Kripto para birimleri değer kaybediyor

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin sebebi henüz kesin değil ancak neredeyse bilinen en iyi bir sebep var. Bitcoin fiyatının düşmesine bağlı olarak kripto para birimlerinin değeri büyük oranda geriledi. Bu sebeple altcoin piyasasında ciddi yatırım kayıpları oldu ve kripto para birimlerinin değerindeki düşüş hemen piyasa fiyatlarına ve kripto para piyasasının hacmine tüm kripto paralar için yansıdı. Yatırımcıların kısa zamanda yükseliş beklentileri tutmazken, altcoin fiyatlarının düşüşü sonucunda yatırımcılar nasıl bir beklenti içerisinde girmeleri gerektiğini ve panik satışları yapan kripto para yatırımcılarının haklı olup olmadıkları konusunu merak ediyorlar.

Kripto para birimleri bugüne kadar son 30 güne yakın bir süredir iyi değer kazandı. Bu değer artışları sonucunda kripto para yatırımcıları binlerce dolar yatırımlarından geri dönüş aldılar. Ancak bu geri dönüşler kısa zamanda birçok insanın kar satışları yapmaya başlaması ve son beklentilerin düşüş olabileceği iddiaları yaşandı.

Kripto para fiyatlarının artışından sonra düşüş olması kripto para birimlerinin alım ve satışları arasında yine farklar doğdu. Bitcoin alımları azaldı, altcoin alımlarının büyük oranda azalması ile piyasa hacmindeki düşüşte büyüdü. 10 milyar dolardan fazla değer kaybeden kripto para piyasası hacmi bir süre daha büyük oranda düşüşler yaşayabilir. Kripto paraların fiyatındaki düşüş ne kadar süre boyunca devam edecek henüz merak edilse de bir süre boyunca bu düşüşlerin durmayacak olduğuna dair beklentiler yok değil.


error: Kopyalama Engellendi!