Anasayfa Sektörel Kripto Madencisi Yeni Planını Duyurdu: Tam 750 Milyon Dolar...

Kripto Madencisi Yeni Planını Duyurdu: Tam 750 Milyon Dolar...

Sektörel

Kripto madencisi Marathon Digital, hisse satarak 750 milyon dolar toplamayı planlıyor.

Kripto Madencisi Yeni Planını Duyurdu: Tam 750 Milyon Dolar...

Kripto madencilik şirketi Marathon Digital, hisse satarak 750 milyon dolar toplama planlarını açıkladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yakın zamanda sunulan bir dosyada şirket, bu satıştan elde edilen fonları son teknoloji madencilik ekipmanlarına yatırım yapmak ve operasyonel kapasitesini genişletmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Nasdaq borsasında "MARA" sembolü altında işlem gören Marathon Digital, Bitcoin fiyatlarındaki son artıştan faydalanarak piyasada dalgalar yaratıyor. Şirket, 30 Eylül itibariyle 13.726 Bitcoin'e sahipti ve ayda 1.000'den fazla Bitcoin üretiyordu.

Marathon Digital hisselerinin bu hafta yüzde 23'lük kayda değer bir artış yaşadığını ve Bitcoin'in benzer bir zaman dilimindeki yüzde 12'lik yükselişini yansıttığını belirtmek gerekir.

Son kazançlara rağmen Marathon Digital'in hisseleri, Temmuz 2023'ün başındaki 19 dolarlık zirvesinin yüzde 50 altında işlem görüyor. Bununla birlikte şirketin üçüncü çeyrek mali sonuçlarını Kasım 2023'te açıklaması planlandığı için piyasa beklentileri yüksek kalmaya devam ediyor.

Bir önceki çeyrekte Marathon Digital, 80 milyon doları aşan etkileyici bir üç kat gelir artışına tanık oldu. Şirket, zararlarını daraltmayı başardı ve bu olumlu eğilimin devam etmesi bekleniyor.

Kripto Madencisi Yeni Planını Duyurdu: Tam 750 Milyon Dolar...

Bitcoin Madencileri Fiyat Artışından Yararlanıyor

Birçok Bitcoin madencisi, ellerindeki varlıkları satarak fiyatlardaki son artıştan faydalandı. Yılın başından bu yana sürekli artış gösteren Bitcoin, yıl başından bugüne (YTD) yüzde 80'den fazla değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, 34.100 dolar civarında işlem görüyor.

Bununla birlikte CoinMarketCap verilerine göre; lider kripto para birimi, geçtiğimiz hafta yüzde 20'den fazla ve geçtiğimiz ay yüzde 30'dan fazla artış gösterdi.

Bu arada madenciler, son dönemde yaşanan mali aksaklıklar ve kripto para madenciliğinin çevresel etkilerine ilişkin artan endişeler nedeniyle maliyetleri düşürmenin ve sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstermenin yenilikçi yollarını arıyor.

Bitcoin madenciliği, yoğun enerji gerektiren bir süreçtir ve bu da elektriği, madencilik operasyonları için en büyük gider haline getirir.

Bu sorunu çözmek için madencilik şirketleri, kârlı ve rekabetçi kalabilmek üzere düşük maliyetli güç kaynakları arıyor. Yenilenebilir enerji, hem maliyet etkinliği hem de çevresel faydaları dolayısıyla tercih edilen bir seçenek haline geliyor.

Kaynak: Cryptonews

Kripto Madencisi Yeni Planını Duyurdu: Tam 750 Milyon Dolar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar