Analizler

Kripto Para Birimleri Değer Kazandı

18 Şubat Pazartesi günü kripto para piyasası yeşil bir yükseliş görüyor, Coin360’taki verilerde görüldüğü gibi ilk yirmi kripto para biriminin yüzde 2 ila 12 arasında bir büyüme gösterdiğini ve değer kazandığını görmek mümkün.

CoinMarketCap verilerine göre , Bitcoin’in haftalık bazda yüzde 2,38’e ulaşmasını sağlayan Bitcoin (BTC), büyümede yüzde 2,9 gibi güçlü bir artış kaydetti.

 

Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 50 kripto para arasında 24 saatlik en güçlü büyümeyi gördü ve  yaklaşık 137,65 $ ‘dan işlem görmesiyle gün içerisinde son 24 saatte değeri yüzde 11 yükseldi. Önde gelen altkoin, bu hafta sonu belirgin şekilde hızlanan ve haftalık kazanımlarını yüzde 13’ün üzerine çıkaran 7 günlük grafikte tutarlı bir büyüme kaydetti.

17 Şubat itibariyle, varlığın son günlerdeki güçlü performansı, fiyat noktasını Bitcoin Cash (BCH) seviyesinin üzerine çıkardı ve BCH’ye oranla daha çok değer kazandı.

XRP’de değer kazandı!

Ripple (XRP), gün içerisinde hafif bir büyüme gösterdi ve içerik zamanında 0.309 $ civarında işlem görüyordu. Geçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 2,6 civarında değer kazanan XRP, haftalık olarak ise %1,7 artış kaydetti. Aylık ise, yüzde 5,5 civarında bir zarar gösterdi.

 

 

Ethereum’a göre daha düşük bir fiyatla alım satıma rağmen, Bitcoin Cash (BCH) – şu an pazar başlığına göre en büyük altıncı kripto para birimi oldu, gün içerisinde yükseliş gördü ve 130.22 $ seviyesinde işlem görüyor. Gün içerisinde %6.5 artış kazanan BCH aynı zamanda haftalık %4.5 değer kaydetti.

24 saatlik güçlü performanslar, beşinci büyük kripto para birimi olan EOS (yüzde 3’ün üzerinde değer kazandı), 10’uncu sıradaki Binance Coin (BNB) (yüzde 4,7) ve 9’uncu büyük kripto para birimi Stellar (XLM) (yüzde 2,9) değer artışı görüldü.

En üstteki yirmi kripto para birimi arasında, 16. sırada yer alan Maker (MKR), 555.85 $’dan işlem görerek yüzde 9’a yakın değer kazanarak son 24 saatin en yüksek seviyesine yükseldi. Cardano (ADA), mahremiyet odaklı kripto para birimi olan Monero (XMR) ve Bitcoin SV (BSV), sırasıyla %4,6, 3 ve 3,8 seviyelerinde güçlü kazançlar elde etti.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri , haftalık %3,7 artışla, basın saatinden itibaren 125,9 milyar dolar civarında bulunuyor.

 

CNBC yorumcusu Brian Kelly, Bitcoin’in şu anda yüzde 50’nin değerinin altında olduğunu ve varlığın muhtemelen bir dip seviyeye yakın olduğunu savundu. Bitcoin ETF’sinin onaylanmasına ilişkin iyimserliğini sürdüren Kelly, 2019’un genel olarak kripto pazarları için daha iyi olacağını öngördü, ancak 2018’in “oldukça düşük bir sınır” koyduğunu belirtti.

Hindistan yargısının bu ay verecek olduğu ve olumsuz olması beklenen bankalar ve kripto para yargı kararı kripto paralar üzerinde etkili olacak.

Bu arada, büyük Asya borsaları, bu hafta Washington’da devam edecek olan ABD-Çin ticaret müzakereleri bağlamında güçlü bir performans görüyor. Çin anakarası için Şangay kompoziti yüzde 2,68, Shenzhen kompoziti ise yüzde 3,7 arttı. Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 1,54, Japonya’nın Nikkei 225 endeksi yüzde 1,8 arttı. ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarında yeni perdenin bu hafta ABD’de yapılacak görüşmeler sonrasında Asya merkezli yatırımcıların ve başta Çinli yatırımcıların kripto para birimleri hakkında nasıl karar verecek olduklarını gösterecek. Asyalı yatırımcılar, ABD ve Çin arasında ticaret müzakerelerinin kripto paraların geleceğini etkileyecek olduğunu ve bu müzakerelerde olumsuz sonuç çıkması halinde kripto para piyasalarında beklenmedik etki görülebilecek olduğunu düşünüyorlar. 

  • Bitcoin fiyatı bu ay verilecek Bitcoin ETF’si kararına göre de değişiklik gösterecek. Bitcoin ETF’si verilecek karara göre olumlu veya olumsuz olabilecek olduğudan yatırımcılar karara göre kripto para birimleri konusunda kendi son kararlarını vermek zorunda kalacaklar. Bitcoin fiyatının ne kadar yükselip, ne kadar düşeceği ise önceden tahmin edilemiyor.
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu