Anasayfa Rehber Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Rehber

Kripto para banka kartı nedir? Bu rehberimizde söz konusu kartların özelliklerini ve çalışma sistemlerini ayrı ayrı mercek altına alacağız.

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri ilk kullanıma sunulduğu zaman dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır ancak engeller, söz konusu kripto para birimlerini birçok kişinin uğraşmaya istekli olduğundan daha karmaşık bir hale getirmiştir. Bununla birlikte gelişmeye devam eden kripto para birimleri, her zamankinden daha kullanıcı dostu bir hale gelmiştir. Günümüzde kripto para kazanmak, banka kartı kullanmak kadar kolaydır.

Kripto Para Banka Kartı Nedir?

Kripto para banka kartı, kripto varlıklarınızı tutmak yerine harcamanın en uygun yoludur. Kripto para sahipleri, büyük bir ihtimalle şu ikilime tanıklık etmiştir: Harcamak istediğiniz bir kriptonuz var ancak bunu kartınıza geçirmek için oldukça fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Kripto para banka kartı ise buna çözüm getiriyor: Normal bir banka kartı gibi çalışan kripto para banka kartı, kripto varlıklarınızı harcamanın çok daha uygun bir yolu olarak kabul ediliyor.

Kripto varlıklarınızı harcamak istediğiniz zaman genel olarak sıcak cüzdan ya da soğuk cüzdan üzerinden merkezi borsanıza kripto göndermeniz, merkezi borsanın size parayı havale etmesini beklemeniz, parayı cari hesaba transfer etmeniz ve harcamanız gerekiyor. 

Kripto para banka kartı ise direkt olarak kripto bakiyenizden kolay bir şekilde harcama yapabilmenize izin veriyor. Kripto varlıklarınızı çekmek için çemberlerden atlamak zorunda kalmadan borsa hesabınızdan ya da özel bir kripto hesabınızdan harcama yapabiliyorsunuz. Kripto para banka kartı nedir? sorusuna yanıt ararken bazı örnekler altında söz konusu kartların çalışma sistemlerine yer vereceğiz. 

Kripto Para Banka Kartı Nasıl Çalışır?

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Kripto para banka kartı ile çevrim içi olarak, mağazada ya da seyahat ederken alım işlemleri için ödeme yapabilirsiniz. Bunların hepsini alım satım için kullandığınız aynı hesaptan yapabilirsiniz. Kripto banka kartı çıkaran borsalardan birinde hesaba sahip olmanız halinde bunun, günlük alışveriş için normal banka hesabınızın yerini bile alabileceğini vurgulayabiliriz. Bununla birlikte hesabınızdan fazla para çekme ile ilgili herhangi bir endişe yaşamanız da söz konusu değil.

Kripto banka kartı otomatik olarak kripto para birimini dolara ya da farklı bir itibari para birimine dönüştürüyor. Bu kartın en iyi özelliği ise cömert geri ödeme programıdır. Karttan para harcadığınız zaman sağlayıcı, kripto olarak faturalanan tutarın yüzde 1 ila yüzde 8'ini iade ediyor. Bazı kartlar akış hizmetleri ya da diğer hizmetler için ödül programlarına da sahipken bazı kartlar ise kart ATM ücretlerinden feragat ediyor.

Kripto kartı çıkaran kuruluşlar genellikle müşteriler için mücadele ediyorlar. Bu nedenle sağlam bir araştırma yapmanız halinde büyük miktarda geri ödeme alabilmeniz mümkün. 

Coinbase Card

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Coinbase Card, Metabank tarafından piyasaya sürülmüş bir banka kartı olmakla birlikte Coinbase platformu üzerinde çalışıyor. Söz konusu kart, kullanıcıların sahip oldukları bütün kripto para birimlerini ya da ABD dolarını Visa kartlarının kabul edildiği her yerde harcamalarına imkân tanıyor. Coinbase, alım yaparken kullanıcıların bütün kripto varlıklarını otomatik olarak ABD dolarına çeviriyor.  

Kart; kripto harcamaları için ücretsiz işlemler sağlıyor. Yıllık ücretin, bakiye transferi ücretinin ve düzenli APR'ın (yıllık yüzde oranı) yer almadığı kart, aynı zamanda basit bir ödül kazandıran yapı da sunuyor. Karttaki harcama limitleri kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösteriyor. Coinbase uygulamasında oturum açan kullanıcılar, hesaplarını görüntüleyebilir ve aylık harcama paylarını kontrol edebilirler.

Banka kartı olan Coinbase Card, dünya genelindeki ATM'lerde kripto varlıkları nakde çevirmek için bile kullanılabiliyor. Kartı günlük alımlar için kullanmaya benzer şekilde Coinbase, ATM'den para çekme işlemleri için kullanıcıların kripto varlıklarını ABD dolarına çeviriyor. ATM'den para çekme limiti günlük 1,000 dolar olarak belirlenmiştir.

Coinbase Ödülleri  

Coinbase banka kartının en önemli avantajı, cashback ödülleridir. (Cashback, kartınızla harcama gerçekleştirdiğiniz zaman söz konusu harcamanın bir bölümünün kartınıza iade edildiği sistemdir.)  Kart sahipleri, bütün alımlarda kripto ödülleri kazanıyorlar. 

Kart sahiplerinin ödüllerde ne kadar kazanabilecekleri ile ilgili herhangi bir sınır olmasa da aylık harcama payları ile sınırlandıklarını ifade edebiliriz. Cashback ödülleri, kripto para birimi şeklinde geliyor. Coinbase Card sahipleri kartlarını kullandıkları anda ödülleri kaydediliyor ve bunlar 24 saat içerisinde kullanılabilir hale geliyor ancak bazen daha uzun sürebiliyor.

Coinbase, kart sahiplerinin beş kripto para birimi arasında seçim yapmasına imkân tanıyor. Söz konusu kripto para birimlerinin her biri belirli bir yüzde kazandırıyor. Sunulan oranlardan bazıları şu şekildedir:

 • USD Coin (USDC): Yüzde 1  
 • Dai (DAI): Yüzde 1  
 • Ethereum (ETH): Yüzde 1
 • Bitcoin (BTC): Yüzde 1,5
 • Amp (AMP): Yüzde 2

Coinbase Card ödülleri ve kazanç oranları, dönüşümlü bir programdadır. Her ay yeni seçenekler ortaya çıkarken, diğer seçeneklerin süresi doluyor. Coinbase Card sahibi, mevcut seçiminin süresi dolmadan önce bir bildirim alıyor ve kazanmak için yeni bir ödül seçme şansı elde ediyor. 

Söz konusu kişi, mevcut ödül seçiminin süresi doluncaya dek bir ödül seçemiyor. Coinbase bir ödül seçse de kart sahibi, dilediği zaman ödülünü Coinbase uygulamasından değiştirebiliyor. Güncel ödüller için Coinbase uygulamasını kontrol etmekte fayda olacaktır.

Ödülleri Kullanma

Kullanıcılar, Coinbase Card vasıtasıyla kripto ödülleri kazandıkları zaman bu ödüllerden ne şekilde faydalanabileceklerine dair önlerinde birkaç seçenek oluyor:

 • Kripto cüzdanına transfer etme: 

Kullanıcılar, kripto para topladıkları zaman onu saklamak için güvenli bir yere ihtiyaç duyacaklar. Kripto cüzdanı, dijital varlıkların saklanabileceği en ideal yerdir. Coinbase platformu, Coinbase Card'dan kazanılan kripto ödüllerini ücretsiz cüzdan hizmetinde tutabilir. Kullanıcılar, üçüncü taraf bir cüzdana coin transfer etmeyi de tercih edebilirler.  

 • Diğer kripto para birimleri için alım satım yapma:

Coinbase platformu, dönüştürülebilecek kapsamlı bir kripto para birimi listesine sahiptir. Cashback kart seçeneği ile kripto ödülleri kazanan kullanıcılar, coinlerini Coinbase tarafından sunulan herhangi bir seçenek ile takas edebilirler. Bunun bir ücrete tabi olabileceğini unutmamak gerekiyor.

 • Ödülleri stake etme:

Kripto para biriminin eşsiz bir özelliği de onu stake edebilmenizdir. Coinbase Card kullanıcıları tarafından Coinbase vasıtasıyla coin stake edilebilir. Kullanıcılar, bu şekilde staking ödülleri kazanabilirler.

Coinbase Card tarafından sunulan bir diğer avantaj ise temassız ödemedir. Kullanıcılar, Apple Pay ya da Google Pay gibi mobil ödeme seçenekleriyle ödeme gerçekleştirmek için kartlarını kullanabilirler. Coinbase Card, şu anda Apple Cash'i desteklemiyor.

Artıları

 • Yıllık ücretin olmaması
 • Her alımda kripto para kazanma imkânı sunması
 • Visa'nın kabul edildiği her yerde kullanılması
 • ATM ücretinin olmaması

Eksileri

 • Ödül kazançlarına sınır koyan aylık harcama limitlerinin bulunması
 • Harcama için bonus kategorisinin olmaması
 • Hak kazanmak için bir Coinbase hesabı sahipliğinin zorunlu olması

Wirex Card

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Wirex Card, kendilerini genel olarak dünyanın farklı yerlerinde bulan ve farklı para birimlerine erişme ihtiyacı duyan kişileri hedefleyen Wirex uygulamasının bir parçasıdır. Kullanıcılar, Wirex uygulaması içerisinde para birimlerini bozdurabilir ve Wirex Card vasıtasıyla fonlara erişim sağlamak istedikleri zaman söz konusu fonları kart hesaplarına transfer edebilirler.  

Bu kripto para banka kartı, yüzde 8'e varan bir cashback ödül programı ile beraber geliyor. Ödüller, kriptoya dönüştürülmesi gereken tescilli X-Points token ile ödeniyor. Gerçek kripto para kazanmak isteyen kullanıcıların, X-Points tokenlerini Bitcoin (BTC) ya da Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerine dönüştürmeleri gerekiyor. Kullanıcılar, X-Points biriktirerek Wirex'in "X-Tras" denilen ödül programından da faydalanabilirler.  

Wirex, aynı zamanda "X-Accounts" ile belirli para birimlerinde yüzde 16'ya varan faiz kazanmanın oldukça basit ve güvenli bir yolunu sunuyor. Wirex Card sahiplerinin, bunun için bağlantılı bir banka kartı kullanarak Wirex hesabını doldurmaları, ardından uygulama kontrol panelinde "X-Account" sekmesini seçmeleri ve talimatları izlemeleri gerekiyor. Kazançlar, günlük olarak hesaplanıp haftalık olarak ödenirken hiçbir ücret de alınmıyor. Herhangi bir zamanda para çekme ücreti talep edilmiyor. X-Accounts, ayrıca bileşik faiz kazandırıyor. Bu da faizden faiz kazanıldığı anlamına geliyor.  

Öte yandan; Wirex DUO, dijital para birimlerini eşleştirerek getirileri en üst seviyeye çıkarmak için yatırım fırsatı sunuyor. Kullanıcılar, kısa vadeli DUO'larla yüzde 330'a varan APR kazanabiliyorlar. Yüksek getiri üretimi çözümü ile portföylerini büyütebilen kullanıcılar, bir token çifti seçip kazanmaya başlayabiliyorlar. DUO, piyasa inişlerine ve çıkışlarına bakılmaksızın Wirex Card sahiplerinin pozitif getiri üretmelerine olanak sağlıyor yani piyasa durumu ne olursa olsun kart sahipleri kâr elde edebiliyorlar.

Wirex Card'ın dezavantajlarından biri, kullanıcıların kripto para birimi yerine X-Points almalarıdır. Bu da gerçekten kripto elde etmek için fazladan bir adım demek oluyor. Wirex Card'ın diğer bir dezavantajı, ödül programının Crypto.com Visa Card ya da Swipe Visa Card kadar fayda sunmamasıdır. Crypto.com Visa Card ile kullanıcılar; Spotify, Amazon Prime, Airbnb, Expedia ve Netflix alımlarında indirimlerin keyfini çıkarabiliyorlar.  

Wirex, birkaç farklı üyelik düzeyi sunuyor ancak hepsinde ücretlerin düşük olduğu fark ediliyor. Yıllık ücretin bulunmadığı Wirex Card; komisyonsuz ticaret, sınırsız harici kripto para çekme işlemleri ve ATM'den 250 dolara kadar ücretsiz para çekme gibi özellikler sunuyor. Hesap ücreti uygulanmazken kripto yüklemelerinde yüzde 1 ücret alınıyor.

Artıları

 • Kullanıcıların tüm dâhili alımlar için yüzde 8'e kadar cashback ödülü kazanmaları
 • Banka/kredi kartının bağlanması halinde anında yükleme imkânı sunması
 • Çoklu imza adreslerinin kullanımı ile soğuk depoda tutulan kripto fonlar
 • Komisyonsuz alım satım ve 250 dolara kadar sıfır ATM ücreti sunması

Eksileri  

 • Bazı rakip kripto banka kartlarına kıyasla daha az avantaj sunması
 • Kartın farklı ülkelerde değişiklik göstermesi
 • Kullanıcıların kripto para almak için X-Points'lerini dönüştürmek zorunda olmaları
 • Kripto para ve itibari para arasında takas için yüksek ücretler

Bitpay Card

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

BitPay Card, diğer herhangi bir banka kartı gibi çalışıyor ancak bir banka hesabından para kullanmak yerine BitPay cüzdan uygulamasından ya da Coinbase hesabından para eklenebiliyor. Kullanıcılar, para yatırdıktan sonra sonra Mastercard'ın kabul edildiği her yerde kartlarını kullanmaya hazır oluyorlar.

BitPay kripto banka kartı çevrim içi olarak ya da mağazada kullanılabilir. Bunun yerine nakde ihtiyacı olanlar, kripto banka kartını herhangi bir uyumlu ATM'de kullanabilirler. Söz konusu kişiler; BitPay uygulamasından para ekleyebilir, kartlarını dondurabilir ve işlemleri takip edebilirler. 

BitPay Card, bir kripto kredi kartı değildir. Müşterilerin BitPay uygulamasında tercih ettikleri cüzdan vasıtasıyla para yatırabilecekleri ön ödemeli bir banka kartı olan BitPay Card, sanal kripto kartı ya da fiziksel plastik kart olarak mevcuttur.

BitPay Card; büyük altcoinleri, tokenleri ve stablecoinleri kabul ediyor. Sürekli olarak yeni coin ekleyen BitPay Card; şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), ApeCoin (APE), Polygon (MATIC), Dai (DAI), USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD), Wrapped Bitcoin (WBTC), Pax Dollar (USDP), Gemini Dollar (GUSD) ve Euro Coin (EUROC) gibi kripto para birimlerini kabul ediyor.

Kullanıcılar, kripto ile harcama yaptıkları zaman cashback kazanabilirler. BitPay Card ile binlerce markadan alışveriş yapabilen kullanıcılar, herhangi bir yerde harcamak üzere otomatik olarak geri ödeme kazanabilirler. Cashback kazanmak otomatik ve kolaydır. Kullanıcıların tek yapmaları gereken şey BitPay Card'ı üye markalarda kullanmaktır. Söz konusu kullanıcılar, BitPay uygulamasının ödüller bölümünde kendileri için derlenen tüm güncel teklifleri diledikleri zaman görebiliyorlar.

Kullanıcıların kartı almak için uygulamayı indirmeleri ve başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru, dakikalar içerisinde onaylanıyor. Nakit gibi kripto harcama imkânı elde eden kullanıcılar, Mastercard'ın kabul edildiği her yerde kripto yükleyip dolar harcayabiliyorlar. Kullanıcılar, otomatik olarak kripto ödüllerini kazanabiliyorlar. Alımlarda geri ödeme fırsatı elde eden kullanıcılar, bunların hepsini BitPay uygulamasında takip edebiliyorlar.

Kullanıcıların kripto para birimlerini nakit gibi harcamalarını sağlayan BitPay ön ödemeli banka kartı, sıfır ücret ile kriptonun dolara dönüştürülmesine izin veriyor. ABD'de ikâmet edenler, BitPay Card'ı çevrim içi olarak ya da Mastercard'ın kabul edildiği her yerde mağazada kullanabiliyorlar. 

BitPay Card, Bitcoin ya da diğer kripto para birimlerini anında dolara dönüştürmek üzere ATM kartı olarak da kullanılabiliyor. Seyahat etmek, eğlenmek, hediye kartları satın almak, yatırım yapmak, kendilerini şımartmak ve kripto ile yaşamak isteyenler BitPay Card kullanabilirler. Kart ülkenizde kullanıma sunulur sunulmaz kaydolmak için bekleme listesine katılabilirsiniz.

BitPay Card sahipleri, dönüştürme ücreti olmadan bakiyelerini yeniden yükleyebilirler ancak ağ ücretleri ve madenci ücretleri geçerli olabilir. Kullanıcılar, BitPay uygulaması içerisinde bakiyelerini görüntüleyebilir, yeni bir PIN isteyebilir ve anında yeniden yükleme yapabilirler. EVM çipinin bulunduğu BitPay Card, kullanıcılara "kartlarını kilitleme" ve "nasıl harcama yapacaklarını kontrol etme" seçeneklerini sunuyor.

Temassız ödeme, PIN, Google Pay, Apple Pay ya da herhangi bir uyumlu ATM'den nakit çekme ile dünya genelinde milyonlarca yerde kullanıma hazır olan BitPay Card, kullanıcıların alımlarda otomatik olarak cashback kripto ödülleri kazanmalarına imkân tanıyor. Kullanıcıların arkadaşlarına BitPay Card'ı tavsiye etmeleri ve bu kişilerin de ilk 100 dolarlarını yüklemeleri halinde kullanıcılar, 10 dolar kazanıyorlar.

Crypto.com Visa Card

Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır?

Crypto.com Visa Card, kendisini "türünün en yaygın kabul gören örneği" olarak nitelendiriyor. Crypto.com Visa Card, kullanıcılarına para kazanmanın kolay bir yolunu sunarken aynı zamanda ikramiyeler ve diğer avantajlar da sunuyor. Yıllık ücret talep etmeyen kart, Visa ön ödemeli bir banka kartıdır. Bu da onun, Visa kartlarını kabul eden her yerde kullanılabildiği anlamına geliyor.

Crypto.com Visa Card, çok çeşitli kripto para birimi türlerini destekliyor. Piyasa dalgalanmalarından uzak durmak için kart sahibinin seçtiği kripto para, gerçek zamanlı piyasa değerine göre ABD dolarına dönüştürülüyor ve daha sonra Crypto.com Visa'ya yükleniyor. Bu, daha sonra diğer herhangi bir ödeme kartı gibi kullanılabiliyor.

Ödül Kazanma

Crypto.com Visa Card, kart üyelerinin CRO ödülleri şeklinde geri ödeme kazanmalarına imkân tanıyor. CRO, Crypto.com'un kripto para birimi olmakla birlikte platformda farklı bir coin ve hatta itibari para birimi ile takas edilebilir. Crypto.com Visa Card, aslında bir dizi karttan meydana geliyor. Her kart seviyesi, kullanıcıların ne kadar stake yaptıklarına bağlı oluyor.

Bir kullanıcı ne kadar fazla stake yaparsa o kadar fazla avantaj elde ediyor. Örneğin; Obsidian kartı, çoğu alımda yüzde 5'e varan CRO iadesi sunuyor. Kullanıcının koyması gereken miktar, Obsidian kartını en sadık kripto meraklıları dışında herkes için alakasız hale getiriyor. Gerçekte en yüksek iki seviye, çoğu kullanıcı için ulaşılamazdır. Bu da reklamı yapılan "yüzde 5'e kadar" oranının biraz yanıltıcı olduğunu gösteriyor.

Staking

Diğer geleneksel kredi ve banka kartlarının aksine Crypto.com Visa Card, kullanıcılar tarafından fonların stake edilmesini gerektiriyor. Staking, belirli bir platformda fonların belirli bir süre boyunca kilitlenmesi anlamına geliyor. Crypto.com Visa Card söz konusu olduğunda Cryto.com platformu ve CRO token devreye giriyor.

Kullanıcılar, esasen kartı çıkaran kuruluşa kripto para birimleriyle kredi veriyorlar. Crypto.com da bunun karşılığında çok sayıda avantaj sunuyor. Crypto.com Visa Card için staking gerekliliği, CRO yerine ABD doları cinsinden ayarlanmıştır. 

Stake edilmiş fonların altı ay boyunca elde tutulması gerekiyor. Bir kart üyesi CRO varlıklarının kilidini açtığı zaman her katmanın avantajları azaltılacaktır. Kullanıcılar, ödülleri ve avantajları korumak için CRO staking'i ilk altı aylık staking döneminin ötesinde tutabilirler.

Ödülleri Kullanma

CRO ödülleri, uygun alımlarda kazanılırken kullanıcının sahip olduğu kart düzeyine bağlı olarak belirli bir düzeyi de geri kazandırıyor. İşlemin ardından CRO ödülleri, anında kullanıcının hesabına yatırılıyor.

 • Obsidian

En üst düzey ve en premium karttır. Bu seçenek, 400,000 dolar değerinde büyük bir staking gerekliliği ile birlikte geliyor. Obsidian, kart harcamalarından yüzde 5 (aktif stake) ve yüzde 2 (stake olmayan) CRO ödülleri kazandırıyor. Diğer bir avantaj ise Spotify, Amazon Prime ve Netflix abonelik hizmetleri için aylık geri ödeme olarak ön plana çıkıyor. ATM'den ücretsiz para çekme işlemleri ayda 1,000 dolar ile sınırlıdır.

 • Frosted Rose Gold ve Icy White

İkinci düzey kartlardır. Kullanıcılar, Frosted Rose Gold ya da Icy White seçimini yapabilirler. İkinci düzey kartlar için staking gerekliliği, 40,000 dolardır ve bu hala inanılmaz derecede yüksektir. Kullanıcılar; Spotify, Amazon Prime ve Netflix abonelik hizmetlerinde aylık geri ödeme alsalar da yan ödemelerin azaldığını söyleyebiliriz. Frosted Rose Gold ve Icy White, kart harcamalarından yüzde 3 (aktif stake) ve yüzde 1 (stake olmayan) CRO ödülleri kazandırıyor. Her ay ATM'den 1,000 dolara kadar ücretsiz para çekme işlemine izin veriliyor.

 • Royal Indigo ve Jade Green

Crypto.com Visa Card'ın üçüncü düzey kartları da Royal Indigo ya da Jade Green olmak üzere iki seçenekle sunuluyor. Bu kartlar için staking gerekliliği, 4,000 dolar olarak belirlenmiştir. Royal Indigo ve Jade Green, kart harcamalarından yüzde 2 (aktif stake) ve yüzde 0 (stake olmayan) CRO ödülü kazandırıyor. Aylık CRO Card ödülleri 50 dolar ile sınırlı oluyor. Diğer avantajlar arasında Spotify ve Netflix abonelik hizmetlerinde ilk altı ay için aylık geri ödeme yer alıyor. Ücretsiz ATM para çekme limiti ayda 800 dolar olarak belirlenmiştir.

 • Ruby Steel

Dördüncü düzey karttır. 400 dolarlık staking gerekliliği vardır. Avantajlar arasında Spotify abonelikleri için ilk altı ay boyunca aylık geri ödeme yer alıyor. Ruby Steel, kart harcamalarından ayda 25 dolara kadar yüzde 1 (aktif stake) ve yüzde 0 (stake olmayan) kazandırıyor. Ücretsiz ATM para çekme limiti ayda 400 dolar olarak ortaya konmuştur.

 • Midnight Blue

Crypto.com'un ücretsiz seçeneğidir yani staking gerekliliği yoktur. Kart, çok az avantaja sahip olmakla birlikte geri ödeme kazandırmıyor. Her ay ATM'den 200 dolara kadar ücretsiz para çekme işlemine izin veriliyor. Midnight Blue, metalden yapılmış üst düzey kartların aksine plastikten yapılmıştır.

Obsidian, Frosted Rose Gold ve Icy White sahipleri, satıcı başına ayda bir geri ödeme alabiliyorlar. Diğer bütün kartlar, sadece kart sahipliğinin ilk altı ayına yönelik geri ödeme için uygun olacaktır. Bütün kartlar için aylık ücretler aşağıdakilerle sınırlı oluyor:

 • Spotify: 13,99 dolar
 • Netflix: 13,99 dolar
 • Expedia: 50 dolar
 • Amazon Prime: 14,99 dolar
 • Airbnb: 100 dolar

Karta bağlı olarak ATM ücretlerinden her ay bir dolar tutarına kadar feragat ediliyor. Limite ulaşılmasının ardından para çekme tutarı üzerindeki ücretler bundan sonra yüzde 2'ye yükseltiliyor.

Crypto.com Visa Card tarafından sunulan diğer avantajlar arasında LoungeKey Havaalanı Dinlenme Salonu Erişimi yer alıyor. Bu avantaj sadece Obsidian, Frosted Rose Gold, Icy White, Royal Indigo ve Jade Green kartları için geçerlidir. Obsidian, Frosted Rose Gold ve Icy White, kart sahiplerinin ücretsiz olarak ilave bir konuk getirmelerine olanak sağlıyor. Royal Indigo ve Jade Green ise ücretsiz konuk içermiyor. İlave konuklardan kişi başı 32 dolar ücret alınıyor.

Crypto.com Private: Bu avantajlar; Obsidian, Frosted Rose Gold ve Icy White kart sahiplerine özel olarak hazırlanmıştır.

 • CRO ile OTC blok işlemleri
 • Crypto.com tarafından yayınlanan araştırma raporlarına öncelikli erişim
 • Sahiplik hizmeti yani Crypto.com varlıklarıyla bağlantılı olarak mülk idaresi konusunda yardım
 • En iyi sektör etkinliklerine erişim (Obsidian kart sahipleri için öncelikli erişim) ve birincil müşteri hizmetleri
 • Visa kartı ile ilgili avantajlar
Kripto Para Banka Kartı Nedir? Nasıl Çalışır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)