Anasayfa Sektörel Kripto Karşıtı Senatör Warren'ın Tasarısına Uzman Desteği Geldi!

Kripto Karşıtı Senatör Warren'ın Tasarısına Uzman Desteği Geldi!

Sektörel

Siber güvenlik uzmanı Steve Weisman, ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın kripto tasarısını destekledi.

Siber Güvenlik Uzmanından Kripto Karşıtı Senatöre Destek Geldi

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren, gelecekteki dolandırıcılıkları önlemek için dijital varlıklara ilişkin mevzuatını uygun bulan bir siber güvenlik uzmanının desteğiyle ABD'deki yaşlı vatandaşları hedef alan kripto para dolandırıcılığı risklerini vurguladı.

Yakın zamanda yapılan bir senato duruşmasında Warren, ABD'nin yaşlı vatandaşlarını hedef alan kripto dolandırıcılıklarındaki önemli artışı özetledi:

Geçen yıl yaşlıları hedef alan kripto yatırım dolandırıcılıklarında yüzde 350'lik bir artış gördük. Bu, tüm yaş grupları arasındaki en büyük artış. Bu, yaşlıların kripto dolandırıcılıklarında kaybettiği 1 milyar dolardan fazlaya tekabül ediyor.

Bu arada duruşma sırasında Warren'ın tanımladığı gibi dolandırıcılık ve siber güvenlik konusunda tanınmış bir uzman olan Steve Weisman, hızlı bir şekilde tespit edilebilen, durdurulabilen ve takip edilebilen kredi kartı dolandırıcılığından farklı olarak kripto paranın şeffaf olmanın daha büyük zorluklar yarattığını vurguladı. 

Weisman, kripto karıştırma hizmetlerinden geçtikten sonra bunları takip etmenin çok daha zor hale geldiğini yineledi:

Karıştırıcılara girdiğinde sorun yaşarsınız. İnsanların sahip olabileceği meşru bir gizlilik endişesi vardır ancak bu dolandırıcıların yanına bile yaklaşamaz.

Weisman, dijital varlıkların geleneksel itibari para birimiyle aynı Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yasalarına tabi olmasını sağlamayı amaçlayan "Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası"na desteğini ifade etti. Weisman, "Mevzuatınız çok gecikmiş durumda. Bu, hiç akıllıca değil." dedi. 

Kripto Hack ve Dolandırıcılık Vakaları Önemli Ölçüde Arttı

Kripto Karşıtı Senatör Warren'ın Tasarısına Uzman Desteği Geldi!

Bu, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla son çeyrekte kripto hack ve dolandırıcılık vakalarında önemli bir artış olduğunu gösteren son raporların ardından geldi.

Blockchain güvenlik firması Immunefi, 2022 yılının aynı dönemine kıyasla Temmuz-Eylül 2023 döneminde kripto ve Web3 projelerini hedef alan saldırı olaylarında yüzde 153 artış olduğunu bildirdi. Son çeyrekte yaklaşık 686 milyon dolarlık kayıp görüldü.

Bu arada Warren, geçtiğimiz günlerde dokuz ABD Senatörünün daha "Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası"nı kamuya açık olarak desteklediğini açıkladı.

Girişimi destekleyenler arasında özellikle Senato İç Güvenlik ve Hükûmet İşleri Komitesi üyesi Gary Peters ve Senato Yargı Komitesi başkanı Dick Durbin yer alıyor.

Kripto Karşıtı Senatör Warren'ın Tasarısına Uzman Desteği Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik