Anasayfa Altcoin Kripto Influencer'ı Açıkladı: Bu 3 Olay, XRP'nin Değerini Artırabilir

Kripto Influencer'ı Açıkladı: Bu 3 Olay, XRP'nin Değerini Artırabilir

Altcoin

Kripto influencer'ı Zach Rector, XRP fiyatını artırabilecek üç önemli olayı açıkladı.

Kripto Influencer'ı Açıkladı: Bu 3 Olay, XRP'nin Değerini Artırabilir!

Dr. Benjamin Cowen gibi çeşitli kripto analistlerinin de belirttiği gibi XRP, Yargıç Analisa Torres'in SEC-Ripple davasında (Aralık 2020'de başlatılan) verdiği kararın ardından gelen hareketin tamamını geri çekti.

XRP topluluğunda tanınmış bir isim olan Zach Rector, XRP'de önemli bir fiyat artışı için katalizör görevi görebilecek üç büyük olayı açıkladı. 

Rector'a göre, bu olaylar şunlardır:

  • SEC İtirazının Reddedilmesi: Rector, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) "XRP'nin bir menkul kıymet olmadığına" yönelik karara itiraz etme talebinin ABD mahkemesi tarafından reddedilmesi halinde, bunun XRP'nin fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceğini öne sürüyor. SEC, şu anda karara itiraz etmek için mahkeme onayı arıyor ki bu alışılmadık bir durum çünkü taraflar genellikle bir dava tamamen sonuçlanana kadar temyize gidemiyor.
  • ABD Bankalarının ODL'yi Benimsemesi: Rector'un tanımladığı ikinci olay, Ripple'ın Talebe Bağlı Likidite (ODL) ürününün büyük bir ABD finans kurumu tarafından benimsenmesidir. XRP etrafındaki düzenleyici netliğin artmasıyla birlikte topluluk, ABD bankalarının dijital varlığı benimsemeye başlayacağı konusunda iyimser.
  • SEC ve Ripple Uzlaşması: Son olarak Rector, Ripple ve SEC arasındaki yasal bir anlaşmanın bir başka önemli katalizör görevi görebileceğine inanıyor. Böyle bir uzlaşma, iki taraf arasındaki çok yıllı davayı etkili bir şekilde sona erdirecektir.

Kripto Influencer'ı Açıkladı: Bu 3 Olay, XRP'nin Değerini Artırabilir!

Finans Uzmanı, XRP'yi Etkileyebilecek Niteliksel Faktörleri Açıkladı 

Finans uzmanı Shannon Thorp, kısa bir süre önce XRP'nin geleceğine ilişkin daha önceki tahminlerini yeniden gözden geçirerek varlığın değerini etkileyebilecek niteliksel faktörlere odaklandı. Thorp, XRP'nin fiyatını öncelikle kullanılabilirliğin belirleyeceğine dair yaygın inanca karşı çıktı.

Bu modelin kusurlu olduğunu çünkü XRP'nin büyüme için harici iş çabalarına bağlı olduğunu savundu. Thorp, daha yüksek bir XRP fiyatının, işlemler için daha az tokene ihtiyaç duyulacağı anlamına geleceğini ve bunun da Likidite Gücünü (LS) etkileyeceğini vurguladı.

Thorp, ayrıca grafik analistlerinin rolü ve Bitcoin'in oynaklığına odaklanmaları konusundaki şüphelerini de dile getirdi. XRP'nin değerinin Bitcoin'in performansı ile ilişkilendirilmemesi gerektiğini savunan Thorp, bunun yerine Dünya Bankası, IMF ve BIS gibi küresel finans kuruluşlarının etkisine dikkat çekerek Ripple'ın bu kuruluşlarla ilişki kurduğunu belirtti.

2023 Ripple New Value raporuna atıfta bulunan Thorp, küresel finans karar vericilerinin çoğunun halihazırda kripto para çözümlerini uyguladığını ve kripto ve blockchain teknolojilerinin, iş dünyasını ve toplumu önemli ölçüde etkileyeceğine inandığını açıkladı.

Kripto Influencer'ı Açıkladı: Bu 3 Olay, XRP'nin Değerini Artırabilir içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik