Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri Neden Yasaklanmalı?

Hindistan, bu işi yasal olarak yürüten nadir ülkelerden biri. Kripto para borsalarının aktif olduğu diğer ülkelerde ne yazık ki henüz bir adım atılmış durumda değil. Bunun nedeni ise ülkelerin ve hükümetlerin, dijital paraları yasallaştırmak istememesidir. Evet gerçekten böyle bir arzuları var ve dijital paraları kabul etmemek adına ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyorlar.

Bazı ülkeler vergilendirme ile birlikte en azından süreci daha sağlıklı ve legal hale getirmeyi teklif etti ancak hali hazırda birçok ülkede durum değişmedi. Peki ama dijital varlıklara karşı bu soğuk havanın gerçek nedeni nedir?

kripto para

Paranın Değerini Düşürecek?

Ülkelerin en büyük korkusu bu yönde ve gerçek paranın değerini düşüreceğini düşünüyorlar. Peki bu sizce mümkün mü? Dijital paralar için her zaman geleceğin para birimleri ve varlıkları şeklinde bir yorum yaptık ve bu şekilde lanse ettik. Gerçek paraların yerini alması bizleri kesinlikle şaşırtmaz ve aslında devletlerin korkularını da gayet iyi anlayabiliyoruz.

Fakat dijital varlıkların önüne geçmek ya da bu korku ile ilerlemek yerine geliştirmeler ya da düzenlemeler yapılabilir ve böylesinin çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu konuda hamleler yapan çok sayıda hükümet var. Belki öncü bir hareket gerçekleşir ve dijital araların geleceği de biraz olsun netleşir.

Vergi Konusu

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınabilir?

Son dönemin en çok gündeme gelen konularından bir tanesidir. Vergi alınamadığı için yasallık durumu da söz konusu değil ve ortada büyük bir illegal yatırım süreci mevcut. Yatırımcılar, vergi vermekten kaçmıyor ancak bununla ilgili bir adım atılmadığı ya da bir uygulamaya imza atılmadığı için endişeli olduklarını net bir şekilde görebiliyoruz.

Hükümetlerin dijital paraları ve bu paraların var olduğu piyasaları kabul etmemelerinin en önemli nedenlerinden biri de tabii ki vergi konusu. Fakat bizler inanıyoruz ki yakın gelecekte bu sorun çözülecek ve milyonlarca yatırımcının taleplerine de doğrudan yanıt veriliyor olacaktır. Endişe edilecek bir durum yok ve dijital paraların geleceği gayet umut verici görünüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu