Anasayfa Sektörel Kripto Karşıtı Senatör Memnun! Yasa Tasarısı Destek Topluyor...

Kripto Karşıtı Senatör Memnun! Yasa Tasarısı Destek Topluyor...

Sektörel

Kripto karşıtlığı ile bilinen Senatör Elizabeth Warren'ın "Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası" başlıklı tasarısına yönelik destek artıyor.

Kripto Karşıtı Senatör Memnun! Yasa Tasarısı Destek Topluyor...

Senatör Elizabeth Warren, kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetlerde kripto kullanımıyla ilgili endişelerin üstesinden gelmeyi amaçlayan iki partili "Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası"na desteğin arttığını duyurdu.

Yasa; ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi üyeleri Senatörler Raphael Warnock, Laphonza Butler ve Chris Van Hollen dahil olmak üzere beş senatörün daha desteğini aldı.

Önerilen yasa tasarısı, Warren'ın "boşlukları kapatarak" ve dijital varlık ekosistemini köklü kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı sistemleriyle "daha uyumlu hale getirerek" kripto ile ilişkili olduğunu iddia ettiği riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Senatör Warren, son duyurusunda, Hazine Bakanlığının çeşitli yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırmada kriptonun rolüne ilişkin endişelerine atıfta bulunarak bu mevzuatın aciliyetini vurguladı.

Tanınmış bir kripto eleştirmeni olan Senatör Warren, sürekli olarak kripto ile ilgili daha sıkı düzenlemeleri savunmuş ve bunların terörist grupların ve suç işletmelerinin finansmanında kullanıldığını vurgulamıştır.

Senatör Warren'ın duruşunu destekleyen Senatör Van Hollen, kripto sektöründeki kuruluşların geleneksel bankalarla aynı şeffaflık kurallarına tabi tutulması gerektiğini vurguladı.

Kripto Karşıtı Senatör Memnun! Yasa Tasarısı Destek Topluyor...

"Banka Gizlilik Yasası"nın Genişletilmesi

Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası; Banka Gizlilik Yasası'nda belirtilen sorumlulukları, cüzdan sağlayıcıları, madenciler ve ağ doğrulayıcıları (düğüm operatörleri olarak da bilinir) dahil olmak üzere dijital varlık alanındaki çeşitli katılımcılara genişletmeyi amaçlamaktadır.

Özellikle "barındırılmayan" dijital cüzdanlarla ilgili zorlukları ele almakta ve kara para aklamayı önleme standartlarına uyumun uygulanmasını güçlendirmeyi hedeflemektedir. "Barındırılmayan" cüzdanlar, kripto çevrelerinde daha çok "cüzdanlar" ya da "gözetim dışı cüzdanlar" olarak bilinmektedir.

Senatör Warren'ın önerisi, kripto topluluğu üyelerinden sert eleştiriler aldı. Örneğin; Bitcoin Policy UK Politika Başkanı Freddie New, evde bir Bitcoin düğümü işleten çocuklarının "para hizmetleri işletmesi" olarak sınıflandırılmasını "saçma" olarak nitelendirdi.

Geçmişte Senatör Warren, kriptoyu terörizm ve yaptırım kaçakçılığı için kullanan "haydut uluslar" olarak adlandırdığı ülkeleri hedef almış ve ayrıca ABD'de iş kanıtı (PoW) kripto madenciliğinin engellenmesi için defalarca çağrıda bulunmuştu.

Kaynak: Cryptonews

Kripto Karşıtı Senatör Memnun! Yasa Tasarısı Destek Topluyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar