baby Doge Coin de dâhil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini destekleyen popüler bir mobil cüzdandır. Trust Wallet uygulamasını mobil uygulama mağazanızdan indirebilir ve Baby Doge Coin varlıklarınızı saklamak için bir cüzdan oluşturabilirsiniz.

 • Binance Wallet:

Binance, BEP-20 tabanlı tokenleri destekleyen bir cüzdan sunuyor. Baby Doge Coin varlıklarınızı saklamak için Binance Wallet'ı kullanabilirsiniz. Bunun için Binance platformunda bir hesap oluşturmanız ve cüzdan özelliğine erişmeniz yeterli olacaktır.

 • Coinbase Wallet:

Coinbase Wallet, Baby Doge Coin varlıklarınızı saklamak için tercih edebileceğiniz başka bir kripto para cüzdanıdır. Varlıklarınızı saklamak ve yönetmek için mobil cihazınızdaki Coinbase Wallet uygulamasını veya tarayıcınızdaki Coinbase Wallet uzantısını kullanabilirsiniz.

Kripto para cüzdanınızı yalnızca resmî kaynaklardan indirmek, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek ve kurtarma ifadesini güvende tutmak gibi en iyi güvenlik uygulamalarını takip etmelisiniz. Ayrıca, cüzdanın Baby Doge Coin ile uyumluluğunu, ilgili ücretleri veya gereklilikleri iki defa kontrol etmelisiniz.

Baby Doge Coin'in, ilk olarak Elon Musk'ın yaptığı bir paylaşım ile gündeme geldiğini unutmayın. Sosyal medya gönderileri, bir tokenin değerini korumak için yeterli olmayabilir ancak güçlü bir topluluk, yüksek performanslı kripto para birimlerinin temelini oluşturur. Baby Doge Coin, tıpkı diğer kripto para birimleri gibi önemli ölçüde değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle bilinçli bir şekilde hareket etmelisiniz.

Kripto İle Hayvanlara Destek Projesi: Baby Doge Coin Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)