Bitcoin Haberleri

Kripto Para Birimleri Düşerken Binance, Coinbase ve Diğer Borsalarda Kesintiler Yaşanıyor

Coinbase, Binance ve diğer büyük kripto borsaları kripto para birimi piyasa çapındaki keskin düşüşünün ortasında kesintiler yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin 19 mayıs 2021 günü 30.000 dolar kadar %30 üzerinde değer kaybetti. Bu düşüşün bir benzerini de altcoinlerin sergilemesi ile kripto para birimi borsaları tek tek zorluk yaşamaya başladı.

Bitcoin, son birkaç saat içinde 10.000 dolardan daha fazla değer kaybetti. Bu sırada kripto para kullanıcıları hesaplarına erişmede zorluklar yaşadı.

Revolut gibi kripto para birimi ticareti sunan çevrimiçi bankacılık uygulamaları bile zorluk çekti. Revolut’a ek olarak en büyük kripto para birimi borsaları Coinbase ve Binance bile kesinlere maruz kaldı.

Alcoinler’de keskin düştü

Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin cash (BCH) 19 Mayıs Çarşamba günü büyük düşüş yaşadı. Bugünkü düşüş bazı yatırımcıların 2017 / 18’de yaşanan son büyük piyasa düşüşü ile karşılaştırma yapmasına neden odu.

Binance ve Coinbase’deki sorunları belirten yüzlerce rapor, web sitesi sağlık denetleyicisi DownDetector’in yanı sıra Gemini ve KuCoin borsaları tarafından da kaydedildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Enflasyon Riskinden Korunma Sunacak

Bazı kullanıcılar, varlıklarını nakde çevirememe veya “dipten satın alamama” konusundaki hayal kırıklıklarını ifade etmek için sosyal medyaya başvurdu.

altcoinler

Bitcoin artar mı?

Bitcoin bugün %30’a varan bir düşüş ile 30.000 doların biraz altına indi ve şu anda yukarı yönde toparlanma çalışıyor. Bu toparlanma hareketi keskin bir satış baskısından sonra geldi. İlerleyen saatlerde BTC daha da yükselebilir. Bitcoin şu anda 40.000 doların biraz üzerinde olsa da günlük açılış fiyatından hala 3.600 dolar geride işlem görüyor.

Şu anda günlük olarak %8 civarında düşüş sergileyen Bitcoin’in düşüş hareketini toparlaması için daha da yükselmesi gerekiyor. İlerleyen vadede BTC’nin 40.000 doları çıkması durumunda belki de son düşüş geri alınabilir. Yine de Bitcoin’in boğa hareketini koruması için bu haftayı 45.000 doların üzerinde kapatması gerekiyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu