Anasayfa Altcoin Kripto Opsiyon Borsasından Üç Altcoin için Flaş Hamle!

Kripto Opsiyon Borsasından Üç Altcoin için Flaş Hamle!

Altcoin

Kripto opsiyon borsası Deribit; yakın zamanda XRP, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) opsiyonlarını listeleyecek.

Kripto Opsiyon Borsasından Üç Altcoin için Flaş Hamle!

Deribit'in Ticari Direktörü Luuk Strijers, Bloomberg'e verdiği son röportajda, platformun Ocak 2024'ten itibaren XRP, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) opsiyonlarını sunmayı planladığını açıkladı.

Kripto para piyasasındaki dalgalanma eksikliğine ve Bitcoin'in durgun fiyat aralığına rağmen Deribit, çeşitlendirilmiş yatırım fırsatları arayan piyasa katılımcılarına hitap etmek için hizmetlerini genişletmeye kararlı.

Yeni Opsiyonlarla Volatilite Beklentisi

Luuk Strijers, bu üç altcoin için opsiyonların kullanıma sunulmasının, piyasaya çok ihtiyaç duyulan volatiliteyi enjekte edeceğine inanıyor.

Beklenen piyasa volatilitesini ölçen Örtük Volatilite (IV) negatif bölgede kaldı. Bu, traderların potansiyel aşağı yönlü hareketlerle ilgili endişelerini gösteriyor. Fakat Strijers; bu yeni opsiyonların piyasaya sürülmesinin, Ocak 2024'te faaliyetlerin ve fiyat hareketlerinin artmasına yol açacağından emin görünüyor. 

Kripto Opsiyon Borsasından Üç Altcoin için Flaş Hamle!

Deribit'in Hâkimiyeti ve Genişleme Planları

Deribit, şu anda kripto opsiyonları piyasasının yaklaşık yüzde 85'ine hakimdir ve işlem hacminin çoğunluğunu kurumlar oluşturmaktadır. Sektördeki bu güçlü konum, platformun profesyonel traderlar ve yatırımcılar arasındaki güvenilirliğini ve benimsenmesini vurgulamaktadır.

Deribit, sadece varlık hizmetlerini genişletmekle kalmıyor. Borsa, Avrupa Birliği'nde (AB) bir aracılık lisansı almayı hedefliyor ve gerekli lisansları beklerken Dubai'ye taşınmayı düşünüyor. Şu anda 115 çalışanı bulunan şirket, büyüme ve genişleme girişimlerini desteklemek için ek personel almayı da planlıyor.

Deribit'in opsiyonlarını Bitcoin, Ethereum ve USD Coin'in ötesinde çeşitlendirme hamlesi, dünya çapında daha geniş bir yelpazedeki kripto para meraklılarına ve traderlarına hizmet etme taahhüdünü göstermektedir. XRP, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) opsiyonlarının 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi, bu hedefe ulaşma ve piyasa hâkimiyetini genişletme yolunda önemli bir adımdır.

Kripto para piyasası gelişmeye ve değişen koşullara uyum sağlamaya devam ederken Deribit'in genişlemesi ve yeni fırsatları benimseme konusundaki istekliliği, kripto para sektörünün esnekliğini ve uyarlanabilirliğini örneklemektedir. Traderlar ve yatırımcılar, sürekli gelişen kripto ortamında portföy çeşitlendirmesi ve risk yönetimi için alternatif yollar ararken bu yeni seçeneklerin piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Kripto Opsiyon Borsasından Üç Altcoin için Flaş Hamle! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar