Kripto Para Haberleri

Kripto para birimi yatırımı yapmadan önce bilmeniz gerekenler

ABONE OL:

Anonim bir kripto para birimi yatırım uzmanı kripto para birimi yatırımı yapmadan önce herkesin bilmesi gereken noktaları açıkladı. Uzman, şu anda belirli kripto para birimlerinin yatırımcılar için çok önemli olduğunu ve kripto para piyasasını derinden etkileyebileceğini söylüyor. Kripto para birimleri bazı büyük avantajları nedeniyle insanlar arasında popüler hale geldi ama kripto paralar çok dengesizdir ve bu yüzden keskin fiyat değişikliklerine tabii olabilir. Bitcoinlerin fiyatı 2017 yılında neredeyse 19.000 $ ‘ın üzerine çıktı. İlk madeni para, 2017’de piyasaya sürerek, kripto para zincirinin 3,7 milyar doları aşmasına neden oldu.

Kripto para birimlerini anlamak çok önemlidir

Kripto para birimleri dijitaldir veya sanal para birimi olarak da adlandırılabilir; bir borsa yoluyla çekilir. Kripto para birimi ile yapılan tüm işlemler tamamen güvenlidir. Kripto paralar kripto grafi kullanarak yapılır. Bir anahtarla deşifre etmek kullanıcılar için çok kolaydır ancak anahtar olmadan deşifre etmek çok zordur. Bu da kripto para oluşturmanın olduğunu ama tüm işlemleri doğrulamanın çok kolay olduğu anlamına gelir. Değiştirilemez bir kripto para birimi, sahte bir veri tabanına sahip girişler ve blok zinciri olarak bilinir. Kimsenin değiştiremeyeceğini değiştirmek zordur. Blockchain, farklı düğümler tarafından doğrulanan genel kayıtları tutar. Bu, anonim bir kişisel hesabı veya cüzdanlar aracılığıyla belirli bir işlemi bulmayı çok daha kolay hale getirir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güney Kore Merkez Bankası Yeni Bir Blockchain Sistemi Kuruyor
 data-lazy-srcset=

Kripto para birimleri neredeyse tüm itibari para birimleri ile kolay bir şekilde alınabilir. Amerika Birleşik Devletleri yeni bir tüketici odaklı kripto para birimi yeniliğinden geçiyor olarak düşünülebilir. Örneğin şu anda yüksek fiyat artışlarıyla ün salmış Venezuela’nın otoriter yönetimi birçok vatandaşının ülke dışındaki bir para birimine erişmesi çok zorlaştırmıştır. Venezuela gibi parayı kontrol etmek ve yüksek vergi uygulamak için sert sermaye kontrollerinin yapıldığı başka birçok ülke vardır. Bu ülkelerde kripto para vergileri ve düzenlemeleri gelene kadar vergi ve sermaye kontrolleri yapmak için kripto para birimlerini kullanabilirsiniz. Yine de diğer ülkelerde yasadışı yollarla kripto para birimi alımına veya satışına yol açan birkaç faktör de vardır.

Venezuela hükümeti örneği

Venezuela’da kripto para birimleri finans kurumları ve merkez bankaları da iyi bir çalışma alanına sahiptir. Ülkede bazı kuruluşlar kripto para birimini tam olarak desteklese de piyasadaki oynaklığa baktıktan sonra tamamen Venezuela merkez bankasıyla alarm çanlarını çalmıştır. Sermaye kontrolü ve vergi kaçakçılığına ilişkin tüm konularda geniş çapta endişelere ortaya çıkmıştır. Venezuela hükumeti 2018 yılında petrol olarak bilinen bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesiyle sermaye kısıtlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Resmi kaynaklar, ülke çapında milyarlarca doların harekete geçirildiğini gösterdi. Birçok analistin veriler hakkında hala şüpheleri var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Steve Wozniak'tan açıklama

Küresel yatırım üzerindeki etkisi

 data-lazy-srcset=

Kripto para birimleriyle ilgilenmenin birçok avantajı vardır. Bunlar arasında enflasyon kontrolü ve portföy çeşitlendirmesi gibi yatırımcıları ilgilendiren şeyler vardır. Bu yatırımcı stratejileri genel piyasalarda olduğu gibi kripto paraları içeren tüm riskleri de koruma potansiyeline sahiptir. Birkaç kripto para birimi borsası bu noktalardan bazılarına özellikle odaklanmıştır.

Bazı uzmanlar kripto para piyasasında gerçekleşecek bir çöküşün genel olarak finans piyasasında bir düşüşü tetikleyebileceğini iddia ediyor. Örneğin, bu konuda dikkat edilmesi gereken şeylerden bazıları küresel piyasa üzerinde hiçbir etkisi olmayan Microsoft gibi bir şirketin kripto paralara yatırım yapması ve daha sonra bu yatırımı geri çekmesi olabilir. Birçok yatırımcı, kripto para birimlerini bir yatırım aracı ve enflasyondan korunma olarak görüyor. Piyasa büyüklüğü ise 2021 yılında sistemik riske sahip olmadığını gösteriyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu