Anasayfa Sektörel Kripto Kışının Sert Vurduğu Borsa, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Kripto Kışının Sert Vurduğu Borsa, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Sektörel

Kripto kışından önemli ölçüde etkilenen Blockchain.com, E Serisi finansman turunda 110 milyon dolar yatırım aldı.

Kripto Kışının Sert Vurduğu Borsa, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Kripto para borsası Blockchain.com, E Serisi finansman turunda 110 milyon doları başarıyla topladı. Bu önemli finansal destek, İngiltere merkezli bir yatırım yönetimi firması olan Kingsway Capital tarafından yönetildi.

Kingsway Capital'in yanı sıra E Serisi finansman turu; Baillie Gifford, Lakestar, LSVP, GV, Access Industries, Moore Capital, Prudence, Freeman Capital, Coinbase Ventures ve Pledge Ventures gibi birçok önemli firmanın katılımını gördü. Bu arada Kingsway Capitaland CEO'su Manny Stotz ve Lakestar Ortağı Nicolas Brand, Blockchain.com Yönetim Kurulu'na katıldı.

Bloomberg'in konuya aşina bir kişiyle yaptığı görüşmeye göre; bu finansman turu, Blockchain.com'un şu anda 7 milyar doların altında olan piyasa değerini sıfırlıyor. Bu rakam, şirketin Mart 2022'de ulaştığı 14 milyar dolarlık değerleme ile tezat oluşturuyor. Blockchain ve kripto sektöründeki büyük krizlerden hemen önce şirket, Baillie Gifford ve Lightspeed Venture Partners'ın da dâhil olduğu bir D Serisi finansman turunu tamamladı. Bu önceki turda Blockchain.com'un değeri 5,2 milyar dolardan 14 milyar dolara yükseldi.

Kripto Kışı, Blockchain.com'a Darbe İndirdi

Kripto Kışının Sert Vurduğu Borsa, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Kripto para borsası alanında erken bir oyuncu olarak kurulan Blockchain.com, dijital varlık ekonomisinin şekillenmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Ticaret platformu ve kripto cüzdanı ile tanınan şirket, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere hizmet vererek bir dizi kripto işlemini kolaylaştırıyor. Fakat kripto kışının, Blockchain.com'a sert bir darbe indirdiği de biliniyor.

Temmuz 2022'de Blockchain.com, Arjantin merkezli ofislerini kapatacağını ve diğer bazı ülkelerdeki genişleme planlarını durduracağını açıkladı. Şirket, daha sonra sert ayı piyasasının neden olduğu mali kayıplar nedeniyle aynı ay içinde iş gücünün yüzde 25'ini, yani yaklaşık 150 çalışanı işten çıkarmaya karar verdi.

Buna ek olarak Blockchain.com CEO'su Peter Smith, hissedarlara gönderdiği bir mektupta, Three Arrows Capital'ın (3AC) hızla iflas ettiğini ve temerrüt etkisinin Blockchain.com'dan yaklaşık 270 milyon USD değerinde kripto para ve ABD doları kredisi olduğunu dile getirdi. 

Kaynak: Cryptonews

Kripto Kışının Sert Vurduğu Borsa, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan