Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri Düşmeye Devam Edecek mi?

Kripto para birimi dünyası şu anda tarihin en çalkantılı zamanlarından birini yaşıyor. En büyük kripto para birimlerinin fiyatları hayal gücünün ötesinde düşüş yaşadı. Bu büyük blok zincir projelerini nasıl etkileyebileceğine dair endişeler her geçen gün artıyor ve piyasadaki farklı paydaşların omurgasından adeta şok dalgaları geçti. Merkezi Hong Kong’da bulunan blockchain tabanlı çözümlerin önde gelen sağlayıcısı Digital Transaction Limited bu konu hakkında kısa süre önce bir açıklamada bulundu.

Digital Transaction CEO’su ve Kurucusu Ian Huang:

Blockchain sonunda, spekülatörleri ve uzun vadede bu sektör içinde bulunan paydaşlardan ayırarak, erken benimseyenlerden ana akıma kadar olan uçurumun üzerinden geçti. Bazı geçmiş neslin acı noktalarına hitap eden yeni bir yüksek performanslı blok zincirlerin ortaya çıkması sayesinde, artık blok zincirler abartılı bir moda sözcük değil ve yıllar önce verdiği sözleri yavaş yavaş yerine getirmeye başladı.

Blockchain girişiminin kurucusu, insanların olası bir blockchain ve blockchainin içsel projeleri hakkındaki korkularını da yatıştırdı ve “kısa süre önce kripto para piyasası satışları olsa da kullanım durumları kripto para dünyasını aştığı için blockchain kesinlikle burada kalacak. CBDC, akıllı şehir, hisse senedi ticareti, veri güvenliği, iş gücü yönetimi var… bu liste neredeyse sonsuz.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Konsolidasyon sürüyor, ne zaman yükseliş olacak?

Kripto Para Birimleri Düşmeye Devam Edecek mi?

kripto düşüş

Çin geçtiğimiz günlerde finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sağlamasını yasaklayan bir duyuru yaptı. Sonuç olarak artık Çinli bankalar ve çevrimiçi ödeme kanalları, müşterilere dijital para birimi içeren herhangi bir hizmet sunamıyor. Çin, 2017’de yapılan benzer bir duyuru ile ilk kez böyle bir yasağı ilan etmiyor. Ancak, en son yasak, “sanal para birimlerinin herhangi bir gerçek değerle desteklenmediğini” söyleyerek daha geniş bir yasağı kapsadı.

Çin duyurusuna ek olarak Elon Musk’ın geçen haftaki açıklamaları devenin sırtını kıran samanlık gibi görünüyor. Tesla CEO’su, elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeyeceğini duyurduğundan beri Bitcoin ve Ethereum fiyatları istikrarlı bir düşüş içinde. Ancak piyasa, Elon Musk’ın açıklamasının, kripto para piyasasının büyümesine yardımcı olması beklenen daha önceki bir kararın tersine çevrilmesi olduğunu göz önünde bulundurarak geleceğe karşı temkinli davranıyor.

Hindistan merkezli bir kripto borsası ZebPay CEO’su Avinash Shekhar:

Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %40’lık bir düşüş çarpıcı görünüyor, ancak Bitcoin dahil olmak üzere birçok dalgalı piyasada, özellikle bu kadar büyük bir ralliden sonra bu normaldir. Bu tür düzeltmeler, temel olarak kısa vadeli tüccarların kâr elde etmesinden kaynaklanıyor. MicroStrategy’nin bu düşüşte yaptığı gibi bu dip seviyeler bir satın alma fırsatı olarak adlandırabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu